Skocz do zawartości

madzia


madzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! :smile:

 

Nazywam się Magda i zaczynam pierwszą przygodę z motocyklami. Oczywiście kilka razy pojeździłam motocyklem Hondą CB 450S więc umiem jeździć :biggrin:
Mam 23 lata i od 5 lat posiadam prawko na kat. B. 

Zamierzam kupić motocykl o pojemności 125 cmm i jedynie co mi wpadło do oka to Honda Varadero XL125. Jednak na początek chciałabym kupić jakiś dobry motocykl do długiej jazdy (do 5000zł). Od kilku tygodni przeglądam ogłoszenia, porównuję... Jedynie co znalazłam interesującego na olx, to Honda CBR 125 jednak nie jestem pewna do tego ogłoszenia bo na motocyklach kompletnie się nie znam... Wydaje mi się on troszkę uszkodzony, zaniedbany i jak pisze "do nauki jazdy" niż do dłuższej jazdy w trasie.

 

A może radzicie zrobić prawko jazdy na kat. A?

 

Wszelkie porady mile widziane! :smile:

 

Pozdrawiam,

Magda 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SamotnyJeździec

Siema Madzia!
Rób kat. A, nawet się nie zastanawiaj :smile: ! Taniej Cię wyjdzie prawko i motor o większej pojemności, niż 125, które ostatnimi czasy mają choRe ceny ;)
Przyczepności i udanego zakupu!
LwG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Magda,

 

co do prawka to też uważam, że A otwiera drzwi możliwości najszerzej ;-)

Faktem jednak jest, że sezon już trwa, a na prawko od A do Z potrzebujesz chyba ze 2mce (kurs, egzamin, oczekiwanie na dokument). Jeśli Ci się nie pali to zrób teraz papiery, pojeździsz trochę na koniec sezonu czymś "dużym".
Jeśli już chcesz śmigać, to Varadero 125ccm jest b. fajne. Widziałem, jechałem. Na ten sezon wystarczy, za rok sprzedasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :smile:

Prawko jazdy kat. A możesz robić dopiero po skończeniu 24 lat (ale zapewne wiesz o tym :P ). Jeśli zdecydujesz się na zakup jakieś 125, to polecałbym wybrać się do jakiegoś OSK i wykupić kilka godzin żeby pod okiem instruktora pojeździć i dowiedzieć się czy umiemy prawidłowo jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie "kilka razy pojeździłam motocyklem Hondą CB 450S więc umiem jeździć" - chyba nie do końca jednak oznacza, że umiesz jeździć na 2oo...

Zdecydowanie polecam zrobienie brief'u "A".

 

I witam oczywiście ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :smile: Prawko niestety zrobię w przyszłym roku, w lutym-kwietniu, właśnie dlatego, że muszę skończyć 24 :smile: No cóż, teraz mamy parę miesięcy jazdy na motorze (bo zimą nie, co :biggrin: ) i chciałabym pojeździć 125ccm póki co a po zrobieniu prawka go sprzedać :smile: Bardzo marzy mi się Varadero ale niestety troszkę nie na moje fundusze bo potrzebuję jeszcze na parę rzeczy takie jak ubezpieczenie... Zależy mi do 5 tys maksymalnie.. :smile: Wypatrzyłam Hondę ale zastanawia mnie ta stacyjka i tylna zębatka.. 

 

Jestem z Łodzi :smile:

 

@jaquzie: Masz rację :smile: Ogólnie znam podstawowe techniki, jeździć umiem ale jeszcze nie do końca :smile: Dlatego chcę teraz poćwiczyć chociaż na 125 a później na prawku będzie mi łatwiej :smile:

Edytowane przez madzia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz chciała poćwiczyć na emeryckim moto (BMW R1200GS), wpadaj z piwkiem do mnie :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magdaleno :biggrin:  też  bym Tobie zaproponował  szkolenie jazdy u mnie ale   sądzę że  XX na  pierwsze   kilometry  to kiepski pomysł :biggrin:

 

Ale powiem jedno  Marzenia trzeba mieć i dążyć  do realizacji, ja po 5  latach  spełniłem swoje 

Edytowane przez LeiTo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :biggrin:

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?

Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

 

icon3.png Suzuki SV650s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Madzia! :smile:

Ludzie tu dobrze gadają... Wstrzymaj się ze 125tką i zrób kat. A - więcej możliwości. Przynajmniej kupisz coś porządnego i nie wydasz za dużo. Sama chcę zacząc od 125 (tak na dobry początek), ale jak patrzę na te ceny to chyba przez najbliższe 3 lata żadnego moto się nie dorobię. Przesada... Ale nic się nie poradzi.

Pozdro :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ...wszyscy Ci radzą ale decyzja należy do cb  ;) kup 125 i nabierz trochę doświadczenia ..a zaczem zdasz A będziesz miała czym się turlać po drogach  :riding:  :moto:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wam, dzięki za taki duży odzew! :biggrin: Prawko tak jak napisałam, robię w lutym-kwietniu, i do tego czasu chciałabym pośmigać po mieście na razie 125tką... żeby nabrać doświadczenia przed robieniem prawka :smile: Na razie zastanawiam się nad kupnem 125tki, jednak to dodatkowe koszty + przyszłe prawko. A motocykla za rok, za parę miesięcy szybko raczej nie sprzedam :P

 

Wczoraj (piątek) byłam w komisie motocyklowym, pokazałam ogłoszenie z Hondą CBR (nie znalazłam nic ciekawego do 5 tys), dostałam parę ważnych informacji, uwag na temat tego ogłoszenia... i czekam na telefon tego sprzedawcy (podobno kupi motocykl, posprawdza i da mi znać). :smile:

 

Jeśli macie jakieś fajne ogłoszenia warte uwagi, zapodawajcie! :smile: Preferuję tylko Hondy, ale inne marki wezmę pod uwagę :smile:

 

 

I tu taki dylemat, czekać do kwietnia, czy kupić 125tkę, pojeździć i sprzedać :P

Edytowane przez madzia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tu taki dylemat, czekać do kwietnia, czy kupić 125tkę, pojeździć i sprzedać
..yyy wyliczanka  :decayed:  na dwoje babcia wróżyła  :hihi:  :riding:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :biggrin: Mój brat ma Hondę CB450S i czasami jeżdżę po polnych drogach, parkingu, jednak to nie to samo... :smile: Dzisiaj usiadł jako pasażer i udało mi się ruszyć, a jest 2x większy ode mnie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Kup swoja cbr-ke a nie będziesz się prosić brata "wielkoluda "  ;)  :whistling:

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! Też stałem w zeszłym roku przed podobnym wyborem i wybrałem zakup 125cc na rozpoczęcie przygody. Teraz już jestem w połowie robienia kat. A i niebawem przesiadka. Polecam takie rozwiązanie bo można śmigać i ćwiczyć do woli nie mając jeszcze pełnego prawka. A jak przychodzi później kurs i zdanie egzaminu to jest sporo łatwiej. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...