Jump to content

Tani interkom z możliwie jak najmniejszymi głośnikami?

Recommended Posts

Kuba6946

Cześć. Chcę kupić tani interkom z możliwie jak najcieńszymi i najmniejszymi głośnikami. Latam w Airoh Valor, ma on mało miejsca na uszy i siłą rzeczy jest bardzo dobrze dopasowany. Próbowałem wkładać do ucha jedną słuchawkę od telefonu, ale już po paru minutach ucisk jest nie do zniesienia. Jak patrzyłem, to i tak będę musiał w jakiś sposób ciąć wyściółkę, żeby głośniki od interkomu wpasować, ale tak czy siak będą musiałby być jak najbardziej płaskie.

Inne wymagania: mikrofon na giętkim kabelku, nie na 'pałąku'. 
Ma być tani, nie musi mieć super zasięgu i funkcji - raczej będzie służyć do połączenia z telefonem komórkowym jako zestaw słuchawkowy, niż jako prawdziwy interkom.

Ja rozważam EJEAS Q7 ale chętnie posłucham opinii bardziej doświadczonych kolegów.

Może ktoś coś doradzi :)?
Pozdro

Edited by Kuba6946 (see edit history)
MartaCrystal

EJEAS E2, tez daje rade, mega budżetowo. W razie urwania kabelka do głosnikow masz kabelki na allegro za 10 zl.

Glosniki są dosc plaskie, aczkolwiek ja musialam troche gąbki przy uszach wydbłubac.

Mikrofon jest na giętkim kablu.

Munga

A nie lepiej kupić słuchawki dokanałowe? Jeździłem w Edifier TWS5 i mogę polecić.

Kuba6946
18 godzin temu, Munga napisał:

A nie lepiej kupić słuchawki dokanałowe? Jeździłem w Edifier TWS5 i mogę polecić.

Próbowałem, nie da rady niestety.

20 godzin temu, MartaCrystal napisał:

EJEAS E2, tez daje rade, mega budżetowo. W razie urwania kabelka do głosnikow masz kabelki na allegro za 10 zl.

Glosniki są dosc plaskie, aczkolwiek ja musialam troche gąbki przy uszach wydbłubac.

Mikrofon jest na giętkim kablu.

Skoro sama firma EJEAS jest jakkolwiek znana i polecana, to kupiłem od nich :) Co prawda model o którym pisałem w poście, ma BT 5.0 więc może jakość połączenia też będzie jeszcze lepsza.

Dzięki za odpowiedzi :)

KLOSZ

Podpowiedź, trochę z innej beczki - ja jak miałem ten problem, to wyjałem poszycie z kasku, tapeciak w dłon i...wydłubałem w piance więcej miejsca na głośniki i wszystko sie zgadzało.

Kuba6946
12 godzin temu, KLOSZ napisał:

Podpowiedź, trochę z innej beczki - ja jak miałem ten problem, to wyjałem poszycie z kasku, tapeciak w dłon i...wydłubałem w piance więcej miejsca na głośniki i wszystko sie zgadzało.

Interkom doszedł, i widzę po wstępnych przymiarkach że będę musiał zrobić podobnie jak Ty.

rooland

Też miałem podobny problem i szanowny kolega Kosmaty 🍻 doradził mi żebym nie robił to tapeciakiem tylko podgrzał np łyżeczkę i dotkną styropianu. Ten od dużej temperatury idealnie się topi. Nie robisz syfu, wszystko trwa 5 min i masz twardą strukturę żeby przykleić np taśmę dwustronną.

KLOSZ

O, też dobry pomysł.

pistolero85
W dniu 3.04.2021 o 07:37, rooland napisał:

Też miałem podobny problem i szanowny kolega Kosmaty 🍻 doradził mi żebym nie robił to tapeciakiem tylko podgrzał np łyżeczkę i dotkną styropianu. Ten od dużej temperatury idealnie się topi. Nie robisz syfu, wszystko trwa 5 min i masz twardą strukturę żeby przykleić np taśmę dwustronną.

Warto pamiętać o dopasowaniu otworów, bo bez sensu byłoby powiększanie dziurek.

W moim przypadku najpierw wciskałem i szukałem odpowiedniego miejsca, tak żeby głośnik był idealnie na uchu

Następnie wypalanko, łyżeczkowanko, instalacja na wcisk, lub taśmę i heja.

Oczywiście majstersztyk w chowaniu kabelków też się przyda.