Skocz do zawartości

Prawko Na A Przed Ukończeniem 24 Lat


Songo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem w necie ale nie moge się doszukać info na temat tego ile i czy w ogóle można zacząć kurs na prawo jazdy kat A przed ukończeniem 24lat. Na B mam już prawie 6 lat i wiem, że można zacząć 3 miesiące przed 18-stką. Trochę się niecierpliwie bo czekam już 2 lata a do 3 listopada jakoś długo;D zdążyłem już kupić, pojeździć i sprzedać cbr 125 ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zacząć 3 miesiące wcześniej, ja tak zrobiłem i nie było problemów :smile: z tego co pamiętam to chyba nawet egzamin miałem przed ukończeniem 24 lat, ale dokumentu przed urodzinami nie dostaniesz. babeczka w wordzie twierdziła że się nie da, ale jak zadzwoniła do kogoś tam wyżej to się okazało że jednak się da :smile: dla pewności możesz poszukać w jakiś kodeksach czy przepisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się w auto szkole można zacząć 3 miesiące wcześniej a egzamin praktyczny miesiąc wcześniej;) Więc nie jest źle niestety kursantów jest wszędzie full i trzeba czekać min 3 tyg:( :biggrin: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to raczej nie ma żadnych przepisów w stylu 3 miesiące wcześniej czy 1 miesiąc wcześniej. To są jakieś lokalne wymysły szkoły czy WORDu. Ja robiłem prawko 3 mies wcześniej, tylko że wtedy było od 17 lat i robiłem mając 16 lat i 9 mcy. Tak czy inaczej najważniejsze jest, że prawko możesz odebrać jedynie z dowodem osobistym w ręce, więc jeśli nawet egzamin zdajesz miesiąc wcześniej i dokument czeka na Ciebie 2 tyg przed urodzinami to i tak nikt Ci go nie wyda i czekasz do 18 urodzin :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę że mogę się mylić :biggrin: 

 

Nie chodzi o samo odebranie dokumentu czy przystąpienie do kursu. Najważniejesze jest żebyś przed samym egzaminem państwowym miał ukończone swoje wiosny.

Autoszkoły stosują okres 3 miesięcy żebyś nie miał zbyt długiej przerwy między ostatnią jazdą a egzaminem :biggrin: Tyle z moich obserwacji :biggrin: W paragrafy nie zaglądałem :smile: 

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed egzaminem nie musisz mieć wieku na bank, pamiętam to dobrze, bo przy mnie babeczka z wordu dzwoniła gdzieś żeby się upewnić, chyba że coś zmienili w tych przepisach co w maju teraz weszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy gdzie się podział mój wpis w tym temacie?

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że to wina Ruskich i mgły :smile:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasujcie bzdety o lokalnych wymysłach bo tylko niepotrzebnie ludziom mieszaja w głowach.

3 miesiące przed wymaganym wiekiem można rozpocząć szkolenie.

Wszystko jest ładnie opisane w Ustawie o Kierujących Pojazdami.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...