Jump to content

Problem Z Odpalaniem Jak Jest Zimno/mokro


Naczelny
 Share

Recommended Posts

3 razy miałem taĸą sytuację że idę sobie zadowolony do motocykla, załączam ssanie, chcę odpalić, rozrusznik kręci, motocykl nie odpala... Czasem słychać jak by na pół sekundy coś łapał, i to tyle.

Za pierwszym razem zostawiłem motocykl na noc pod blokiem, noc dosyć zimna, rano był pokryty rosą. Jak nie odpalił to zostawiłem go i pojechałem do pracy. Wracając z pracy spróbowałem odpalić, odpalił bez zająknięcia.

Druga sytuacja, chciałem wrócić z pracy po deszczu, motocykl nie odpalił. Wieczorem przyjechałem po niego z kolegą, z rozrusznika nie chciał odpalić, za to z pychu odpalił dość szybko.

I trzecia sytuacja dziś rano. Wyciągam moto z garażu, chce odpalić i to samo:/ Na zewnątrz 3 stopnie, w środku garażu pewnie podobnie. Z tym że całkiem sucho, cały czas był w garażu.

Motocykl to Suzuki GSX600F. Dodam że motocykla używam codziennie od połowy sierpnia i poza tymi 3 sytuacjami, jak i pomiędzy nimi zawsze odpalał z pierwszego strzału, bez zająknięcia.

Nie chciałbym niepotrzebnie wymieniać rzeczy które są w porządku. Miał ktoś taką sytuację? Albo ma pomysł co może być przyczyną?

 

Link to comment
Share on other sites

włącznik startera

przekaźnik rozrusznika

klemy

czujnik sprzęgła

czujnik stopki

luźne przewody/połączenia

Bus, bagażówka

stała trasa Łódź-Paryż(F)-Łódź

663-231-860

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Na poczatek podlacz aku do ladowarki i porzadnie naladuj, a w miedzyczasie, jak aku sie bedzie ladowal, zacznij od przejrzenia i poczyszczenia połączen elektrycznych odpowiedzialnych za wyżej wymienione przez bartkalodz elementy. Spray do polaczen elektrycznych Twoim przyjacielem ;) W następnej kolejności sprawdź na przebicie przewody wn. Najlepiej zrobić to wieczorem w ciemnym garażu uzbrojony w rozpylacz do wody. Rozpylasz w okolice silnika i przewodow wn i krecisz jednoczesnie rozrusznikiem. Ew. rozpylasz przy pacujacym silniku (o ile moto odpala). Czasami ładne efekty świetlne mozna zobaczyc, po ktorych mozna zdiagnozowac gdzie ucieka napiecie ze swiecy.

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...