Skocz do zawartości

"wielka" Wyprawa W Góry


MaDDoggY

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Od razu mówię że tempo raczej emeryckie - trasa 100 -150, a w górach myślę że do 100 maks aby na spokojnie jechać o dojechać.

 

Ja napisałem to 150km/h ponieważ za Wrocław można całkiem sprawnie dojechać S8 gdzie legalnie można jechać bodaj 110-120km/h a jak komuś zależy na czasie to i szybciej :smile: Zresztą kwestia prędkości jest dla mnie kwestią do dogadania bo jadąc na 2 dni nie trzeba pędzić na złamanie karku. 

Zastanawiam się rónież czy macie jakiś pomysł na organizację noclegu (jakieś namiary na większy ośrodek ?) bo o ile na 2-3 maszyn, myślę że nie będzie większego problemu to jeśli chciałoby jechać już np 5 maszyn to trzeba by zacząć rozglądać się za czymś konkretnym. Druga sprawa Bartek, Stachu i Krystian, jak Wy zapatrujecie się na kwestię pogody - jedziemy tylko jeśli będzie pogoda w porządku czy pomimo nie pewnej pogody i tak się wybieramy ?

 

Temat pozostawiam otwarty do dalszej dyskusji i liczę ze dorzucicie swoje "trzy grosze " :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem to 150km/h ponieważ za Wrocław można całkiem sprawnie dojechać S8 gdzie legalnie można jechać bodaj 110-120km/h a jak komuś zależy na czasie to i szybciej :smile: Zresztą kwestia prędkości jest dla mnie kwestią do dogadania bo jadąc na 2 dni nie trzeba pędzić na złamanie karku. 

 

Zastanawiam się rónież czy macie jakiś pomysł na organizację noclegu (jakieś namiary na większy ośrodek ?) bo o ile na 2-3 maszyn, myślę że nie będzie większego problemu to jeśli chciałoby jechać już np 5 maszyn to trzeba by zacząć rozglądać się za czymś konkretnym. Druga sprawa Bartek, Stachu i Krystian, jak Wy zapatrujecie się na kwestię pogody - jedziemy tylko jeśli będzie pogoda w porządku czy pomimo nie pewnej pogody i tak się wybieramy ?

 

Temat pozostawiam otwarty do dalszej dyskusji i liczę ze dorzucicie swoje "trzy grosze " :smile:

 

 

 

Ja wolałbym jechać jak będzie ładna pogoda, bo jazda w deszczu to niewielka przyjemność. Ośrodki to muszę polookać, bo nie byłem w tej okolicy i nie mam żadnych namiarów.

Jeśli chodzi o prędkość, to dopóki nie zabiorą mi za to prawka to może być :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o noclegi to polecam: http://www.gorskiporanek.pl/w Stroniu Ślaskim 

lub http://www.ladek.com.pl/niezapominajka w jednej i drugiej opcji obfite śniadania i pokoje w przystępnych cenach :smile:

Jeśli chodzi o Kotlinę Kłodzką to tylko opcja 2 dni bo jest tam wiele fajnych miejsc do zwiedzania.

Droga stu zakrętów faktycznie nic wielkiego choć jak na "polskie warunki" nie jest źle :smile: Polecam błędne skały można podjechać pod samo wejście za 10zł a nie iść 45 minut szlakiem a motocykle wpuszczają nawet przed zamknięciem bo można spokojnie ominąć szlaban wracając po 18tej ;) Nas tak wpuścili podczas gdy auta odjeżdżały z kwitkiem- czas przejścia około 1-1,5h. Druga atrakcja to Szczeliniec fajna zabawa szczególnie w ciuchach motocyklowych i z kaskiem w ręce ;)- około 2h chodzenia.
 Kilka razy trzeba się było rozbierać z kurtek i przeciskać miedzy skałami. Skalne miasto w Czechach jak dacie radę to koniecznie bo tez piękne miejsce tylko mała uwaga płacicie w koronach czeskich nie ma innej opcji :sad2: także trzeba odwiedzić kantor.  Kłodzko to piękne miasteczko z imponująca twierdzą na której zwiedzenie potrzeba pół dnia ale można przejść się po miasteczku i zobaczyć miniaturkę Mostu Karola w Pradze a twierdzę obejrzeć z zewnątrz . A jeśli dacie rade to koniecznie zarezerwujcie sobie zwiedzanie jaskini niedźwiedziej która wg mnie jest najpiękniejsza w Polsce i jedna z fajniejszych jakie widziałam na Świecie :smile: niestety trzeba zapisywać się na jej zwiedzanie dużo wcześniej bo są dzienne limity- zwiedzanie około 1,5h-2h. Zaraz obok jest nieczynna kopalnia uranu też fajna atrakcja zwiedzanie około 20 minut :smile: Mogłabym tak wymieniać bez końca bo mimo że to mały teren to jest tam mnóstwo atrakcji :)Pamiętajcie ze jadać grupą możecie negocjować ceny noclegów i czasem wstępów ;)

Pozdrawiam i życzą powodzenia :smile:

Edytowane przez sysia (wyświetl historię edycji)

Jeżeli musisz wybierać pomiędzy byciem sobą a realizacja marzeń, zastanów się czy to napewno Twoje marzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sysia, dobra robota. Można by pomyśleć o temacie, gdzie z podziałem na województwa byłyby właśnie takie opisy, co, gdzie, jak, za ile. Super sprawa.
 
 

jak Wy zapatrujecie się na kwestię pogody - jedziemy tylko jeśli będzie pogoda w porządku czy pomimo nie pewnej pogody i tak się wybieramy ?

 
Dla mnie bez różnicy. Całe życie ciągnę za sobą chmury. Przywykłem. ;) Z tym że tak jak pisałem, na razie tylko obserwuję. Będę wiedział na czym stoję dopiero w piątek po 16-tej. Z noclegami latem raczej nie ma tam problemów, więc można na szybko coś poklikać na booking.com np. W zeszłym roku jak jechałem do Pragi, nocleg zamawiałem na szybko z Orlenu pod Wrocławiem. 50zł ze śniadaniem. Można taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sysia, dobra robota. Można by pomyśleć o temacie, gdzie z podziałem na województwa byłyby właśnie takie opisy, co, gdzie, jak, za ile. Super sprawa.

Chętnie pomogę w Polsce zwiedziłam  już chyba wszystkie regiony godne uwagi :smile: Jeśli chodzi o Bałkany podobnie i większość zachodniej Europy także ;)

Edytowane przez sysia (wyświetl historię edycji)

Jeżeli musisz wybierać pomiędzy byciem sobą a realizacja marzeń, zastanów się czy to napewno Twoje marzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jua wrzuce trochę "prywaty" może warto pomyśleć o terminie... wrześniowym?\

np 12/13 wrzesień 2015?

Dlaczego? ktoś już pisał - Branna - byłem już jako oglądacz dwa razy i zaprawdę powiadam Wam warto.

Można łażić praktycznie wzdłuż całej trasy,, motopark otwary na fanatyków cykania... i te maszyny wyścigowe Indiany; NSA najmłodsze starujące mogą mieć ok 40 lat... najstarsze prawie 100

http://www.kolstejnskyokruh.cz/?page_id=3741

Edytowane przez Mur67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mur67 Góry we wrześniu wyglądają ekstra i warto wtedy tam się wybrać jednak ja oraz mój plecaczek nie damy rady we wrześniu niestety i jedyny realny termin na wyprawę 2 dniową to 1-2 sierpnia. Także niestety będziemy mocno lobbować za terminem 1-2 sierpnia i mam nadzieję że jakiegoś towarzysza podróży znajdziemy :smile: 

 

 

 

Ja wolałbym jechać jak będzie ładna pogoda, bo jazda w deszczu to niewielka przyjemność. Ośrodki to muszę polookać, bo nie byłem w tej okolicy i nie mam żadnych namiarów. Jeśli chodzi o prędkość, to dopóki nie zabiorą mi za to prawka to może być

 

Co do pogody to ja również jestem nastawiony na dobrą pogodę  - tzn każda bez deszczu jest dobra :smile: Obejrzałem właśnie pogodę długoterminową (tak wiem równie dobrze mógłbym wróżyć z kart :P ) i na razie trend ma być pozytywny także mam nadzieje że wszystko uda się doprowadzić do skutku i będzie  :riding: .

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/prognoza-pogody-na-16-dni-chwila-odpoczynku-potem-atak-poteznego-upalu,174137,1,0.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety jestem zależny od pogody, a bardziej kolana 

o nocleg nie ma co się martwić na miejscu jest pełno kwater, jak w jednej nie będzie miejsca to lokalni zaraz się obdzwonią i nocleg się znajdzie

Edytowane przez barteklodz (wyświetl historię edycji)

Bus, bagażówka

stała trasa Łódź-Paryż(F)-Łódź

663-231-860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził albo Karpacz albo Kotlinę Kłodzką i okolicę, jeśli chcecie to mogę wam podpowiedzieć nocleg i pokazać najlepsze trasy i atrakcje okolicy. Dajcie znać przed wjazdem to dołączę do was w Kłodzku i pojezdzimy, jedna uwaga z mojej strony jest taka ze jadąc taka trasę warto przynajmniej pół dnia poświęcić na czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia wyborów i kompromisów. Jako że niestety w inny weekend nie dam rady wybrać się na 2 dniowy wypad to będę musiał poświęcić to wydarzenie na rzecz wyprawy w góry :smile: Uważam że warto zamienić nocny wypad na 2 dniową wyprawę, a sądzę że FŁM będzie organizować tę imprezę również w przyszłym roku więc uda się wtedy wybrać. Mam nadzieje że w przyszły weekend pogoda dopisze i wszystko dojdzie do skutku  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że pogoda w weekend ma podobno dopisać w całej Polsce, myślę że z dużym prawdopodobieństwem wyprawa dojdzie do skutku  :riding: .

Jeśli ktoś jest chętny i chce się wybrać to prosiłbym o info tutaj albo na PW w celu zaplanowania ostatecznej trasy przejazdu i dogrania wszelkich szczegółów :smile:

 

 

PS Sorry za spam ale chciałem żeby post był widoczny :smile:

 

 

EDIT:

Na 99% trasa będzie się kształtować następująco:

Wyjazd: https://goo.gl/maps/KWCQb

Powrót: https://goo.gl/maps/L30rs

 

 

Nastąpiła obsuwa i start jest o 9:00 na stacji paliw SOB-POL w Konstantynowie Łódzkim. 

Zapraszam wszystkich chętnych :smile: wylot max 9:30.

Edytowane przez MaDDoggY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Relacja będzie? ^_^

"Stefan" podejrzewam,że Ty byś już wróciła z tej wyprawy,ale każdy się wybiera jak może(proszę nie komentować,piszę na podstawie opowiadań i fotorelacji Stefana i Maćka) :biggrin:

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim poście Autora wywnioskowałam nadgorliwie, że już było pojechane, a nawet wrócone. Mówiąc wprost: myślałam że to był TEN weekend. Aczkolwiek mogę się mylić, bo temat znacząco ewoluował, a część rozmówców zrobiła z niego habilitację ;-). Jeśli jeszcze jedziecie, wracacie, albo się pakujecie, to przepraszam za falstart. Trzymam kciuki i będę zaglądać :-)

 

Wasz siwiejący Stefan

A każdy plan można zmienić
Lecz wolę życie bez planu
Jak tylko odkurzę mieszkanie
Zdobędę mury Libanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałas Megi ;) było już pojechane i wrócone ale co do relacji/podsumowania to muszę mieć dłuższą chwilę aby coś wypocić  :smile:

Edytowane przez MaDDoggY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę uprzedzę autora i krótko podzielę się moimi wrażeniami :smile: Traska naprawdę fantastyczna, dla mnie 100 zakrętów jest nowym pierwszym punktem obowiązkowym na wyjazd w sezonie i już mam w planach kolejny wyjazd, by dalej je szlifować :smile: Rowerzystów i pieszych za wielu tam nie widziałem, samochody może trochę się wloką i trzeba je wyprzedać, ale daje radę, napotkany został też autobus (wyjeżdżający z zakrętu :biggrin:) i samochód jadący środkiem jezdni (zaraz po zakręcie). Generalnie trzeba się orientować, co wkoło jeździ, ale i tak warto. Polecam każdemu, bo w okolicy też jest parę ciekawych miejsc do odwiedzenia.

Edytowane przez Stachu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze wspomnieć o polecanej wcześniej Autostradzie Sudeckiej która jest w moim odczuciu również interesująca i ma "lepsze walory widokowe" :smile: Jednak gdzieś w połowie drogi pomiędzy Lewinem Kłodzkim a Międzylesiem droga zaczyna robić się tragiczna (są dziury w których rośnie trawa... ) także z naszymi maszynami musieliśmy odpuścić. Natomiast na odcinkach z nowo położonym asfaltem trzeba uważać na piasek i żwir który czasem pojawia się a wraz z nim adrenalina rośnie ;) Generalnie jeśli ktoś się w tamte okolice to warto dojechać do końca równego asfaltu na Autostradzie Sudeckiej (okolice wsi Spalona) i zawrócić w stronę cywilizacji :smile:

Niestety zabrakło nam czasu na jazdę po Czeskiej stronie Sudetów :sad2: Tamte rejony muszą poczekać na kolejny wypad może trochę dłuższy ponieważ w 2 dni trzeba się ze wszystkim sprężać - szczególnie że chcieliśmy też odrobinę zwiedzić okolicę.

 

Podsumowując pogoda dopisała jak i towarzystwo, także wypad trzeba zaliczyć do udanych i czekać na kolejną możliwość wyjazdu  :riding: Jak się zbiorę to wrzucę jakieś zdjęcie na zachętę :smile:

 

PS: Chciałbym również podziękować koledze z forum na czerwonej Suzuki SV, który podłączył się do nas w drodze powrotnej na S8 - w kupie zawsze raźniej się jeździ :smile:

Edytowane przez MaDDoggY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...