Skocz do zawartości

Dopasowanie Wydechu Do Hondy Cbr F@


Dirdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, planuje zakupic nowy wydech do Hondy, ale nie wiem czym się dokładnie kierować, jest kilka wydechów godnych uwagi, ale nie wiem, czy będą pasowały do mojego motocykla. Chciałbym prosić was o porady - jak się do tego zabrać? 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym prosić was o porady - jak się do tego zabrać? 

 

Temat szeroki... Gdzieś już to było tu ale generalnie jeżeli zależy Ci na samym dźwięku to większość "wybebeszonych" się nada. Problem pojawi się kiedy będziesz chciał nie stracić mocy a nawet może coś zyskać. Wtedy niestety wg mnie tanim kosztem tego nie zrobisz. Jeżeli wybierasz opcję pierwszą to najlepiej określ sobie ile $ chcesz na to wydać a wtedy albo allegro i szukanie już "sportowego" albo przeróbka oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że autorowi chodzi o to, że nie wie jakich wydechów szukać, aby mocowaniami pasowały do CBR F2. Zatem proponuję, abyś zdjął swój tłumior, zapodał fotki mocowań, zmierzył rozstaw śrub, zmierzył długość aktualnego wydeszku. Będziesz miał wtedy odniesienie i wiedział jak rozmawiać z ludźmi, którzy handlują wydechami, aby Ci nie wcisnęli kitu. Opaskę/obejmę dorobisz sobie za kilka złociszy, najprościej będzie z okrągłymi, nie owalnymi kształtami. 

 

Jak masz rurę nasuwaną na kolektor, to pół biedy. Bierzesz z większą średnicą i ściągasz opaską, ale wpierw przedstaw swój budżet i mocowania. 

 

Polecam: Tłumiki/wydechy - czy firma ma znaczenie?

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, już się wypowiadam:

 

Zależy mi głównie na ładnym, basowym brzmieniu wydechu :smile: W internecie jest kilka ogłoszeń i to w pobliżu Łodzi. Znalazłem 2 aukcje wydechu micron za 300 zł, wydech lasera za 100 zł (czy nie za mało?) oraz Devil za 200 zł.

 

Pokażę wam tutaj wymienione wyżej aukcje:

 

Wydech lasera: http://tablica.pl/oferta/wydech-CID5-ID2UaF7.html - autor napisał mi, że wewnętrzna średnica rury przyłączeniowej ma 65mm.

 

Wydech Micron: http://tablica.pl/oferta/sportowy-wydech-micron-CID5-ID1W8UL.html#de13199e32

 

Kolejny Micron : http://tablica.pl/oferta/tlumik-wydech-micron-CID5-ID2Ff0f.html#de13199e32

 

Znalazłem także inną aukcję, dotyczącą wydechu "devil", który jest troszkę tańszy on Micronów, jednak chodzi tutaj przede wszystkim o mocowanie go w moim motocyklu, tak jak napisał Suchy-Wolk. : http://tablica.pl/oferta/tlumik-wydech-devil-929-954-yoshimura-bos-micron-CID5-ID2Uslh.html#de13199e32

 

 

Najbardziej moją uwagę przykuły wymienione wyżej aukcje, czy możecie się na ich temat jakoś ustosunkować? 

Pozdrawiam serdecznie! :smile:

Edytowane przez Dirdi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że Laser ze względu na swoją budowę będzie mega przelotem, na Twoim rzędowym silniku może nieźle ryczeć. Mnie osobiście to przeszkadzało, a miałem bardzo podobny wydeszek po zakupie moto.

 

Pierwszy Micron ma powłokę podatną na zarysowania - mój tata miał w Bandicie taki pancerz i nawet butem czy ekspresem z kurtki było łatwo go zarysować, polerka na niewiele się zda jak będą głębokie rysy.

Drugi Micron wydaje się być w porządku, poza wgnieceniem, które może powodować nieszczelność, a w takim miejscu na rancie nie łatwo będzie naprostować.

 

Devil natomiast wygląda na bardziej rozklekotany niż mój własnej ręcznie robiony wydech ze sklejki i folii carbonowej - za 20 PLN może się opłaca, ale przedmuch gwarantowany.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, bo wydech lasera ze względu na cenę, znacząco przyciągnął moją uwagę. Będe dzwonił i prosił o wymiary. Pewien pan, który zajmuje się wydechami powiedział mi, że jeśli średnica przyłączenia będzie większa to pół bieda, ważne, żeby nie była za mała. 

 

Zamierzam zrobić tak: 

 

1. Zdejmę swój oryginalny wydech od Hondy CBR F2 i pomierzę. (Mam nadzieję, że nie będzie to zbyt trudne? :P)

2. Będe dzwonił do autorów aukcji i wypytywał o wymiary.

3. Wybiorę odpowiedni ;)

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Poza tą średnicą warto także pytać o kąt nachylenia wydechu czy wszystkie są podobne? Jeśli będzie za mocno wygięty w górę to poprostu nie wejdzie na mój motocykl.

 

Dziękuje za rzetelną pomoc.

Edytowane przez Dirdi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Poza tą średnicą warto także pytać o kąt nachylenia wydechu czy wszystkie są podobne? Jeśli będzie za mocno wygięty w górę to poprostu nie wejdzie na mój motocykl.

 

Tłumior nie będzie przecież wygięty jak banan  :decayed: Ważne, aby nie był zbyt długi, co by nie przeszkadzać pasażerowi lub nie walić w zadupek  :hihi:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli średnica mojego wydechu okaże się o 5 cm mniejsza przykładowo, to da radę przymocować za pomocą tego zacisku, o którym wspominałeś na początku tak? Zaraz jadę na pomiary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli średnica mojego wydechu okaże się o 5 cm mniejsza przykładowo, to da radę przymocować za pomocą tego zacisku, o którym wspominałeś na początku tak? Zaraz jadę na pomiary

 

5 cm różnicy w średnicy? Człowieku, co najwyżej 5mm to da radę, ale nie tyle :hihi:  Słuchaj, najpierw zmierz potem zadawaj pytania tego typu, bo w teorii to wiele można mówić, praktyka okazuje się inna :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech odkręcony, ale wypadło mi coś i jeszcze nie zmierzony, chodziło mi o 5mm, zwykła pomyłka :P Jutro zedytuje post i juz wszystko będe wiedział



Wszystko pomierzyłem, ale natrafiłem na jeszcze jedną ofertę.

 

Jeden z użytkowników zaproponował mi taki wydech: http://allegro.pl/wy...3202879056.html za 380 zł, i jestem bardzo zainteresowany.

 

Po pierwsze jestem pewny, że będzie spokojnie pasował, a po drugie pięknie brzmi ;) Cena trochę za duża jak na moją kieszeń, ale może uda mi się zebrać. W dodatku odbiór wydechu mam w Łodzi. 

Edytowane przez Dirdi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej kupić dedykowany do Twojego motocykla. Jeżeli chodzi o basowe brzmienie to polecam MIVV :smile: W mojej Hornetce daje radę :smile:

 

Do F2 pewnie nie będą pasowały mocowania ale silniki prawie takie same. Znalazłem używkę na allegro za 600 zł. Nowy kosztuje 1500 !

 

http://allegro.pl/mivv-honda-hornet-cb600f-pc36-03-06-mega-dzwiek-i3260596552.html

Edytowane przez Jędrzej (wyświetl historię edycji)

wolę dwieście po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...