Skocz do zawartości

Modyfikowane I Tuningowane Pojazdy Na Czterech Kołach


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj dzielimy się naszymi wyszukanymi wynalazkami dotyczącymi pojazdów, które nas zainspirowały.

Posłuchajcie tego dźwięku wydobywającego się z silnika :drool:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nawiązując do założonego tematu " Modyfikowane I Tuningowane Pojazdy Na Czterech Kołach"chciałbym przedstawić swój własny projekt opel corsa JOY 1992r 1.4 60KM

Właścicielem corsy jestem od 1997r.Poczatkowo posiadała standardowe wyposażenie i silnik . W 1998r silnik został poddany zmianom dzięki czemu z silnika 1.4 uzyskałem moc 98KM. Niestety żywot silnika zakończył się po niecałym roku w wakacje na obwodnicy Gdańskiej przy prędkości 210km/h .Po powrocie przyszedł czas na zmiany i do corsy trafił silnik 1.6 90KM z vectry GT z instalacją LPG.i skrzynią F16.Po okresie zimowym silnik trafił na falbanek.Obróbka głowicy i wzmocnienie układu korbowego na kuty wraz ze zmianą wtrysku,mapy,układu ssącego na stożek i wydechowego 4,2,1 z 16v dało efekt uzyskania 115KM.W 2006r kupiłem opla calibre od zachodnich sąsiadów na swap.Silnik który wykorzystałem do corsy to nieśmiertelny c20xe o mocy 150KM.Calibra poszła na złom a serce i osprzęt do corsy. Poniżej przedstawiam skrót czteroletnich prac nad samochodem

Samochód rozebrany praktycznie do blachy,podwozie i komora silnika wypiaskowana wyspawana i zabezpieczona

Do modyfikacji corsy zaliczam:

-zawias firmy KM.z regulacją twardości przód i tył gazowy skok zawieszenia to przód 10-30mm tył ok 40mm

-układ hamulcowy TRW na przód 256mm tył większa średnica cylindrów z 18 na 24mm (bębnowe)+ szersze szczęki

-w silniku zostały zmienione:

-wałki na ostrzejsze 271 od świątka

-mocniejsze wstryski jeszcze nie od leta, i pompa paliwa 3bary wraz z regulatorem

-modyfikacja sterownika (chip)

-układ ssący 70mm.+ stożek i wywalenie oryginalnej obudowy SFI zastąpiona została na powercap-em,

-układ wydechowy kolektor 4-2-1 o zwiekrzonym przekroju ,strumiennica 50mm tłumik środkowy z reno trafic i tylny przelot z ładną końcówką

-układ chłodzenia opel tigra 1.6 16v wraz z wentylatorem od vw tourana + chłodnica oleju

-układ napędowy skrzynia od calibry F20 i półośki modyfikowane w Toruńskiej firmie zajmującej się regeneracją przegubów i półosi wytrzymałość do 350KM

-koło zamachowe odciążone i wyważone z 9,5 do 4,9kg

W chwili obecnej silnik generuje moc ok 180KM przy 7200 obr min.

środek:

-rozpórka przód + tył z corsy GSI (po przeróbce)

-licznik GSI z dodatkowymi wskaźnikami ładowania i ciśnienia oleju (białe bardziej czytelne tarcze)

-rozciągnięte tylne nadkola,przednie wspawane od golfa I gen.co umożliwi zamontowanie felg 7,5X16" czarna struktura pół mat,opony 205/40 ZR16 tył 195/45 ZR16 (bez wspomagania)

-nakładki progowe

-lakier czarno biały mat 70% tylne szyby ciemna folia

na chwilę obecną środek poza niewielkimi zmianami zostaje oryginalny

co w najbliższym czasie? ... planuje softturbo z silnika opla c20let pompującego bezpieczne 0,5 bara co pomoże uzyskać moc na poziomie 230KM oraz wymianę instalacji na nowszą sekwencyjną STAG 300 plus ze zmienną charakterystyką

 

Dołączona grafika

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja Jakubko - tylko jaki ma związek przed ostatnie zdjęcie z twoją Corsą? :decayed:Swoją drogą, mam kolejną modyfikację, tym razem działa ona tylko od strony kierowcy;

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja Jakubko - tylko jaki ma związek przed ostatnie zdjęcie z twoją Corsą?

haha to tylko tak żeby rozładować tą cała grzebaninę mechaniczną :P lubię czasem dodać coś od siebie bardziej osobistego http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale chciałbym zostać przewiezony tym latającym wozem;p

Ja również :biggrin: ale to chyba będziemy musieli zrobić napad na jakąś stację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stację MIR http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/disgusted.gif

w lato będzie aukcja na przejazd corsą http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

niech wygra NAJBOGATSZY :decayed:

 

 

007.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Znalazłem coś takiego na necie i normalnie już myślę, komu by tu sprezentować. Szwagier ma niedługo urodziny :biggrin:

 

 

 

Znalazłem tutaj dostepne (dystrybutor jakiś) za 137 zł.

http://motoryzacyjna.pl/soundracer.html

 

Dzielę się z wami bo na pewno macie samochody i może ktoś lubi takie bajery.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. może jak jedziesz gdzieś i panny zabierasz to fajnie im tak puśćić ale tak w codzienność to raczej lipton chociaż śmiechowy bajer;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, widzę że dawałeś. No nie ogarnąłem całego forum jeszcze i jak widać przeoczyłem :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To ja może tez coś od siebie wrzucę czym się zaraziłem kilka lat temu..teraz o tyle mam fajnie bo mogę w tym wszystkim uczestniczyć od back stage-a :)Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tutaj dzielimy się naszymi wyszukanymi wynalazkami dotyczącymi pojazdów, które nas zainspirowały.

http-~~-//youtu.be/GzXVLbs41Ew

Posłuchajcie tego dźwięku wydobywającego się z silnika :drool:
pół ku...wy pół szatana :-))

Odszkodowania powypadkowe z polisy OC sprawcy za różne zdarzenia z ostatnich 19 lat , bezpłatna analiza sprawy , wypłacam zaliczki do 20 tys. zł na osobę po podpisaniu umowy , pokrywam wszelkie koszty sądowe , daję pisemną gwarancję wygranej sprawy sądowej.

Artur Jastrzębski
Dyrektor Generalny woj. Łódzkie
Europejskie Centrum Odszkodowań S. A.
606-342-812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...