Skocz do zawartości

Zbyt Przepisowo Pan Jechał... :d


Przemmo

Rekomendowane odpowiedzi

To ja od lat czekam na kontrolę czy to na motocyklu czy w samochodzie (chociaż w puszce jako kierowca siedziałem ze trzy lata temu) i nic. Zero. Null. Byłbym dobrym szpiegiem - najwyraźniej ze swoim nijakim wyglądem wtapiam się w otoczenie do tego stopnia, że wszelkie organy kontrolne traktują mnie jak powietrze. Pojadę sobie może wzdłuż granicy - kto wie, przy odrobinie szczęścia jakaś piękna celniczka zechce sprawdzić kto pomyka z wypchanymi sakwami wzdłuż naszych wschodnich rubieży? Eh, rozmarzyłem się... ;)

Edytowane przez Zet (wyświetl historię edycji)

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba ja Cię wczoraj widziałem na dellu..zatrzymał cie busik..za światłami jadąc od rokicińskiej ?

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba ja Cię wczoraj widziałem na dellu..zatrzymał cie busik..za światłami jadąc od rokicińskiej ?

Dokładnie tak.

 

To ja od lat czekam na kontrolę czy to na motocyklu czy w samochodzie (chociaż w puszce jako kierowca siedziałem ze trzy lata temu) i nic. Zero. Null. Byłbym dobrym szpiegiem - najwyraźniej ze swoim nijakim wyglądem wtapiam się w otoczenie do tego stopnia, że wszelkie organy kontrolne traktują mnie jak powietrze. Pojadę sobie może wzdłuż granicy - kto wie, przy odrobinie szczęścia jakaś piękna celniczka zechce sprawdzić kto pomyka z wypchanymi sakwami wzdłuż naszych wschodnich rubieży? Eh, rozmarzyłem się... ;)

Mogę Ci załatwić, tylko powiedz kiedy :biggrin:

 

 

Kiedyś słyszałem od znajomego policjanta że ten kto jedzie dokładnie z przepisami, jest pierwszym do kontroli.

Hehe... Oto Polska :smile:

Edytowane przez Przemmo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie tak.
Piwo się należy za upolowanie  :decayed:  :decayed:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku tego sezonu mnie i koledze mądry pan policjant w okolicach Zgierz Stryków próbował udowodnić, że nie przejdą przeglądu nasze motocykle

bo mamy złe szyby  

 

moja czarna a kumpla tęczowa :P   :decayed:   :decayed:

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś w kwietniu zatrzymał nieoznakowany radiowóz na Okólnej. Dokładnie ten sam scenariusz. Jechałem przepisowo, radiowóz mnie wyprzedził i zatrzymanie do kontroli. Pierwsze zdanie jakie padło z ust milicjanta "Dlaczego Pan tak wolno jedzie?" - a jechałem 10-15 km/h więcej, niż pozwalało ograniczenie....

Oczywiście milicjant twierdził, że nie mam uprawnień na swój motocykl (125ccm), bo nie ma on automatycznej skrzyni biegów. Po 10 minutowym posiedzeniu w radiowozie zmienił zdanie.

 

Przykre jest to, że milicja zatrzymuje kierowców, którzy jadą zgodnie z przepisami. To tylko uczy jednego: nie jedź zgodnie z przepisami bo będziesz miał kontrolę. Od tego czasu stosuje się do tego i unikam kontroli jadąc (troszkę) nieprzepisowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku tego sezonu mnie i koledze mądry pan policjant w okolicach Zgierz Stryków próbował udowodnić, że nie przejdą przeglądu nasze motocykle

bo mamy złe szyby  

 

moja czarna a kumpla tęczowa :P   :decayed:   :decayed:

 

 

Wiadomo, że złe szyby nie są dobre bo potrafią znienacka i bez uprzedzenia zaatakować inne pojazdy dlatego NIGDY nie przechodzą na przeglądach... Statystki mówią, że złe szyby 3 razy częściej powodują rozregulowanie głównych podzespołów motocykla bo zły nastrój lubi się udzielać :biggrin:

 

A o tęczowej szybie w tym kraju to ja bym nawet nie wspominał, a co dopiero z taką jeździć... I to facet ;)

Mnie jakoś w kwietniu zatrzymał nieoznakowany radiowóz na Okólnej. Dokładnie ten sam scenariusz. Jechałem przepisowo, radiowóz mnie wyprzedził i zatrzymanie do kontroli. Pierwsze zdanie jakie padło z ust milicjanta "Dlaczego Pan tak wolno jedzie?" - a jechałem 10-15 km/h więcej, niż pozwalało ograniczenie....

Oczywiście milicjant twierdził, że nie mam uprawnień na swój motocykl (125ccm), bo nie ma on automatycznej skrzyni biegów. Po 10 minutowym posiedzeniu w radiowozie zmienił zdanie.

 

Przykre jest to, że milicja zatrzymuje kierowców, którzy jadą zgodnie z przepisami. To tylko uczy jednego: nie jedź zgodnie z przepisami bo będziesz miał kontrolę. Od tego czasu stosuje się do tego i unikam kontroli jadąc (troszkę) nieprzepisowo.

 

Oskarze drogi, w tym roku mija już 25 lat od rozwiązania milicji w Polsce... Jak rozumiem to było dawno, dawno temu? :biggrin:

 

A podsumowując resztę - w kraju, w którym prawie nikt się przepisami nie przejmuje, taki wzorowy obywatel musi być podejrzany, czemu nas to dziwi? :biggrin::D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa instytucji się zmieniła, obyczaje w ogóle :smile:

 

Podczas pisania tego postu przypomniała mi się scena z Psów. Noc, w tle wielki, płonący stos archiwów: 

- Panie poruczniku, co teraz będzie?
- Nic, będzie tak samo... albo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się czepiacie, zbytnia nadgorliwość zawsze jest podejrzana (jak już cytujemy filmy, to proponuje zobaczyć Piszczka)

wyłapywanie np. pijanych po tym jak ostrożnie i przepisowo jadą to stary sposób

Lepiej na bitumice niż w botanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...