Skocz do zawartości

Tłumiki/wydechy - czy firma ma znaczenie?


Suchy-wolk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo, każdy miłośnik mocnego brzmienia wymienia standardowy tłumik lub cały układ wydechowy na "głośniejszy" Dołączona grafika Sam należę do takich osób, którym przeszkadza cichy szelest standardowej puszki, dlatego prędzej czy później, motocykl obdarzam innym tłumikiem czy to swój czy taty. Jednak przy wyborze nowej końcówki staram się szukać firm renomowanych i znanych, czyli np. BOS, IXIL, AKRAPOVIC, ARROW, LEOVINCE i inne.Pytanie tylko jak te firmy różnią się pod względem jakości oferowanych produktów? I za co płacimy tak na prawdę - czy za wygląd czy za konstrukcję?

 

Nabywając nową puszkę, zawsze miałem moment "dreszczu" przed pierwszy odpaleniem silnika z nowym nabytkiem Dołączona grafika Wynika to z tego, że jaką firmę bym nie zastosował, to każdy wydech będzie przeważnie inaczej brzmiał. Jeden bassowo, drugi za głośno, a trzeci za cicho. Jak dobrać dobry tłumik, czyli odpowiedni do naszych wymagań np. chcę bassowy - jak to rozróżnić na zdjęciach czy w specyfikacji?

 

Zawsze alternatywą jest odsłuchanie motocykla z założonym tłumikiem, który nas interesuje. Nie zawsze jednak dźwięk jest w rzeczywistości taki sam, bo kamerka nie odda tego brzmienia :P Osobiście na tę chwilę nie mam ulubionej marki, na której mógłbym polegać w 100%. Ostatnio jeździłem na IXIL'u i wykonanie na prawdę super, nabyłem go jako używkę za 300zł i byłem zadowolony jeżeli chodzi o wygląd, bo samo brzmienie mnie rozczarowało - sądziłem, że będzie głośniejszy, bardziej agresywny i lipa. Gdybym go kupił jako nówkę za ok. tysiaka, to bym chyba włosy sobie z głowy wyrwał.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dziwny, bo niemal do każego modelu moto możesz kupić dedykowany akcesoryjny wydzior różnych firm... Wygląd i dźwięk, to już naprawdę tylko i wyłącznie ocena subiektywna właściciela... Mi się marzy do mojej strzały Akrapovic, wygląda najlepiej i brzmi po prostu miodnie < 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ffojtus - nie zrozumiałeś do końca o co kaman. Mnie chodzi o to, że właśnie do jednego motocykla jest np.10 dedykowanych wydechów i teraz pytanie czy brać wydech najtańszy, ale znany za 1000zł czy liczyć na to, że wydech za 1500zł będzie wart dopłaty.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah... Cóż, myślę że można śmiało stwierdzić, że znane marki (akrap, leo vince, itp wyżej wymienione) robią tłumiki na bardzo wysokim poziomie i jeżeli chodzi o jakość, to trudno mówić o tym że można się rozczarować. W owych markach często ceny modeli nie odstają za bardzo od siebie, do danego modelu w bardzo podobnych cenach można kupić akcesoryjne wydziory różnych firm. Skoro rozwialiśmy już wątpliwości co do cen i jakości, to pozostają tylko dźwięk i wygląd - tutaj wchodzą w grę już tylko osobiste odczucia właściciela ;] generalnie warto jest wydać $ jeżeli komuś rzeczywiście zależy... Jak ktoś jest w stanie za puszkę wyłożyć 1000zł, to pewnie 1500 nie jest wielką różnicą xP Wiem, że to może za duże uogólnienie, ale tak jak mówie... Markowe akcesoria mają swoją cenę, ale i jakośćz drugiej strony podobno lepiej jest się wystrzegać marek bardziej 'no name', typu wydechy DOMINATOR, które jakiś czas temu zalały allegro. Z tego co słyszałem, to jaka cena, taka jakość, a przypominam że jak na nowe akcesoryjne wydechy, to cena nie jest duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Dominatorów to ja nie chcę i pokrewnych :biggrin: Jak na nowe wydechy to nie są drogie, ale ani wygląd, ani jakość nie stoją na wysokim poziomie z tego co widać. Najlepiej chciałbym dorwać używany wydech w dobrym stanie, tak jak udało mi się wyrwać poprzedniego IXIL'a tylko takie okazje trafiają się w najmniej oczekiwanym momencie.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś widziałem test wydechów różnych firm na Suzuki GSX-R. Było kilku producentów. Mocy dodawały od 1KM do 6KM. Sprawdzali na 2 mapach. Moim zdaniem nie ma sensu kupować najdroższych tłumików (chociaż mają świetny dźwięk). Tańsze rozwiązania też spełnią swoje zadanie, a jak się dobrze poszpera to się znajdzie tani wydech, który ładnie brzmi.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na nowego IXIL'a ze względu na dobrą cenę i dostępność u Polskich importerów. Jakość wykonania już znam, filmików się na oglądałem i opinii naczytałem. Ewentualnie rozmyślę używany tłumik, ale zobaczymy co czas pokaże, bo na ten sezon nie potrzebuję.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobry pomysł. Ixil, Arrow to dobre cenowo firmy. Coś fajnego znajdziesz na pewno. Na svforum jest gość, który przerabia normalne tłumiki. Jest dość popularny. Bierze oryginalny tłumik i robi własny środek. Całość jest tańsza niż jakiś wydech innej firmy, a brzmi i pracuje bardzo ładnie. Są same dobre opinie. Sygnuje się 'Edhaust'. Użytkownik to 'Edzio'. Na YT sporo filmików jest o jego wydechach, więc można pooglądać i posłuchać.

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam go, znam :smile: Dobrze, że mi o nim przypomniałeś, bo ostatnio rozmawiałem z nim w kwietniu, natomiast należy mu przesłać fabryczny wydech, a mój się raczej nie nada do przeróbki, bo sam w sobie jest brzydki. Gość założył inny wydech, ale robił go jakby "ręcznie" i ze zdjęć wywnioskowałem, że muszę to zmienić :biggrin:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. Kup i wtedy dopiero będzie o czym myśleć i o czym gadać. :smile: A może wydech będzie na tyle ok, że go zostawisz do zmiany w późniejszym terminie, a na teraz będą inne pilne sprawy?

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poczekamy, zobaczymy. Jeszcze coraz popularniejsza jest firma takkoni , ale właściwie tylko jest jeden styl robiony = kształt i nie do końca mi odpowiada.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, bądź hardcorem! Przetniesz gdzieś rury kolektora i zrobisz piękny wolny wydech :biggrin: Wyjdzie Ci najtaniej, a hałasem będziesz mury rozwalać!

Suzuki SV650S 2007 icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna, to jest jeszcze niewspomniana wcześniej firma DPM - tu na hornecie 2005/6: http://digilander.libero.it/zezo99/images/moto/my-hornet.jpgCoś świetnego (chociaż wygląda trochę jak działko w myśliwcu :biggrin:) Brzmi tak, że to mała głowa, a wykonanie to po prostu 'miód z benzyną'jak chcesz być głośny na drodze, to samoróbkajak chcesz szpanować, to kupuj coś akcesoryjnego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, to nie wiem :sad2: na HHKP się wszyscy ślinią do tego wydechu, ale osobiście chyba nie widziałem DPMa na innych motocyklach nigdy ;/ Może trzeba poszukać na stronie producenta, przecież oni robią masę akcesoriów, nie tylko wydechy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem wydech kompletny znanej firmy - Yoshimura

 

Jest to nowy tłumik, wraz z kompletem całym w cenie 1300zł - http://allegro.pl/tl...1767519364.html

 

Jakie jest wasze zdanie? Jak na produkt takiej firmy, to mało, ale czy aby na pewno warto tyle płacić? Ogólnie jestem za używanymi tłumikami, ale ciężko dostać do mojego modelu - można próbować pasować od Fazer'a lub R6, ale to należałoby zamawiać i oddawać wydechy, a na MWB, który się zbliża pewnie będzie syf do kupienia jak zawsze i nie wiadomo czy to będzie pasować.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena i tak jest opuszczona, w porównaniu z cenami od firm - min.1500zł za najtańszą odmianę tego wydechu Dołączona grafika

 

Co do jakości, to wiem, że się nie zawiodę, tylko teraz wyczytałem, że ta firma kładzie nacisk na brzmienie "sportowe/racingowe", a mnie bardziej zależy na bassowym brzmieniu i ładować 1300 PLN, żeby się zawieść na dźwięku? - To mnie nie przekonuje, natomiast moja ulubiona dotychczas firma IXIL, do końca sierpnia ma zamkniętą produkcję i dopiero we wrześniu mógłbym zamówić ich produkt, ale za to w cenie 820zł, również z tej stali itd.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może mało precyzyjnym, ale za to dającym trochę światła na temat, może być rozeznanie sprawy na youtubie - Wpisujesz kolejno- thundercat IXIL- thundercat Akrapovic- thundercat Leo Vince- thundercat Yoshimura- thundercat Devil- thundercat Arrow... i co Ci jeszcze tylko przyjdzie do głowy i słuchasz. Wiadomo że nagranie nagraniu nie równe, dźwięk często słabo jest odwzorowany na nagraniach, ale który będzie najbardziej basowy, to raczej wyłapiesz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak kiedyś jak wspomniałeś Wojtek - słuchałem na YT jak brzmią tłumiki. Jednak kiedyś się rozczarowałem, gdy na YT był piękny dźwięk, a w rzeczywistości mała pszczółka z tłumika się zrobiła Dołączona grafika

 

Skłaniam się ogólnie ku firmie IXIL, ze względu na liczne opinie, że to wydechy bassowe - takie lubię, ich jakość wykonania jest bardzo zadowalająca, a ceny są dość przystępne. Jednak będę celował najprawdopodobniej w używkę na MWB, tam się okaże czy na cokolwiek trafię sensownego.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawę ile to ma wspólnego z Yoshuimurą prawdziwą... niestety w takie cuda nie wierzę ;/

 

Niestety to "sranie w banie" i niedoświadczeni w tej branży się nabierają na takie cuda, a potem gadają głupoty Dołączona grafika

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżdżę na kominie EdHaust i jestem bardzo zadowolony ;]polecambtw.robiąc wydech u Edzia można sprawdzić poziom głośności przed, i po przeróbce

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...