Jump to content

Yamaha XJ6 brak iskry

luge
 Share

Recommended Posts

Brak iskry, cewki sprawdzone i obie mają taką samą rezystancje, masa jest ok więc podejrzewam że może to być moduł i tu prośba do forumowiczów czy jest ktoś kto posiada taką Yamaszke i poświęciłby mi parę minut (na sprawdzenie mojego modułu).

Sprawdź jeszcze polaczenie miedzy impulsatorem - modułem i cewkami, Może cos sie rozlaczylo, albo zasniedzialo? Mozna sie pokusic o podmaine modulu z jakiejs dzialajacej sztuki z podobnego rocznika, ale pytanie czy taką znajdziesz.

Edit: a który to rocznik? I czy nie masz przypadkiem jakiegoś alarmu czy innego immobilizera? Bo moze tu jest jakis problem a nie w kablach lub samym module? /Tak sobie zgaduję.../

Edited by KLOSZ (see edit history)

Na ogol immo odcina zaplon, a nie rozrusznik. W XJ6 zdarzaja sie problemy z ułożeniem anteny od immo przy stacyjce. przejrzyj te okolice. Czasem proste rozwiazania okazuja sie problemem powodujacym duze klopoty.

Ew. poszperaj w necie za serwisowka do tego modelu. O ile pamietam jest opisana procedura testowania immo i dodawania kluczyka. Moze tu jest problem /wróżymy dalej ;)  /

Edited by KLOSZ (see edit history)

Żeby przetestować i dodać kluczyk niestety potrzebny jest ten czerwony kluczyk a takowego nie posiadam, poza tym w trybie diagnostycznym powinien wywalić błąd a nic takiego sie nie pokazuje.