Skocz do zawartości

Moto - Szkoły Łódź


Emil

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem w Delcie A1, B i A2 i jestem zadowolony. Wszystkie egzaminy za pierwszym podejściem.
Przemki są spoko i nie rozumiem zarzutu, że nie interesują się kursantami. Ciężko oczekiwać, żeby biegali za motocyklami, ale jak widzą, że ktoś ma problem albo robi błędy to pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałam o szkoły w łodzi i takie poproszę odpowiedzi

jak chcesz byle jaką szkołę koniecznie z Łodzi to wpisz w google "autoszkoła łódź" - jak chcesz DOBRĄ autoszkołę to polecam Turbo... proste ;)

kamaras

ccm250.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał kiedyś o autoszkole ZRYW w Łodzi przy ul. Narutowicza 59?

Dzisiaj żonka podesłała mi linka do ich oferty na grouponie .... cena bardzo niska, co jest dla mnie podejrzane, tym bardziej, że w sieci nie znalazłem o nich żadnej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz byle jaką szkołę koniecznie z Łodzi to wpisz w google "autoszkoła łódź" - jak chcesz DOBRĄ autoszkołę to polecam Turbo... proste ;)

 

Wiesz kolego, koleżanka na pewno chce dobrą szkołę tylko z Łodzi. Więc pewnie ktoś taką poleci. Poza tym zawsze może wrócić do pierwszej strony tematu, przewertować stron 10 i na pewno coś wybierze, bo widzę że temat dość dobrze wyczerpany  :smile: Ja i Ty uważamy że Turbo w P-ce mimo odległości to najlepszy wybór, ktoś może preferuje szukać na miejscu :smile:

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dajcie spokój z tym Turbo :smile:

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Tomeczku, patrzę obiektywnie. Turbo nie jest tak za***iste że nawet skarpetki Ci upierze i pampersa zmieni ale ma pewne zalety.

 

1. Osoby z którymi się znam i chodziły do Turbo, zdały na moto za pierwszym. Tak jakoś wyszło nawet w moim przypadku.

2. Jazda z instruktorem jako plecakiem - która jak dla mnie ma OGROMNE zalety.

3. Instruktor (nie mówię tu o motoTomaszu :P) z którym miałem jazdy przyjeżdżał na plac swoim motocyklem, którym się poruszał i porusza na co dzień, czyli szkoli Cię ktoś, kto nie tylko ma papiery, ale jest motocyklistą z wieloletnim praktycznym doświadczeniem

4. Duży plac manewrowy, gdzie możesz się rozpędzić na prostej spokojnie do 60-70 i poćwiczyć zmianę biegów nim ruszysz na miasto.

6. Ciekawe pomysły na ćwiczenia, takie jak "kółka śmierci" zaczerpnięte z Kulika :smile: Które super ćwiczą przeciw siad i na "8" nie ma najmniejszego problemu nawet w mega stresie jaki jest na egzaminie.

7. No i ogólnie dobra obsługa - telefon w OSK jest zawsze dostępny i odbierany, informacje o jazdach na bieżąco i formalnie dużo można dogadać.

8. Cena na początku sezonu jest bardziej niż zadowalająca, mnie się udało kurs kupić za tysiaka i uważam że stosunek ceny do jakości SUPER.

 

Nie ma co wymieniać i reklamować, bo z Turbo nie jestem związany, ale jak ktoś chce zdać szybko i dobrze a następnie przeżyć na motocyklu, to niech idzie do Turbo...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A później szkolenie w Bydgoszczy !!!

 

Dobrze kolega mówi!

Dużo dobrego słyszałem o tych szkoleniach, niestety w tym sezonie mi się nie udało wybrać :sad2: Ale następny sezon zaczynam od tego właśnie wyjazdu.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś słyszał kiedyś o autoszkole ZRYW w Łodzi przy ul. Narutowicza 59?

Dzisiaj żonka podesłała mi linka do ich oferty na grouponie .... cena bardzo niska, co jest dla mnie podejrzane, tym bardziej, że w sieci nie znalazłem o nich żadnej opinii.

 

Dziś właśnie znalazłam w torebce kopertę z napisem POWODZENIA, a w środku grupon na kurs A do szkoły ZRYW. Moj facet przeszedł samego siebie w wymysleniu niespodzianki! Mam nadzieję, że auto szkoła będzie w porządku i nauczą mnie jeździć na 2oo, a Jarcio będzie ze mnie dumny :P.

Edytowane przez Madzix (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyć cię jeździć nie nauczą... jedynie to pomogą Ci zdać egzamin bo nauka czeka Cię przez najbliższe kilka lat ;-)

 

No i na tą chwilę to najważniejsze, reszty nauczę się sama podczas praktyki, której nie zacznę bez A wbitego do prawo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs na A robiłem w słynnym ;) Turbo Pabianice w tym roku i poniżej moja opinia.

Egzamin zdany za pierwszym podejściem, kurs pełnopłatny a nie z Groupona.

A więc tak: teoria - właściwie bez zastrzeżeń, przepisy przekazywane w sposób jasny, czytelny i ułatwiający zapamiętanie. Jedyne co przeszkadza to ciągłe gadanie prowadzącego przez telefon w trakcie filmików ;)

Praktyka - miałem styczność w mniejszym lub większym stopniu z trzema instruktorami - Tomkiem, Bartkiem i Łukaszem i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć, naprawdę dobrze uczą i to nie tylko jak zdać egzamin ale też jak dobrze jeździć na moto, także szacun Panowie :smile: Placyk jest w porządku, dużo miejsca żeby sobie pojeździć, jest miejsce żeby się bezpiecznie rozpędzić na asfalcie do slalomu i omijania przeszkody a potem bezpiecznie wyhamować. Nie ma górki, ćwiczy się ją na mieście.

Są dwa motocykle - gladius w przyzwoitym stanie i rozpierdzielone SV650. Wkurzające jest wciskanie na sv-kę kiedy na jedną godzinę jest umówionych kilka osób, płacę sporo za kurs więc chciałbym się cały czas uczyć na takim samym sprzęcie jaki będzie na egzaminie.

No i słynna jazda instruktora na plecaku po mieście. Wszystko byłoby w porządku gdyby to były 2-3 jazdy ale odnosłem wrażenie,że instruktor ma przykazane żeby wciskać się na plecak za każdym razem - czyżby oszczędności na paliwie? W rezultacie tylko jedną jazdę odbyłem całkowicie samodzielnie i to po małej wymianie zdań bo instruktor chciał oczywiście wskoczyć na siodełko.

Na minus umawianie i przekładanie jazd w biurze - za każdym razem był z tym problem, opór i niechęć, raczej nie idą kursantowi na rękę.

Przed egzaminem wykupiłem sobie parę godzin w M.Bajon, motocykl i placyk gorsze niż w Turbo.

Ogólnie to moim zdaniem jest OK ale bez rewelacji jak tutaj niektórzy piszą.

I to już wreszcie koniec tego przydługiego posta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kurs w Delcie. Zdany za pierwszym razem, a styczności z motocyklami wcześniej za bardzo nie miałem. Można powiedzieć, że naukę na kategorię A zaczynałem z poziomu nowicjusza.

Wiadomo, jak się nie przyłożysz to żadna szkoła nie pomoże, jednak co do poziomu nauki i instruktorów nie mam żadnych zastrzeżeń. Powiem więcej było bardzo sympatycznie i fajnie się chodziło na placyk.

Nikogo nie namawiam do pójścia na kurs właśnie tam, bo to indywidualna decyzja. Mnie do nich przekonało to, że placyk mam blisko pracy i mogę po albo przed skoczyć na jazdy, a także kolega który u nich robił kurs i sobie chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam autoszkołe "Pałgan" -nauczą jak zdać egzamin,polepszą koordynacje na moto itp itd.
Naprawdę czuję że jednak coś wyniosłam z tego kursu.Instruktorem jest Zbyszek-szef (trochę upierdliwy i zrzędliwy,lubi podyskutować i udowodnić swoją racje mimo wszystko,ale! nauczyć nauczy :biggrin: i Tadzik-miły, sympatyczny,wyrozumiały,pośmieje się i również genialny instruktor. Polecam,warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :smile:

 

Polecam autoszkołe "Pałgan" -nauczą jak zdać egzamin,polepszą koordynacje na moto itp itd.
Naprawdę czuję że jednak coś wyniosłam z tego kursu.Instruktorem jest Zbyszek-szef (trochę upierdliwy i zrzędliwy,lubi podyskutować i udowodnić swoją racje mimo wszystko,ale! nauczyć nauczy :biggrin: i Tadzik-miły, sympatyczny,wyrozumiały,pośmieje się i również genialny instruktor. Polecam,warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już byłem zdecydowany zapisać się do Pałgana (dzisiaj odebrałem PKK) ale coś mnie podkusiło by zajrzeć na stronę Turbo .... a tam promocyjna cena za kurs na "A" - 999 pln (promocja akurat od dzisiaj i tylko 10 sztuk w tej cenie)

Zaczynam 2 lutego 2015 ... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym właśnie sposobem, Panu Robertowi z Turbo pokazałeś siłę marketingu i promocji :biggrin: Nie wspomnę o tym że zrobiłeś też reklamę.

A przypominam słowa wielkiego mistrza zakonu URLICHA VON SUCHY-WOLK: Reklama na forum jest płatna :P:biggrin:

Żarty żartami...

Powodzenia ;)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne na kursie/doświadczeniu nie wolno oszczędzać chociaż muszę się przyznać, że sam poleciałem tam gdzie się szybko uda przejść kurs, jazdy.
Dzisiaj żałuję, że nie poszperałem wcześniej i nie wybrałem się do szkoły z prawdziwego zdarzenia.
Prawko na kategorię B i A udało mi się zdać za pierwszym razem pewnie duży w tym wpływ miało jeżdżenie po osiedlu u babci po wiosce. Zawsze w samochodzie trochę na motocyklach ogar etc :smile:
Kursy to ćwiczenia na placu instruktor w kanciapie i ucz się .... wyjeżdżaj godziny. Udało się bo zdałem ...
Prawidłowe trzymanie stóp, przeciwskręt, przeciwsiad, i wiele potrzebnych informacji ... dowiedziałem się o czymś takim na forum, necie od znajomych.
Dlatego bardzo żałuję, że to wszystko mnie ominęło i zachęcam przyszłych użytkowników do rozsądnego/przemyślanego wyboru.
Teraz muszę się wybrać na jakiś kurs doszkalający żeby uczyć się uczyć ...LWG :moto: 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prawko zdałeś za pierwszym razem więc cel kursu osiągnięty :smile:

Tak czy inaczej - kurs doszkalający chyba każdemu się przyda - planuję w tym roku coś w tym temacie zadziałać.

 

Ja mam wrażenie że - czy to na kursie na kat B czy A - trzeba opanować podstawy, zasady ruchu, parę manewrów -  nagle wychodzi tego sporawo jak na te 20 czy 30 godzin jazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...