Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Gdzie tankujecie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#1 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4151 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:12

Witam. Jakie stacje preferujecie i najczęściej odwiedzacie, podczas napełniania zbiorników paliwem ? Natomiast czy są stacje, które stanowczo odradzacie ?

Osobiście preferuję stacje BLISKA, ze względu na atrakcyjne ceny paliw oraz odległość jaką muszę pokonać do stacji (dwie praktycznie mam po drodze). Nie są to stacje tzw. rudery, obsługa zazwyczaj miła, estetycznie wszystko wygląda.

Odradzam natomiast stacje tzw. nie markowe, czyli PETROCHEMIA PŁOCK i inne syfy, na których nie dość, że ceny paliw nie są atrakcyjne, to obsługa i wyposażenie stacji pozostawia wiele do życzenia. Niestety takich stacji jest wiele poza granicami Łodzi. Również nie odwiedzam stacji tzw. marketowskich, typu TESCO, bo nigdy nie wiem co leje do baku.

Mój tata natomiast leje, gdzie mu się spodoba :P Nie widzi przeszkód tu czy tam, ponieważ sądzi, że paliwo jedno i to samo. Na pewno ma swoją rację, może nie do końca, ale ja wolę tankować z pewnych źródeł Dołączona grafika

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#2 Mariusz

Mariusz
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Imię:Mariusz
  • Motocykl:KTM 950 SM

Napisano 12 lipiec 2011 - 14:57

Co do tankowania...Zaleznie na co mam ochotę. Często w domu ze znajomymi. Na mieście to choćby Piwoteka Narodowa jest zacna, ale ogólnie jest wiele miejsc gdzie mozna tankować. A motocykl?Tankuje tam gdzie zapala mi się kontrolka rezerwy, a jeśli jest opcja to szukam stacji z napisem który znam - BP, Orlen, Shell, Lukoil... Oczywiście fajnie mieć swoją stację koło domu, ale jakoś lepiej się czuję jeżdżąc w okolicach gdzie zbyt często mnie niema (nazywają to... ciekawość świata i turystyka!), stąd znajomość konkretnych stacji odkładam do lamusa.

#3 Andruu

Andruu
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Motocykl:Suzuki GSX600F

Napisano 13 lipiec 2011 - 05:11

Ja zazwyczaj tankuje na BP, zresztą te stacje są przyjazne motocyklistom, czasami na Shell, a czasami na Orlenie. Jak pojadę gdzieś dalej to właśnie takich stacji szukam.

#4 gosiamil

gosiamil
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • Imię:Małgosia
  • Motocykl:Honda CB600F Hornet

Napisano 13 lipiec 2011 - 11:43

ja lubie Lukoil :]

#5 krzysiek

krzysiek
  • Użytkownik
  • 442 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:Honda Eleven

Napisano 13 lipiec 2011 - 13:14

Wszystkie moje cztery pojazdy są na PB95 jeżeli jestem na wyjeździe i muszę bo braknie to na markowych.Ale staram się wspierać rynek prywatny i tankuję u mojego kolegi na Stróży ul.Tuszyńska koniec ul.Kolumny z jego dystrybutora.Może ciut drożej ale motory pracują równo.Można płacić kartą/szału nie ma jeżeli chodzi o przekąski ale to nie knajpa.W Andrespolu kicha-prycha-falujeWoli Rakowej też nie polecam-sonduje się o zatarte silniki ON.

Miałeś wypadek? Pomogę uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.  501-629-877

http://www.autopowypadku.pl

#6 gorgar

gorgar
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Imię:Stefan
  • Motocykl:cb400 superfour

Napisano 13 lipiec 2011 - 21:07

Ja tankuje na ST 1,bo jest blisko domku,bo jest tanio,bo maszyna pracuje jak należy.

#7 Mario

Mario
  • Użytkownik
  • 480 postów
  • Motocykl:GSX1250FA

Napisano 14 lipiec 2011 - 11:28

Ja tankuję już kilka ładnych lat auto na TESCO/pojezierska (i nigdy nic się nie działo).A powodów jest kilka:1. z reguły jest najtaniej (jak ma się bo zniżkowy po zakupach za 100 zł to jeszcze jest dodatkowo 15 gr taniej)2. jeśli chodzi o jakość to jest kontrolowana (chyba przez kontrolerów ORLENu)3. TESCO bierze bezpośrednio z ORLENU nie przez hurtownie (gdzie mogliby paliwo uszlachetniać ;)4. nie ma właściciela/kierownika stacji któremu zależałoby (miałby coś z tego),by dolać kilka/kilkaset litrów czegoś innego i mieć z tego zysk - tzn może i jakiś kierownik jest,ale nawet jakby dolał, to i tak poszłoby to na konto TESCO Czyli wychodzę z założenia, że jak nie ma ktoś możliwości oszukiwać - to tego nie robi,ale mogę się oczywiście mylić i jeśli ktoś wie coś o tej stacji, to proszę o info.

Części samochodowe / Super ceny - Promocje:

https://www.facebook.com/AutoComLodz

#8 Emil

Emil
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Imię:Emil

Napisano 15 lipiec 2011 - 21:31

Ja natomiast zawsze tankuje na "Bliskiej" na ul. Brzezińskiej, bo jak sama nazwa wskazuje, stacja znajduje się blisko mojego miejsca zamieszkania :P

#9 x10d

x10d
  • Użytkownik
  • 510 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Suzuki GSX750F K6, Yamaha XC125TR

Napisano 16 lipiec 2011 - 20:06

Ja mam pod nosem 2 Lukoile i nie narzekam ani na jakosc paliwa, ani na cene :) W dodatku w weekendy potrafia miec taniej :D

W Andrespolu kicha-prycha-faluje

Pracowalem ze 3 lata temu niedaleko tej stacji. Zawsze woda sie zbierala - wiec zdecydowanie odradzam. Lepiej juz bylo podjechac do tej w Jordanowie (za Bedoniem w strone Strykowa, okolo 3km od Andrespola).

http://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group
http://solved.waw.pl

icon3.png - Suzuki GSX750F K6
icon3.png - Yamaha XC125TR

icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

#10 Enter

Enter
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Imię:Sebastian
  • Motocykl:Yamaha XJR1300

Napisano 19 lipiec 2011 - 11:08

Zależy jak muszę tankować będąc w pracy to Shell Przybyszewskiego/Rydza. Z domu jadę z reguły na Orlen Włókniarzy/Teresy

Group of Franc

#11 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 4151 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 13 sierpień 2011 - 22:59

CPN, to były czasy Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • xanton i Kapsel lubią to

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#12 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów
  • Imię:Wojtek
  • Motocykl:Honda VFR 800 V-tec

Napisano 14 sierpień 2011 - 10:43

chyba sobie to wydrukuję i powieszę nad łóżkiem ;) Ja się tankuję na BP pod domem (róg Rzgowskiej i Kolumny), Neste przy Białym Kościele i Shell na Pabianickiej

#13 Jerry

Jerry
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Ducati Monster 600

Napisano 14 sierpień 2011 - 11:27

Ja tankuję na stacji Shell przy Dąbrowskiego i róg Przybysza / Rydza. Czasem zalewam 95, a czasem V-POWER chociaż różnicy żadnej nie odczuwam.
Dołączona grafika

#14 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 14 sierpień 2011 - 13:08

z tego co wiem, to v-power ma właściwości czyszczące - fajnie nią zalać sprzęt od czasu do czasu. A w teorii powinieneś tez dalej zajechać na tej benzynie

#15 Jerry

Jerry
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Ducati Monster 600

Napisano 14 sierpień 2011 - 17:52

W teorii... :/ Ja tam liczę tylko na to, że gaźniki się mają lepiej na tej benzynie dlatego czasem się kuszę na nią.
Dołączona grafika

#16 Adrian-xj600

Adrian-xj600
  • Użytkownik
  • 743 postów
  • Imię:Adrian
  • Motocykl:Yamaha yzf 600r

Napisano 15 sierpień 2011 - 08:54

ja tylko i wylacznie a bp rog rzgowskiej a kolumny ;]

#17 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 12:07

w takim razie powinienem Cię często widywać, to minuta drogi ode mnie :D

#18 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Honda CBR 600 F4i

Napisano 15 sierpień 2011 - 12:52

Moje moto najlepiej reaguje na paliwko z BP i SHELLA.A jak jeszcze wleje 98 lub v-Racing to na pierwszym biegu przednie koło nie ma przyczepności a szybkie wbicie dwójki powoduje uniesienie przodu.Kiedyś na trasie zalałem lotosa to po odkręceniu manetki szału nie było,jakby z 20 kucy zdechło,no i spalanie było większe.

#19 Mario

Mario
  • Użytkownik
  • 480 postów
  • Motocykl:GSX1250FA

Napisano 15 sierpień 2011 - 19:19

Moje moto najlepiej reaguje na paliwko z BP i SHELLA.A jak jeszcze wleje 98 lub v-Racing to na pierwszym biegu przednie koło nie ma przyczepności a szybkie wbicie dwójki powoduje uniesienie przodu.Kiedyś na trasie zalałem lotosa to po odkręceniu manetki szału nie było,jakby z 20 kucy zdechło,no i spalanie było większe.

jesteś chyba pierwszą osobą u której to coś odczuwalnie daje, to może i faktycznie coś w tym jest... ;)

Części samochodowe / Super ceny - Promocje:

https://www.facebook.com/AutoComLodz

#20 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Honda CBR 600 F4i

Napisano 16 sierpień 2011 - 20:06

Nie wiem jak inne marki, ale osoby latające hondami.myślę źe potwierdzą moje zdanie. Zanim wsiadłem na cbr latałem civicami i teź była różnica.