Skocz do zawartości

Stwórzmy nasz Łódzki tor motocyklowy


dorka2307

Rekomendowane odpowiedzi

tor z tego co kojarze jest nadal na Technicznej ale w tak fatalnym stanie że najlepiej by szła jazda czołgiem ,podziękować ćwokom którzy sprzedali teren na złomowisko !!!!!

władza zabrała nam tor ,imprezy legale na drodze ! nic dodac nic ująć HWDP

TZR 80RR->GSXR 600K2->CBR 600 RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co zrzutka, wynająć ekipę budowlaną kupimy jakieś pole trochę asfaltu i zrobione. Myślę że kilka balonów pęknie. Wpisywać się na listę potem podzielimy ile każdy ma się dorzucić i za 3 latka mamy Tor. Co wy na to. Jeszcze będzie na nas zarabiał.

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobrze by było znaleźć jakiegoś inwestora ... Bo taki tor to kilka milionów PLN ...

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działkowy emeryt

... makietkę, ale tyż niewielką... z tektury a paddocki z pudełek po zapałkach :laugh2:

...z każdym dniem rośnie liczba ludków, którzy mogą pocałować mnie w d*pę....

 

 

 

... dlaczego mężczyźni nie mają cellulitu...?!?!?

... bo to nieładne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie czytam i mam pewien pomysł. Budowa toru to faktycznie gruby wydatek. Ale może lepiej pogadać z władzami i zrobić coś a'la tor uliczny. 
Zamknięcie kilku ulic przy zakładach w weekend to żaden problem. Jak upalałem kiedyś samochód to było kilka imprez na skrzyżowaniu dąbrowskiego i puszkina.
Te drogi są zamknięte gdy jest giełda samochodowa, więc jest to wykonalne. Podejrzewam, że uliczki o których piszecie też można by było zamknąć. Przy krętej trasie (trzeba dostawić pachołków/opon) nie mam problemów z zabezpieczeniem bo prędkości też nie będą duże, trzeba tylko to pozamiatać i to ustawić. Pozwolić każdemu zrobić ze 3 kółka, zmierzyć czas, naliczać punkty karne za potrącenie pachołków/podparcie się nogą i zawody gotowe ;) 
Doświadczonych jeźdźców może nie będzie to interesować, ale wszystkim innym na pewno podniesie umiejętności (i nie wiem czy nie bardziej niż kilka kółek po szerokim torze).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zróbmy ściepę, może uzbieramy ;) na makietę rzecz jasna :smile:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Do tego z atrakcjami więc czemu by narzekać :-)

 

 

Noooo z "atrakcjami"  :busted_cop:  :riding:

Jeździjmy tak, aby było nas więcej a nie mniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli ktoś ma czas i ochotę, mógłby się zająć stworzeniem projektu powstania toru motocyklowo-samochodowego , do nowej inicjatywy łòdzkich urzędników.

Dokladnie chodzi o konkurs najlepszych inwestycji w Łodzi. Do rozdysponowania będzie 20 mln zł.

Warunkiem kwalifikacji będą głosy - podpisy, a z tym problemu nie będzie.

Zawsze warto spróbować.

Wiecej informacji na stronie:

 

budzet.dlalodzi.info/

 

Może nasze forumowe stowarzyszenie podejmie się tego wyzwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma czas i ochotę, mógłby się zająć stworzeniem projektu powstania toru motocyklowo-samochodowego , do nowej inicjatywy łòdzkich urzędników.

Dokladnie chodzi o konkurs najlepszych inwestycji w Łodzi. Do rozdysponowania będzie 20 mln zł.

 

A to nie jest tak, że aktualnie są dwa wątki na ten temat ??

Edytowane przez Suchy-wolk
cytat (wyświetl historię edycji)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma czas i ochotę, mógłby się zająć stworzeniem projektu powstania toru motocyklowo-samochodowego , do nowej inicjatywy łòdzkich urzędników.

Dokladnie chodzi o konkurs najlepszych inwestycji w Łodzi. Do rozdysponowania będzie 20 mln zł.

Warunkiem kwalifikacji będą głosy - podpisy, a z tym problemu nie będzie.

Zawsze warto spróbować.

Wiecej informacji na stronie:

 

budzet.dlalodzi.info/

 

Może nasze forumowe stowarzyszenie podejmie się tego wyzwania?

 

Cześć ja ostatnio poruszyłem tą kwestie tu: http://motocykle-lodz.pl/topic/4188-kawa%C5%82ek-asfaltu-do-%C4%87wicze%C5%84/

Czekam na odpowiedź z UML :smile: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Gdy czytałem ten wątek po raz pierwszy, od początku wiedziałem, że jest to temat z serii science - fiction, przynajmniej jeśli chodzi o wykonanie toru przez forumowiczów. Jednakże chciałbym przywrócić wątek, ponieważ znalazłem inwestora który byłby zainteresowany wybudowaniem toru w Łodzi. Do tej inwestycji potrzebujemy odpowiedniej działki. I tu czekam na Wasze propozycje. Czy ktoś posiada informacje na temat działek w Łodzi (wiadomo na obrzeżach - ale nie poza Łodzią) które spełniałby wstępne warunki: 1 ha i w górę, nie może być w sąsiedztwie domów jednorodzinnych/wielorodzinnych - wstępnie wystarczy, będziemy weryfikować kryteria w trakcie poszukiwań. Ja oczywiście szukam, działek na sprzedaż jest mnóstwo. Przyjmijmy że cena nie gra roli na etapie poszukiwań, bo przy takim metrażu cena transakcyjna powstaje przy negocjacjach. Liczę na Waszą pomoc w poszukiwaniach.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rook, może brus albo okolice?

Właśnie z wróciłem z tych okolic - byłem się rozejrzeć za działkami. Każde okolice wchodzą w grę, myślałem również o pomorskiej (ta dalsza część w stronę nowosolnej) tam co druga działka jest do sprzedania. SMmaciek jak masz jakieś konkretne działki na myśli to dawaj namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tym bardziej ze Ptak sam ma w planach zrobienie toru koło outletu

 

 

to nie do końca ma być tor tylko miejsce do testowania samochodów z salonów samochodowych które będą się tam znajdować ... a po drugie śmiganie po takim generuje bardzo duży hałas ... a on ten tor chce zrobić dokładnie w centrum swoich planów ...

 

jeżeli jest chętny na budowę tkaiego obiektu to niestety ale działka musi być bardoz daleko od jakiejkolwiek zabudowy ... bo teraz będzie w polu ale może za 10-15 lat obok będą domki itd i będzie tak samo jak z lublinem. Najlepiej jakby znajdował się gdzieś blisko autostrady (zjazdu z niej) - będzie dużo więcej ludzi z polski.  Po drugie jak długi tor w planach ? Moim zdaniem największe możliwości rozwojowo finansowe ma tor koło 1.5 - 2 kilometra bo będzie idealny dla wszystkich (gokarty, samochody, drift, motocykle, supermociaki). Jeżeli będize duży, długi to będzie drogi i skierowany tylko dla pewnej grupy ludzi a taki już jest. Najbardziej brakuje torów pośrednich... miedzy małymi technicznymi (Radom, Bydgoszcz) a takim jednym dużym (Poznań). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co będzie w okolicy toru jest ważne w momencie wydania zgody na zbudowanie a nie odwrotnie. Tak wiec to co będzie tam za 10 czy 15 lat jest akurat mało istotne bo jeśli będzie tam już stał tor, to będzie oznaczało, że warunki zabudowy na to zezwalały w danym momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...