Skocz do zawartości

Problem Z Regulatorem Napięcia Cbr 600F1


Bartexx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam prośbę czy ktoś potrawi doradzić mi czy taki regulator   http://allegro.pl/regulator-napiecia-honda-cbr-900-929-00-01-nowy-i4694705049.html bedzie pasował do mojej Hondy CBR 600 F1  1990r,  ja mam taki teraz 

20141012 214230

 

 

a chcę kupic taki od cbr 900

wtyczka na 3 pin ma inny układ w tym od 900 ale jak by zamienić kostke od mojego to czy będzie dobry? wymiarami i rozstawem śrub jest taki sam. Podejrzewam że ten co teraz mam nie jest orginalny od nowości :biggrin: . pozdrawiam :moto:

honda_600_f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze do hondy i kawy zakladaja tez ludzie regulatory z malucha, nowy 25 zyla, wtyczki tylko trzeba założyć oryginalne, info znalazlem kiedys na forum kawasaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo takie same napięcia i inne duperele przechodzą :smile:, nie znajde ci teraz tego wątku ale mysle ze gdybys jakiegos elektryka pytnął do by potwierdził, z resztą 25 pln to nie szkoda wydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie go podlaczyc i powinien dzialac.

Mocowo tez sie powinno wszystko zgadzac, bo podejrzewam, ze cbr900 ma taki sam, albo mocniejszy alternator, wiec nie powinno to tez byc problemem.

 

Z tym od malucha to bym sie zastanawial, bo sadzac po wyprowadzeniach, to jest regulator jednofazowy, a w cbrce masz alternator 3 fazowy...

(o ile mowimy o takim maluchowym na przyklad: http://allegro.pl/regulator-napiecia-alternatora-126p-polonez-ezu-i4659961294.html )

 

Kup ten od Korando i powinno być ok.

Edytowane przez KLOSZ (wyświetl historię edycji)
Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wtyczki, wytnij w diabły i lutuj. Kable możesz mieszać, oczywiście w kolorze :smile: 

 

Może się mylę, ale czy oryginalnie nie powinieneś mieć regulatora z jeszcze jednym przewodem (czarnym) miast tej masy z oczkiem? Pogrzeb w wiązce przy regulatorze, może znajdziesz jeden wolny przewód.. Albo lepiej dorwać schemat elektryki i popatrzeć. Jeżeli mam rację szukaj innego regla. DObre są od 954, albo od 1100xx :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnego nie ma, jest tylko masa sielona z kostki. Ładowanie na światłach zaczyna mi się od 3,5 tyśiąca obr i jest wtedy dopiero 12,5v na 1200-1300 obr ładowanie jest poniżej 12v i aku szybko pada a tak być nie powinno.

honda_600_f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartexx - posprawdzaj polaczenia , kostki itd. Sprawdz tez uzwojenie alternatora zanim kupisz nowy regler, bo moze to iepotrzebny wydatek. Chyba, ze sprawdziles juz reszte ukladu ladowania i jestes pewny, ze problem tkwi w regulatorze.

 

Dawid Xrv - w CeBRa to nie Afryka - tu nie ma dodatkowego monitora w regulatorze. Oczywiscie taki, o ktorym mowisz tez daloby sie zmotac do tej CBRki, ale nalezaloby uzupelnic instalacje o jeden przewod.

W cebrze F1 byly tylko podwojne wyprowadzenia minusa i plusa do kostek w celu zmniejszenia spadku napiecia na kostce, a dalej i tak one sie laczyly razem w jeden przewod, wiec raczej czarnego przewodu do monitora tam w wiązce oryginalnej nie bedzie. A uwaga o lutowaniu celna. Mozna pozbyc sie kostek, polutowac wszystko - polaczenie bedzie pewniejsze.

Edytowane przez KLOSZ (wyświetl historię edycji)
Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny "monitorujący" jest w cbr 954, jest też w cbr 1100xx stąd pisałem że i tu może być taki :smile: A w mojej zero siedem nie ma czarnego fabrycznie :P Choć od tygodnia jest bo se założyłem regla od 1100 :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Afrykaner to chyba regler od Rafwro z forum AT powinienes zalozyc, ten robiony przez inż. Dudka z Rzeszowa? ;)

 

Ale, ale, żarty na bok :smile: W gruncie rzeczy jest tak, że jeśli tylko regulator jest w stanie przyjąć na siebie moc alternatora, to praktycznie każdy trójfazowy regulator da się założyć do każdego motocykla z trójfazowym altkiem. No chyba, że mówimy tu o wydumkach typu GSXR 750, gdzie konstrukcja alternatora jest popaprana jak 150 i nie każdy regulator z nim gada.

Edytowane przez KLOSZ (wyświetl historię edycji)
Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem alternator na kostce 1+2, 1+3, 2+3 i na każdej jest okoł 20v przy 1200-1300 obrotów przy 5000 obr  było około 70v to raczej alternator ok jest?


w manualu je że z regu wychodzą 2+ i 2- które i tak się łączą ze soba w jeden,a i jeszcze od minusa idzie jeszcze masa  

honda_600_f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest. Sprawdź sobie jeszcze przejście do masy fazowych przewodów.

 

Klosz: Regla z Rzeszowa już przerabiałem ;) Teraz inną funkcję spełnia. Zaczął mieć spore spadki w ładowaniu, po tym jak w Bieszczadach życie zakończyła juhasa :laugh2:

Edytowane przez Dawid Xrv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pożyczta chłopu regla se podłączy i będzie wiedział co i jak  :P Ten z manuala i ten z foty to jedno i to samo, także miałeś oryginał :smile: A czyszczenie kostek gdy ładowania brak to musztarda po obiedzie, bo wtedy regulator już deaaaaad :P

Aaaa, sprawdziłeś masowy przewód co idzie od aku do silnika? Może masz przyśniedziałą masę.

Edytowane przez Dawid Xrv (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...