Skocz do zawartości

Tor Bydgoszcz Z Kulikowisko.pl 08.08.2015R


Szkoła Motocyklowa Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoła Motocyklowa Turbo

Tor Bydgoszcz

Zapraszamy na kolejną edycję szkolenia motocyklowego poświęconego technice jazdy, które organizujemy na torze PZM Bydgoszcz.
Data: sobota 8 sierpień - w sam raz, by wysiłek pomógł zrzucić tuszę  :smile:
Godzina: 10.00 do 16-ej.
Miejsce: tor PZM Bydgoszcz, ul. Fordońska 116, vis'a vis OBI.

   Plan szkolenia:

- zbiórka na torze od godziny 9.00, biuro szkolenia, regulacje, ciśnienie, etc.
- teoria: 10.00,
- wyjazd na tor: godzina 11.00,
- zakończenie szkolenia o 16-ej.

   Program szkolenia:

- ergonomia na motocyklu, postawa i dosiad,
- technika kierowania, przeciwskręt - fakty i mity,
- praca stóp i bioder podczas jazdy,
- technika i taktyka pokonywania zakrętu,
- manewry na motocyklu.

Z uwagi na różnorodny poziom wyszkolenia i doświadczenia naszych uczestników szkolenia, tradycyjnie podzielimy się na podgrupy, w których nacisk na dany temat będzie zależny od umiejętności i potrzeb osób szkolonych.
Kadra: instruktorzy techniki jazdy z uprawnieniami instruktorskimi.
Cel szkolenia: sprawić by jazda motocyklem była bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, ale niekoniecznie wolniejsza niż dotychczas.

Cena szkolenia: 300 zł

a tak to wyglądało 9 maja 2015r.

Adres toru: Bydgoszcz, ul. Fordońska 116.

Rezerwacja miejsc i szczegółowe informacje: poczta@kulikowisko.pl
lub
Rezerwacja miejsc i szczegółowe informacje : info@turbo.auto.pl

 

Zapisz się online !

Tel.:
692 026 505 - Tomek Kulik
504 222 585 - Robert Chmielewski

Tylko 8 miejsc ! Zapisz się online !

 

post-2244-0-95037600-1435608110_thumb.jpg

 

Kalendarz szkoleń na sezon 2015:
- 8 sierpnia
- 12 września
- 10 października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zapowiadają 36 stopni ... nie wiem czy to jest dobry pomysł, by szkolić się w takich warunkach, poważnie się zastanawiam czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Torowanie zawsze ma sens czy deszcz czy słońce każde warunki są dobre do szkolenia myślę że będzie okazja się wiele dowiedzieć .Chłopaki na Dakarze mają wyższe temperatury.A ja w sobotę Bydgoszcz a w niedzielę tor Jastrząb więc nie zastanawiaj się bo nic innego nie słyszę tylko każdy mówi o 40 stopniach których prawdopodobnie nie bedzie a jeżeli nawet to dolny śląsk więc trochę daleko od nas.

pozdrawiam

 

Robert

 

Ps.myślę że dasz radę jak coś wielu jedzie na kołach mogę dać kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, to nie tylko chodzi o mnie, ale również o moją żonę. Ja może i dałbym radę ale wiem, że żonka jest mniej wytrzymała ode mnie. Jutro koło południa dam Ci telefonicznie ostatecznie znać - aktualnie jestem na 90% na "nie".

Prognozy, mówiące o 36 stopniach to akurat właśnie w Bydgoszczy.

Piszesz o Dakarze - niestety na Dakar się nie wybieram, a jak mam temperatury powyżej 30 stopni w Łodzi to nie ruszam się z chłodnego domu, jak chcę polatać to dopiero po zachodzie słońca, jak spada temperatura do około 22-23 stopni :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Robert, to nie tylko chodzi o mnie, ale również o moją żonę. Ja może i dałbym radę ale wiem, że żonka jest mniej wytrzymała ode mnie. Jutro koło południa dam Ci telefonicznie ostatecznie znać - aktualnie jestem na 90% na "nie".

Prognozy, mówiące o 36 stopniach to akurat właśnie w Bydgoszczy.

Piszesz o Dakarze - niestety na Dakar się nie wybieram, a jak mam temperatury powyżej 30 stopni w Łodzi to nie ruszam się z chłodnego domu, jak chcę polatać to dopiero po zachodzie słońca, jak spada temperatura do około 22-23 stopni :smile:

Dzwoń do Tomka bo wysłałem mu już twoje zgłoszenie

Dzwoń do Tomka bo wysłałem mu już twoje zgłoszenie

No niestety jazda na moto wiesz sam to głównie jakieś niedogodności oczywiście jeśli ktoś jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem.

Żyję. :smile:

Szkolenie bardzo merytoryczne. Dwie grupy, wyjazdy na zmianę, w przerwie czas na chwilę teorii i wprowadzenie nowych elementów do wykonania w kolejnej sesji. Co mnie zaskoczyło - wprowadzane były techniki mające negatywny wpływ na kontrolę motocykla, w celu organoleptycznego stwierdzenia, że faktycznie mają wpływ zły. W następstwie zastąpienie ich techniką prawidłową spektakularnie utrwalało właściwe zachowania.

Na torze przejechałem ok. 70 km. 

Dla mnie, początkującego - bomba. Co ćwiczyć, na co zwracać uwagę - to teoretycznie wiedziałem, po kursie na A u Roberta i po lekturze paru kultowych książek. Teraz wiem, jak.

I bonus - w ramach treningu kurs przeżycia na moto w upały (wiecie, full skóra, kask i 40 st. C na torze). Tego się opowiedzieć nie da, to trzeba przeżyć. A spokojnie można.

Na pewno powtórzę.

Dzięki i do następnego razu

krzy$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Zwiastun zdjęć jest ich sporo niestety grupa pomarańczowa ma ich dużo więcej .Filmy postaram się też jakoś w przeciągu tygodnia wrzucić.
Dziękuję Tomkowi wszystkim instruktorom oraz uczestnikom szkolenia!!!
MOTOCYKLIŚCI !!!  DALIŚMY RADĘ W TYCH WARUNKACH !!!
pozdrawiam
Robert :smile:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1058398887504565.1073741828.224567434221052&type=1&l=ddabeeabc3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

1305 zdjęć jak coś ściągajcie na kompa tyle wyszło :
1.http://www.turbo.auto.pl/2015/1/turbo.html
2.http://www.turbo.auto.pl/2015/2/turbo.html
3.http://www.turbo.auto.pl/2015/3/turbo.html

Od jutra postaram się z filmami ruszyć ale wrzucę tak że będziecie musieli się szukać i będzie możliwość obrobienia samemu bo niestety czasu brak na razie na obróbkę
Robert :smile:
Ps.Filmów więcej ma grupa srebrna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Witam powtórnie prawdziwych motocyklistów.
Zaczynam udostępnianie 14 filmów więc oglądajcie i ściągajcie sobie te na których jesteście możecie je później sobie jakoś obrobić to już indywidualna sprawa.
Na razie te krótsze ale sukcesywnie będę dokładał linki do kolejnych już dużo dłuższych filmów .
Niestety robię ten szablon po raz pierwszy i niestety na razie działa okej w internet explorer coś mi nie wychodzi z innymi przeglądarkami ale na razie nie mam czasu tego dograć.
http://www.turbo.auto.pl/2015/video/turbo.htm
pozdrawiam
Robert :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Witam powtórnie prawdziwych motocyklistów.
Zaczynam udostępnianie 18 filmów więc oglądajcie i ściągajcie sobie te na których jesteście możecie je później sobie jakoś obrobić to już indywidualna sprawa.
Link do kolejnych już dużo dłuższych filmów .
Niestety robię ten szablon po raz pierwszy i niestety na razie działa okej w internet explorer coś mi nie wychodzi z innymi przeglądarkami ale na razie nie mam czasu tego dograć.
http://www.turbo.auto.pl/2015/video/1/turbo.htm
pozdrawiam
Robert :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...