Jump to content

Smarowanie łańcucha podczas jazdy


Lidzia
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie, czy ktoś w swojej maszynie zamontował zestaw smarujący łańcuch Scottoiler vSystem ? jestem ciekawa opinii :smile:

System ten służy do ciągłego smarowania łańcucha podczas jazdy, ktoś coś może powiedzieć na ten temat

Lidka

Link to comment
Share on other sites

Super sprawa, warta swoich pieniedzy. Mialem z zasobnikiem Touring Kit. Dolewalem oleju raz na 10-12 tysiecy km. Brak koniecznosci smarowania lancucha, a do tego o polowe wydluza sie jego zywotnosc.

 

Warto poszukac na Alle zestawow uzywanych, bo nowka troche monet kosztuje, a uzywka smaruje dokladnie tak samo ;)

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, muszę się dowiedzieć czy do mojej yadzi mogę taki zestaw zamontować, mam ją na gwarancji :smile: ale dzięki za info

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Moim zdaniem szkoda pieniędzy z kilku powodów:

1. Łańcuch potrzebuje mniej smaru niż to wielu osobom się wydaje. Przede wszystkim w okolicach o-ringów (ewentualnie cienka warstwa na zewnątrz: antykorozyjnie) i nie ma potrzeby ciągłego dodawania smaru. Olejarki podają olej gdzie popadnie, a nie tam gdzie on jest potrzebny. Co gorsza, łańcuch stale ubabrany w oleju zbiera więcej brudu co zmniejszy jego żywotność i wymaga częstszego mycia (patrz pkt 2).

2. Przejechanie łańcucha smarem w sprayu to 1 min (5 jak nie masz stopki centralnej/ podnośnika). Uciążliwe jest przede wszystkim mycie łańcucha, a tego olejarka nie zastąpi.

3. Smarowanie i mycie łańcucha to okazja do sprawdzenia jego stanu, luzu itd. Zamontowane olejarki może sprawić że rzadziej będziemy do niego zaglądać, a to może się źle skończyć.

Gdybym jeździł w ciągłym deszczu lub zimie to może bym taką opcję rozważył. Ale w naszym klimacie, przy sezonowym używaniu motocykla nie widzę potrzeby. 

Edited by marr (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei, w przeciwieństwie do przedmòwcy, polecam takie gadżety jak motoolier, scootolier czy inne automatyczne smarowarki - z ktòrych to (przed GS'em na wale) korzystałem ponad 10 lat w ròżnych motocyklach, i korzystać znòw będę z okazji powrotu do 2oo z łańcuchem - korzyści są oczywiste i chyba nie trzeba ich wymieniać (od łatwości przy czyszczeniu łańcucha, po żywotność..) ;)

Ps. Co do podawania oleju gdzie popadnie - tak bywa, jak się niechlujnie ustawi smarowarkę, czas/okres podawania oleju etc.

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jak Jaquzie. NIgdy nie słyszałem aby olejarka zmniejszyła żywotność łańcucha... wręcz przeciwnie, osiągają przebiegi których nie da się uzyskać normalnie psikając ze spraya. Trzeba się przyłożyć do montażu i zapominasz o systemie, teraz są na tyle mądre że dawkujesz ile smarowania potrzebujesz ( do warunków na drodze). Łańcuch jest cały czas nasmarowany. Myć łańcucha nie potrzebujesz bo to nie jest smar ze spraya który wszystko łapie, klei i jedyna opcja na zmycie to nafta.... tam używasz oleju pokroju 85W90 który podaje jakąś małą krople na zebatkę i tyle, nawet jak coś zachlapie (a chlapie tylko jak jest źle założony albo podaje za dużo oleju) to bierzesz zwyczajną bawełnianą szmatkę i przecierasz. Oczywiście, jak ktoś używa motocykla do jazdy między dellem a popisowym staniem na piotrkowskiej to olejarka jest zbędna ale jak planujesz używac motocykl turystycznie to jest priorytetowy zakup. Miałem kiedyś olejarkę i to samoróbkę... wspaniała sprawa. 

Edited by rooland (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 5.03.2020 o 11:44, rooland napisał:

jak ktoś używa motocykla do jazdy między dellem a popisowym staniem na piotrkowskiej

Ale szpila :)

Nie mam olejarki i żałuję, może się w końcu wezmę i zrobię.

Nie spieszy mi się, ale lubię jeździć :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...