Skocz do zawartości

Jakie Moto Na Kategorie A1 .


bartek2000335

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się was spytać jakie moto na kat. a1 wybrać . Najlepiej 125 w 4t . Mam 175 cm wzrostu i waże ok 60 kg . Myślałem nad cbr-ką, czy to dobry wybór ? Jak myślicie . Jakieś opinie  ?
Chciałbym aby moto mało paliło więc tylko 4t . Z prędkością to tak chociaż 120/130 km/h . Tyle wystarczy :smile: 
Moto ma służyć do dojazdów do szkoły i do jeżdżenia na co dzień . 
Cena max 5000 zł . 
Za odpowiedzi z góry dziękuje :smile:

Nie wiedziałem gdzie napisać więc proszę admina o przeniesienie tematu w dobre miejsce :smile:

Edytowane przez bartek2000335 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z prędkością to tak chociaż 120/130 km/h

Będzie ciężko. Większość idzie te 100/110 km/h, chyba że trochę podrasujesz (wymiana cylindra na 160 / 180 cc + jakiś wydech przelot, może inna zębatka?)

 

Za 5000 zł spokojnie kupisz. Nie tak dawno Olo sprzedawał swoją CBR chyba za 4000zł jak dobrze pamiętam.

 

Konkretne modele, które sobie zobacz:

Honda:

CBR 125

CBF 125

Varadero 125 (wyższa, wygodniejsza, turystyczna)

NSR 125 (30 KM! 2t, duże spalanie :smile: )

Yamaha:

YZF R125 

YBR 125

 

Pozostają jeszcze chińczyki, jeśli rozważasz.

Zipp Pro 125

Zipp ZV 125 (14KM - chyba najmocniejszy z chińczyków)

Junak RS 125

Junak 121, 122, 123, 124, 126, 131

Za tą cenę masz nówkę salon z 2-letnią gwarancją także warte rozważenia.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem i oglądałem to cebra leci 140 km/h

Chyba pionowo z urwiska. Może z lekkim kierowcą i z górki :smile:

 

Pogadaj z @Olo, miał CBR125  :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidekk . Honda Nsr 125 2t leci 170 km/h to  cbr-ka 125 4t nie da rady 130 km/h hmm ?? 
Moim zdaniem da radę . Ale dla pewności się sąsiada spytam bo ma akurat na stanie :smile: 
A jakieś może supermoto też w 4t ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to jedną z lepszych opcji 125 jest varadero. Moto bardzo sympatyczne dla oka i tak jak pisał aidekk, jest wygodne Spalanie też nie jest wysokie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aidekk . Honda Nsr 125 2t leci 170 km/h to  cbr-ka 125 4t nie da rady 130 km/h hmm ?? 

Moim zdaniem da radę . Ale dla pewności się sąsiada spytam bo ma akurat na stanie :smile: 

A jakieś może supermoto też w 4t ?? 

NSR to sportowy dwusów, ma ze dwa razy tyle koni co CBR, więc nie porównywałbym.

Z supermoto, to będzie bardzo ciężko wyrwać w tych pieniądzach moto nie remontu, no chyba że coś chińskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na 125 i tak nie pójdziesz na Isle of Man a 2l/100km w niektórych 4t robi różnicę

Generalnie się zgadzam, ale nie wziąłeś pod uwagę jednego faktu. Ja osobiście nie kupiłbym nic, co jeździ poniżej progu prędkości ciężarówek z naczepą lub ma problem z osiągnięciem tej prędkości. Lekką 125tkę taki wyprzedzający na trasie "TIR" może po prostu zdmuchnąć i jestem za minimalizowaniem ilości takich akcji. Już pomijam kwestie bezpieczeństwa. Motocykl powinien móc spokojnie osiągnąć te 120 km/h i utrzymywać je nie będąc na czerwonym polu. Kierując się m.in. tą zasadą wybierałem swego czasu mojego Zippa Nitro, ale to 250 cc więc nie ma dyskusji. No chyba, że maszyna ma być głównie do miasta. Wtedy wspomniana zaleta nie ma zastosowania   :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dokładnie o to chodzi w małych pojemnościach. To nie jest moto na dłuższą trasę tylko sprawny transport po mieście i okolicach, a do tego dobry wstęp do przygody z większymi pięknościami.

 

I masz całkowitą rację, wyprzedzanie ciężarówek powyżej 100 km/h idzie jak krew z nosa. Ale z drugiej strony to uczy myślenia i lepszego planowania manewrów. Ogólnie możemy o tym długo dyskutować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem swojej kobitce Cbf 125 .Co do osiągów to 100 na niej poleciałem ale mam 186 wzr i waże ok 115 kg.Moge polecić poniewaz mimo moich rozmiarów nie ma tragedi jeżeli chodzi o jazdę ponieważ jest dosyć wysoka ma szeroką kierownice tak że mimo mojego wzrostu nie najgorsza pozycja za kierownicą .Spalanie  ma na poziomie ok 2,8 l w jeżdzie tylko po mieście .No i w cenie 5k można się zmieścic w roczniku 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...