Jump to content

Zbyt Przepisowo Pan Jechał... :d

Przemmo
 Share

Recommended Posts

To ja od lat czekam na kontrolę czy to na motocyklu czy w samochodzie (chociaż w puszce jako kierowca siedziałem ze trzy lata temu) i nic. Zero. Null. Byłbym dobrym szpiegiem - najwyraźniej ze swoim nijakim wyglądem wtapiam się w otoczenie do tego stopnia, że wszelkie organy kontrolne traktują mnie jak powietrze. Pojadę sobie może wzdłuż granicy - kto wie, przy odrobinie szczęścia jakaś piękna celniczka zechce sprawdzić kto pomyka z wypchanymi sakwami wzdłuż naszych wschodnich rubieży? Eh, rozmarzyłem się... ;)

Edited by Zet (see edit history)

to chyba ja Cię wczoraj widziałem na dellu..zatrzymał cie busik..za światłami jadąc od rokicińskiej ?

Kiedyś słyszałem od znajomego policjanta że ten kto jedzie dokładnie z przepisami, jest pierwszym do kontroli.

to chyba ja Cię wczoraj widziałem na dellu..zatrzymał cie busik..za światłami jadąc od rokicińskiej ?

Dokładnie tak.

To ja od lat czekam na kontrolę czy to na motocyklu czy w samochodzie (chociaż w puszce jako kierowca siedziałem ze trzy lata temu) i nic. Zero. Null. Byłbym dobrym szpiegiem - najwyraźniej ze swoim nijakim wyglądem wtapiam się w otoczenie do tego stopnia, że wszelkie organy kontrolne traktują mnie jak powietrze. Pojadę sobie może wzdłuż granicy - kto wie, przy odrobinie szczęścia jakaś piękna celniczka zechce sprawdzić kto pomyka z wypchanymi sakwami wzdłuż naszych wschodnich rubieży? Eh, rozmarzyłem się... ;)

Mogę Ci załatwić, tylko powiedz kiedy :biggrin:

Kiedyś słyszałem od znajomego policjanta że ten kto jedzie dokładnie z przepisami, jest pierwszym do kontroli.

Hehe... Oto Polska :smile:

Edited by Przemmo (see edit history)

Dokładnie tak.
Piwo się należy za upolowanie  :decayed:  :decayed:

Thebestof78

na początku tego sezonu mnie i koledze mądry pan policjant w okolicach Zgierz Stryków próbował udowodnić, że nie przejdą przeglądu nasze motocykle

bo mamy złe szyby  

moja czarna a kumpla tęczowa :P   :decayed:   :decayed:

Mnie jakoś w kwietniu zatrzymał nieoznakowany radiowóz na Okólnej. Dokładnie ten sam scenariusz. Jechałem przepisowo, radiowóz mnie wyprzedził i zatrzymanie do kontroli. Pierwsze zdanie jakie padło z ust milicjanta "Dlaczego Pan tak wolno jedzie?" - a jechałem 10-15 km/h więcej, niż pozwalało ograniczenie....

Oczywiście milicjant twierdził, że nie mam uprawnień na swój motocykl (125ccm), bo nie ma on automatycznej skrzyni biegów. Po 10 minutowym posiedzeniu w radiowozie zmienił zdanie.

Przykre jest to, że milicja zatrzymuje kierowców, którzy jadą zgodnie z przepisami. To tylko uczy jednego: nie jedź zgodnie z przepisami bo będziesz miał kontrolę. Od tego czasu stosuje się do tego i unikam kontroli jadąc (troszkę) nieprzepisowo.

na początku tego sezonu mnie i koledze mądry pan policjant w okolicach Zgierz Stryków próbował udowodnić, że nie przejdą przeglądu nasze motocykle

bo mamy złe szyby  

moja czarna a kumpla tęczowa :P   :decayed:   :decayed:

Wiadomo, że złe szyby nie są dobre bo potrafią znienacka i bez uprzedzenia zaatakować inne pojazdy dlatego NIGDY nie przechodzą na przeglądach... Statystki mówią, że złe szyby 3 razy częściej powodują rozregulowanie głównych podzespołów motocykla bo zły nastrój lubi się udzielać :biggrin:

A o tęczowej szybie w tym kraju to ja bym nawet nie wspominał, a co dopiero z taką jeździć... I to facet ;)

Mnie jakoś w kwietniu zatrzymał nieoznakowany radiowóz na Okólnej. Dokładnie ten sam scenariusz. Jechałem przepisowo, radiowóz mnie wyprzedził i zatrzymanie do kontroli. Pierwsze zdanie jakie padło z ust milicjanta "Dlaczego Pan tak wolno jedzie?" - a jechałem 10-15 km/h więcej, niż pozwalało ograniczenie....

Oczywiście milicjant twierdził, że nie mam uprawnień na swój motocykl (125ccm), bo nie ma on automatycznej skrzyni biegów. Po 10 minutowym posiedzeniu w radiowozie zmienił zdanie.

Przykre jest to, że milicja zatrzymuje kierowców, którzy jadą zgodnie z przepisami. To tylko uczy jednego: nie jedź zgodnie z przepisami bo będziesz miał kontrolę. Od tego czasu stosuje się do tego i unikam kontroli jadąc (troszkę) nieprzepisowo.

Oskarze drogi, w tym roku mija już 25 lat od rozwiązania milicji w Polsce... Jak rozumiem to było dawno, dawno temu? :biggrin:

A podsumowując resztę - w kraju, w którym prawie nikt się przepisami nie przejmuje, taki wzorowy obywatel musi być podejrzany, czemu nas to dziwi? :biggrin::D:D

Nazwa instytucji się zmieniła, obyczaje w ogóle :smile:

Podczas pisania tego postu przypomniała mi się scena z Psów. Noc, w tle wielki, płonący stos archiwów: 

- Panie poruczniku, co teraz będzie?
- Nic, będzie tak samo... albo lepiej...

się czepiacie, zbytnia nadgorliwość zawsze jest podejrzana (jak już cytujemy filmy, to proponuje zobaczyć Piszczka)

wyłapywanie np. pijanych po tym jak ostrożnie i przepisowo jadą to stary sposób