Skocz do zawartości

Jaką Szkołe Polecacie ?


xrobin76

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ja robiłem jedno prawko w bodajże 2005roku, a potem na moto 2008?? to pod względem zdawalności i ceny nie do pobicia była "AB autoszkoła"

 

O ile na B mieli fajnych instruktorów i mieli lepsze podejście niż w innych, to na moto nauczyli mnie tylko zdać - nie wiem czy to dużo, czy mało biorąc pod uwagę że nigdy wcześniej nie jeździłem nawet na motorynce, a zdałem po 20 godzinach kursu, za pierwszym razem i to w naprawdę ciężkich warunkach.

 

Z tego co słyszałem obecnie szkoła dalej jest ok, ale bardziej uczy zdania egzaminu niż jazdy (takiej która nauczy dobrze jeździć w Łodzi raczej nie ma).

 

I wszystkim którym tą szkołę poleciłem zdali za pierwszym razem, jeśli chodzi o podejście do kursanta (ustalanie godzin itp) to naprawdę było u nich super.

Edytowane przez piotreklodz (wyświetl historię edycji)

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

takiej która nauczy dobrze jeździć w Łodzi raczej nie ma

w 20h to raczej nie nauczysz się nigdzie jeździć.... co najwyżej zdać egzamin.. potem zostają tylko kursy doszkalające.
:doofywave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem rok temu u Waldka "OSK-Szlif". Za kurs dałem 1000 zł, tyle ile akurat miałem. 20 godzin jazd + 2 godzin bonusowe. Co ważne Waldek jeździ po mieście z kursantem motocyklem. Na początek bawiłem się yamahą 125, później 250, w miedzy czasie dostałem, do oswojenia crosa 125 do jazdy po mini górkach (świetna zabawa!). Pod koniec i nawet na CB500 pojeździłem. W 20 godzin przede wszystkim dobrej zabawy i nie ukrywam, że piłowanie na placu przeciwskrętów raz mi uratowało dupsko. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 20h to raczej nie nauczysz się nigdzie jeździć.... co najwyżej zdać egzamin.. potem zostają tylko kursy doszkalające.

Ale są w Polsce takie szkoły które próbują uczyć też jeździć i nawet im to wychodzi.

 

No to fajna szkółka Marr0, warta zainteresowania bo ja o przeciwskręcie dowiedziałem się przez przypadek z książki, już po kupnie moto.

Edytowane przez piotreklodz (wyświetl historię edycji)

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej. Do tego pory dwie najlepsze szkoły to OSK-szlif oraz Delta ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kurs kończyłem w WOCIE (kat.B) i uważam, że można ich polecić ;)

A jeżeli chodzi o kurs na kat.AM/A1/A2/A to to dopiero przede mną ale z tego co wiem to WOTA i wspomniana DELTA jako pokrewne szkoły jako jedyne w Łodzi (przynajmniej na razie) będą prowadziły szkolenia na te kategorię. ;) DELTA ma podobno b.dobrych instruktorów a w WOCIE dobrze jest trafić do p.Gryglaka, ale tego dopiero się dowiem na własnej skórze o ile będzie mi dane :riding:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam deltę i szlifa :)Mam tylko nadzieję że przetrwają te zmiany bo jak narazie to jest kwiecień a nic nie wiadomo.Co, jak, na czym, za ile.

 

Z "Deltą" byłbym ostrożny. Sam robiłem u nich kurs kilka lat temu i byłem bardzo zadowolony więc kiedy żona zdecydowała, że robi A to wybór wydawał się prosty. Niestety trochę się pozmieniało. W zeszłym roku szkolił tylko Darek - właściciel i Przemek. Wiedzę to Oni mają dużą, ale żeby się im chciało ją przekazać o z tym bywa już różnie. Jak się sam nie zapytasz to nikt ci nie powie, a kłopot jest w tym, że nie każdy wie o co pytać. Jak szkolił Krzysiek i Piotrek to według mnie zaangażowanie było większe, ale z tego co wiem to oni już tylko uczą na B. Tak więc przed wyborem lepiej podpytać aktualnie się uczących, albo samemu podjechać na plac i zobaczyć czy instruktor pracuje przy kursancie czy tylko siedzi przy swojej budce i w razie konieczności  dolewa paliwo :smile:

Edytowane przez arteklik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od Waldka ze Szlifu. Człowiek kochający swoją pracę, jazda na motocyklu i uczenie narybka sprawiały mu ogromną przyjemność, co było odczuwalne w jakości kursu i w klimacie panującym w czasie zajęć. Serdecznie go polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania :blush:

 

Zależy z której części miasta szukasz szkoły.

Z kat.B nie ma problemów z żadną lokalizacją, natomiast z kat. A jest już większy poroblem gdyż instruktor sam po kursanta nie dojedzie.

Mój rejon przy kat.A to głównie Zgierz ,bałuty i radogoszcz.

 

Jeśli ktoś szuka czegoś w centrum polecam Auto Szkołę Perfekt Maćka J.  i instruktora Piotrka,  ul. Wólczańska 66. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Waldka ze Szlifu. Pełne zaangażowanie, elastyczność w układaniu kalendarza i fajny klimat. Widać że zależy mu żeby pojąć jak najwięcej po ukończeniu jego szkoły. A i potrafi również opieprzyć jak się komu należy  :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdecydowanie najlepsza szkoła Pałgana. Facet naprawde uczy wielu rzeczy, które nie są wymagane na egzaminie, a przydaja sie w jeździe. Sam tam robiłem prawko A i naprawde gorąco polecam. W rankingach jedna z lepszych w Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Ja kurs kończyłem w WOCIE (kat. i uważam, że można ich polecić

 

Zgadzam się, robiłam u nich B1, B i A ;)

Polecam Pana Zbyszka na moto, pozytywny gość. Pierwszy raz na jazdach wsiadłam na moto i dało radę  :moto: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Waldka ze Szlifu. Pełne zaangażowanie, elastyczność w układaniu kalendarza i fajny klimat. Widać że zależy mu żeby pojąć jak najwięcej po ukończeniu jego szkoły. A i potrafi również opieprzyć jak się komu należy  :shock3:

Z tym, że SZLIF`a już nie ma. Z nadejściem zmian w egzaminach Waldek zamknął działalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ze swojej strony mogę polecić AB Mróz przy Piotrkowskiej. Miałam przyjemność jeździć z Emilem i naprawdę... Anielska cierpliwość, opanowanie, pełne skupienie na kursancie ^_^

 

Natomiast jeśli ktoś ma twardy tyłek i potrafi przyjmować krytykę, to dużo może się nauczyć, moim zdaniem, u Zbyszka Pałgana. Ma dobry placyk, co do terminów - jest skłonny umówić się na jazdy i o 6 rano, jeśli komuś bardzo zależy.

Nie zostawi człowieka w potrzebie ;) Opieprzyć potrafi solidnie, ale też osładza życie cukierkami i zawsze daje kopa na szczęście przed egzaminem :P  słowem - obie szkoły bardzo polecam.

"Powiedz mi, że nigdy nie przystanąłeś przy swoim sprzęcie w garażu i nie ogarnęła cię nieopisana radość z powodu faktu, że ten motocykl się tam znajduje…"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Deltę na Orla. Tam motocykliści uczą jazdy a nie zdawania. Pozytywnie zaliczony egzamin to czysta formalność. Ponadto organizowane są wyjazdy dla byłych kursantów w super gronie prawdziwych motocyklistów. Warto nie kończyć edukacji na egzaminie. Każdy wyjazd to zdobyte doświadczenie bo nie są to wyjazdy pod mc donalds albo do Jeziorska czy na taras widokowy do Bełchatowa. Tam sie podróżuje wszędzie i w każdych warunkach. A pamiętajcie jedno.

KTO PODRÓŻUJE TEN DWA RAZY ŻYJE.

Edytowane przez filet (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem prawko Najpierw u jednego gościa który uczył fajnie ale głównie jak zdać egzamin. Niestety zima przyszła nie zdążyłem podejść do egzaminu i se trzeba było nauczyć na nowy egzamin. Jako że wcześniejsza szkoła padła to wybrałem Pałgana i jestem bardzo z tego powodu zadowolony. Człowiek naprawdę uczy wielu przydatnych rzeczy i jest dla mnie naprawdę wart polecenia. Minusem jest problem z terminami bo na A szkoli sam (z tego co wiem) a ma sporo kursantów. Natomiast polecam jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...