Skocz do zawartości

125 Cc W Niemczech Na 50 Cc W Polsce


damian1298

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 
Mam do Was pytanko, otóż dopiero od tego sezonu zaczynam swoją przygodę z motocyklami. 
Na pierwszy zakup wybrałem się do Niemiec ponieważ wiem, że tam można w fajnej cenie wyłowić fajne moto jak dla świeżaka ale to w tym momencie nie istotne. 
Przechodząc do sedna sprawy ; 
W niemczech zakupiłem motor zarejestrowany na 125 cc, nie mam prawajazdy na motor ani na samochód ponieważ mam 17 lat, chciałbym zarejestrować ten motor na 50 cc i tutaj mam do Was pytanie, w jaki sposób to zrobić ? 
Niejednokrotnie widziałem motory 125 cc zarejestrowane na 50 cc, chciałbym zrobić tak i w swoim przypadku. 
W dowodzie rejestracyjnym który dostałem do motoru wbite jest 125 cc a nawet 150 cc a motor to 125 cc. 
Umowę kupna i sprzedaży kupując auta czy samochody z niemiec spisuje się samemu także w umowie tam mogę sobię wpisać 50 cc ale w dowodzie będzie co innego i już nie będzie się zgadzać. 
Proszę Was o pomoc jak tego dokonać i jakie kroki powinienem podjąć aby mój plan się udał. 
trochę kombinowane to jest ale muszę sobie jakoś radzić. 
Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich motocyklistów. 
LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niejednokrotnie widziałem motory 125 cc zarejestrowane na 50 cc, chciałbym zrobić tak i w swoim przypadku.

Czyli niejednokrotnie miałeś okazję zapytać u źródła.To jest forum motocyklistów,poszukaj sobie forum kombinatorów.LwG

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam do Was pytanko, otóż dopiero od tego sezonu zaczynam swoją przygodę z motocyklami.

Na pierwszy zakup wybrałem się do Niemiec ponieważ wiem, że tam można w fajnej cenie wyłowić fajne moto jak dla świeżaka ale to w tym momencie nie istotne.

Przechodząc do sedna sprawy ;

W niemczech zakupiłem motor zarejestrowany na 125 cc, nie mam prawajazdy na motor ani na samochód ponieważ mam 17 lat, chciałbym zarejestrować ten motor na 50 cc i tutaj mam do Was pytanie, w jaki sposób to zrobić ?

Niejednokrotnie widziałem motory 125 cc zarejestrowane na 50 cc, chciałbym zrobić tak i w swoim przypadku.

W dowodzie rejestracyjnym który dostałem do motoru wbite jest 125 cc a nawet 150 cc a motor to 125 cc.

Umowę kupna i sprzedaży kupując auta czy samochody z niemiec spisuje się samemu także w umowie tam mogę sobię wpisać 50 cc ale w dowodzie będzie co innego i już nie będzie się zgadzać.

Proszę Was o pomoc jak tego dokonać i jakie kroki powinienem podjąć aby mój plan się udał.

trochę kombinowane to jest ale muszę sobie jakoś radzić.

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich motocyklistów.

LwG

Po pierwsze popieram kolegów wcześniej.

Po drugie wiesz, że takim krętactwem łamiesz prawo i grozi ci za to odpowiedzialność karna?

Po trzecie nikt tu cwaniakom i rozpieszczonym dzieciakom nie pomaga szczególnie jesli to są oszustwa co nie zmienia faktu, że wiemy jak rozwiązać twój problem. Ja sam znam trzy legalne rozwiązania tej sytuacji podam ci to jak na tacy ( możesz użyć ich jednocześnie..

 

1.Znajdź jakąś solidną ścianę... rozbiegnij się w jej strone i zdrowo jebnij o nią swoim łbem może wtedy naleje ci sie oleju do głowy.

 

2. Trudniejsze już od pierwszego rozwiązania twojego problemu.. Zrób sobie kat. A1 - proste? No a jak ;)

 

3. Ostatnie olej sprawie nr. 2 - sprzedaj sprzet który zakupiłeś - problem rozwiązany i to legalnie bez matactw.

 

Pozdrawiam

 

 

Ps. By nie było, że znęcam się czy też wyśmiewam. Zwyczajnie jak już w wieku 17 lat chcesz oszukiwać i chodzić na skróty to co będzie za 10 lat? I tylko nie tłumacz się, że to nic takiego :smile: .Osobiście namawiam do wykorzystania sposobu numer 2.

Edytowane przez Matik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień silnik albo cylinder na 50ccm, idź na odpowiedni przegląd i z papierami od diagnosty do urzędu przerejestrować na motorower. Nie polecam zmiany potem spowrotem na 125 bez odpowiednich dokumentów, bo:

1. Jazda bez prawa jazdy od maja jest już przestępstwem, a nie wykroczeniem, a średnio rozgarnięty policjant wie że na cylindrze pojemność jest wybita

2. W razie dzwona masz duży problem, bo Twoje OC nie obowiązuje. Ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu odszkodowanie, ale później je od Ciebie ściąga ( i sprawę karną masz swoją drogą)

 

Finansowo znacznie lepiej wyjdzie zrobić A1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam prawa jazdy na motor ani na samochód ponieważ mam 17 lat, chciałbym zarejestrować ten motor na 50 cc i tutaj mam do Was pytanie, w jaki sposób to zrobić ? 

 

Mając lat 17 wszelkie kłopoty jakie wynikną z Twojej głupoty ściągasz wprost na Twoich opiekunów prawnych, czyli w najpopularniejszej wersji na rodziców. Wyobraź sobie, jeśli zdołasz, sytuację wspomnianą przez kolegów: udaje Ci się "oszukać" system (a właściwie siebie), powodujesz wypadek.

I zaczyna się "zabawa". W zależności od skutków wypadku sąd może wsadzić na twoją rodzinę komornika ściągającego dziesiątki tysięcy złotych lub większą kwotę jeśli kogoś uszkodzisz i sąd uzna, że powinniście płacić co miesiąc kolejne setki czy tysiące na powrót do zdrowia. Ubezpieczyciele mają armie prawników którzy tylko czekają na takich "magików" bez mózgów. Załatwisz problemy sobie i rodzicom na bardzo długo.

 

Nawet bez wypadku mogą być koszta - wystarczy jedna kontrola. Policjanci to nie są idioci, wbrew temu co często wypisuje się po forach. Zdziwisz się bardzo mocno i żadne "bo ja nie wiedziałem" wówczas nie pomoże....

 

Gdyby mi latorośl odwinęła taki numer, najpierw sam bym się walnął w łeb w ramach kary za złe wychowanie, a potem tak bym poustawiał dobę dzieciakowi, żeby poza szkołą (ale już bez studiów - niech samo sobie zarobi, zaraz jak odda dług u mnie), jedzeniem i załatwioną przeze mnie osobiście pracą "przy taśmie" nie miał/ła czasu i sił na nic więcej. I tak do momentu wyprowadzenia z domu. Czyli nie za prędko biorąc pod uwagę zarobki w Łodzi.

 

Gotuje się we mnie za każdym razem gdy czytam tego rodzaju pytania. Współczuję niczego nieświadomym rodzicom kretyna jednego z drugim. Administrator forum powinien ustalić źródło wpisu i pchnąć informację o zamiarach "kochanego dzieciaczka" do ojca takiego artysty. Profilaktyka lepsza jest od leczenia skutków.

Edytowane przez Zet (wyświetl historię edycji)

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Dodane po 22:00]

 

Z ciekawości sprawdziłem czy ktoś gdzieś ma inne podejście niż rozsądne do pytania przyszłego bohatera kronik policyjnych.

Zarówno na "ścigaczu" jak i na forum śląskim odpowiedzi kierowały autora w dobrą stronę:

 

http://forum.scigacz.pl/about109744.html

 

http://www.motocykle.slask.pl/index.php?/topic/135769-125-cc-w-niemczech-na-50-cc-w-polsce/

 

Sądzę, że tutaj również wątek do zamknięcia.

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście macie rację, ale nie wiem po co ta agresja w pierwszych wypowiedziach. Mam dopiero 20 lat i fakt prawko na A zrobiłem najwcześniej jak mogłem bo jest bardzo ważne. Jednach chcecie powiedzieć że zawsze wasze maszyny i prawa do kierowania były uregulowane ?? Ja sam zaczynałem jeżdzić w bardzo młodym wieku kiedy nawet nie miałem karty motorowerowej, fakt wcześniej nie było możliwości zrobić A1, ale odczuwałem niedosyt mocy na 50cc.

 

Faktem natomiast jest że jazda bez dokumentów i ,,modyfikowanie" papierów maszyny nic dobrego nie wróży :biggrin: nawet jeśli będzie wypadek nie z twojej winy zawsze obarczą Ciebie(twoich roidziców) odpowiedzialnością.

 

Podsumowując  pogadaj z rodzicami :biggrin: kupiłeś maszyne musisz w koszty wliczyć prawko :smile:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...