Skocz do zawartości

zalałem ropą...


Krzych.R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam honde cbf 600 na gażnikach i przypadkiem zalałem ropą, zorientowałem się gdy silnik zaczął kopcić.

Dziś spuściłem z gazników i baku rope . 

Dało radę odpalić i pojezdzić (oczywiście na benzynie :-) ) , mimo 30 minutowej jazdy silnik dławi mi się cały czas pow. 5 tys.obr. 

Nie wiem czy dać już do mechanika, czy dodać jakiś preparat do czyszczenia silnika? Macie rady najlepiej z autopsji? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak wyglądają świece, bo mogly tez dostac po tylku. Wymienilbym swiece i przegonil sprzeta, zeby przepalic całe zło.

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień filtr paliwa, i jak masz na kraniku PRI to przekręć na to, będzie zalewało gaźniki dużą ilością paliwa, po paru chwilach wróć na ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek rst1000

Ropa jest cięższa niż benzyna, trzeba wymyć gaźniki bo przypuszczalnie zalega na dnie pod pływakiem. Może spróbuj coś do rozpuszczania nagaru dodać do benzyny. Powinno oczyścić , pytanie tylko ile tych pozostałości jest? czy rozpuści wszystko co jest na dnie pod pływakiem. W CBF'ce to chyba nie ma filtra paliwa.

large.593303dbf0906_NapisthebeginerR.jpg.d8326e9181116ec3f6b8722b716ec5c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej preparat STP do czyszczenia wtryskiwaczy, on sprawdza się także bardzo dobrze w gaźnikach, zalej pełny bak 98 i ogień. po kilkudziesięciu kilometrach moto zapomni o wpadce swego Pana:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz w gaźnikach śrubki w dolnej części komór pływakowych do spuszczenia paliwa z gaziorów? Możesz spróbować spuścić paliwo i napełnić gaźniki od nowa.

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gaznikow spuszczałem paliwo na samym początku , może faktycznie dam dodatek do benzyny na "przeczyszczenie", mam nadzieje ,że nie zaszkodzi uszczelkom gaznika..

Ale wezme sie za to najwcześniej w piątek.

mechanika i tak odwiedze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...