Skocz do zawartości

Kawałek Asfaltu Do Ćwiczeń


Mr.B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

czy ktoś zna w Łodzi lub okolicach jakiś publiczny plac z dobrym asfaltem, gdzie możnaby poćwiczyć manewry, bez konfliktu z niebieskimi i innymi użytkownikami ruchu?

 

Pozdrawiam,

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyygy dobrze mówi :smile: Jeżli przeciśniesz się przez szlaban a czasami bywa otwarty to znajdziesz kawałek wolnego placu. Zdążysz poćwiczycć zanim Pan ochroniarz łaskawie ruszy cztery litery :smile: A jak się Pan pofatyguje do Ciebie to mała łapuweczka i śmigasz do woli :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

al.Ofiar Terroryzmu 11 września

 

czyli Dell :smile:

 

 

- droga 71 (odcinek od Okólnej w stronę Strykowa) pomiędzy Zgierzem a Strykowem albo jak wolisz bardziej szczegółowo pomiędzy 

Skotnikami a Strykowem :smile: 

- droga 708 pomiędzy Strykowem a Ozorkowem

- Gillette w Konstantynowie

- w nocy Włókniarzy też się nadaje :P

- obwodnica czyli droga nr 14 od Portu Łódź do drogi na Łask

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 14stka jest ok. Jest tam fajny zakręt na szybkie kolanko ;)

 

Drogę wokół Gillette odradzam. Codziennie jeżdżę tamtędy i za każdym razem gdzieś jest rozsypany żwir lub rozlany beton :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ćwiczyłem na parkingu pod Tulipanem w narożniku parkingu przy Piłsudskiego:)

 

Wpadł mi do głowy trochę szalony pomysł:

Łódź ma jeden z największych w Polsce funduszy obywatelskich 20 mln. Oznacza to iż łodzianie mogą zgłaszać projekty dla dzielnic do 3 mln i dla całego miasta do 5 mln. A może by się udało - wykorzystać ten fundusz do zbudowania miejsca spotkań, z miejsce do ćwiczeń może jakimiś winklami - mini torem:) oraz kampania uświadamiania kierowców :smile: Za bardzo nie realny pomysł,co myślicie?

 

Szczegóły funduszu obywatelskiego na stronie http://budzet.dlalodzi.info

 

ps. zacząłem się wczytywać w opis i wymagania funduszu

Edytowane przez Dominik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio ćwiczyłem na parkingu pod Tulipanem w narożniku parkingu przy Piłsudskiego:)

 

Wpadł mi do głowy trochę szalony pomysł:

Łódź ma jeden z największych w Polsce funduszy obywatelskich 20 mln. Oznacza to iż łodzianie mogą zgłaszać projekty dla dzielnic do 3 mln i dla całego miasta do 5 mln. A może by się udało - wykorzystać ten fundusz do zbudowania miejsca spotkań, z miejsce do ćwiczeń może jakimiś winklami - mini torem:) oraz kampania uświadamiania kierowców :smile: Za bardzo nie realny pomysł,co myślicie?

 

Szczegóły funduszu obywatelskiego na stronie http://budzet.dlalodzi.info

 

ps. zacząłem się wczytywać w opis i wymagania funduszu

 

 

i z tego co słyszałem to trochę decyduje ilość podpisów, jak by przekonać ludzi z olechowa że się wyniesiemy z della i rokicińskiej to może jest szansa tyle że ktoś musiałby się tym zająć na poważnie może FŁM?

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z tego co słyszałem to trochę decyduje ilość podpisów, jak by przekonać ludzi z olechowa że się wyniesiemy z della i rokicińskiej to może jest szansa tyle że ktoś musiałby się tym zająć na poważnie może FŁM?

Zyygy dokładnie tak - poza tym przeczytałem już trochę informacji - pomysł w ramach tego funduszu realizowane powinny być na działkach miasta - a więc trzeba by było odnaleźć działkę (na mapie, która jest na stronie -  a tych działek jest sporo) :smile: i mamy czas do 28 czerwca na złożenie wniosku

Edytowane przez Dominik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ubezpieczeniem jeśli ktoś sobie zrobi kuku na tym asfalcie? Każdy teren do kogoś należy, ktoś musi odpowiadać za stan i utrzymanie jeśli ma to być teren do ćwiczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by podpisywać, że robisz tam rzeczy na własną odpowiedzialność... ale pomysł z inicjatywą mieszkańców jest interesujący moim zdaniem. kto nie gra, ten nie wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że znów kogoś poniosła fajntazja i możemy to połączyć z tematem stwórzmy (jak ja nie lubię tego słowa)  nasz łódzki tor motocyklowy ;) czy jakoś tak :P

 

Jednak skoro  jesteście za to kto ma praktykę w pisaniu wniosków projektowych ?? 

 

Zajrzałem do kwitów i do wniosku ;)

 

Macie 5 milionów co chcecie zrobić ??

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miasto dało działkę to 5 mln wystarczyło by na wylanie kawałka betonu i asfaltu do świrowania, można by dołożyć sponsorów i na dwa zakręty by starczyło :P

:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co właściwie w ramach takiej inicjatywy co byśmy chcieli:

- mini tor 

- kawałek do ćwiczeń

- co jeszcze ?

 

mogę jutro zadzwonić na infolinie i zapytać czy jest to możliwe do zrealizowania w ramach funduszu obywaltelskiego oraz ile głosów trzeba zebrać aby nasz pomysł miał szanse :smile: - podrzucie tylko co byśmy chcieli :smile:

Edytowane przez Dominik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oraz ile głosów trzeba zebrać aby nasz pomysł miał szanse

Potrzebujesz 15 podpisów a później jak najwięcej przy głosowaniu online :P

 

ale

 

 

- mini tor - kawałek do ćwiczeń

Z takim opisem  to nawet wniosek nie będzie rozpatrywany :P

 

Panowie konkret albo nie macie co marzyć ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik, pamiętasz naszą rozmowę ?

Stary tor cartingowy na Technicznej leży odłogiem i porasta trawą. Kiedyś nawet tam byłem żeby trochę pojeździć, ale zaspawano bramę i brak dostępu, część toru została zabrana przez jakiś zakład. Asfalt jeszcze leży, stan agonalny. Kiedyś tam był WORD więc może tereny miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy ktoś zna w Łodzi lub okolicach jakiś publiczny plac z dobrym asfaltem, gdzie możnaby poćwiczyć manewry, bez konfliktu z niebieskimi i innymi użytkownikami ruchu?

M1 na Brzezińskiej. Lubię sobie tam pojeździć, nawierzchnia dobra, 2 stacje benzynowe i nawet "eLki" sobie tam plac urządziły. Wieczorami totalnie pusto.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to byłem tam (na Technicznej) pojeździć, jak jeszcze tor funkcjonował  :moto:  Ehhh, szkoda że tak marnie skończył bo to była fajna miejscówka  :unsure:

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 na Brzezińskiej. Lubię sobie tam pojeździć, nawierzchnia dobra, 2 stacje benzynowe i nawet "eLki" sobie tam plac urządziły. Wieczorami totalnie pusto.

 

Tę miejscówkę znam. Jeździłem tam, jak Suzuki Shell Motoszkoła miała treningi w Łodzi. Trochę tylko tą mieszanka asfaltu i bruku zdradliwa - zwłaszcza jak mokro. Ale może warto się przeprosić...;)

 

Edytowane przez Mr.B (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to byłem tam (na Technicznej) pojeździć, jak jeszcze tor funkcjonował  :moto:  Ehhh, szkoda że tak marnie skończył bo to była fajna miejscówka  :unsure:

Też pamiętam jego lata świetności.

Jednak najlepsze czasy zaczeły się jak tor stał sie już prawie nie potrzebny, ale był jeszcze w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po postach, które się pojawiły, inicjatywa  budowy toru/placu upadła już na samym początku. 

Tak to już bywa w tym narodzie, że jest dużo pier... ale jak przychodzi co do czego to nie ma komu :P

 

Teraz każdy poszuka sobie placu zabaw i będziemy się uczyć jeździć.

 

Ten tor na technicznej byłby całkiem fajny ale to bardzo stare dzieje ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę czytać dokumenty, mam też listę pytań do UML. Mam nadzieję iż jeszcze dziś uda mi się opisać coś więcej - łącznie z moją propozycją takiego placu - tak abyśmy mieli punkt do dyskusji :smile: 



Dominik, pamiętasz naszą rozmowę ?

Stary tor cartingowy na Technicznej leży odłogiem i porasta trawą. Kiedyś nawet tam byłem żeby trochę pojeździć, ale zaspawano bramę i brak dostępu, część toru została zabrana przez jakiś zakład. Asfalt jeszcze leży, stan agonalny. Kiedyś tam był WORD więc może tereny miasta.

 

Tak, tak właśnie próbuję na mapie UML znaleźć tą działkę - czy jest do dyspozycji czy już nie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...