Skocz do zawartości

Mocowanie Gopro


Strumyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem właśnie gopro i zastanawiam się nad takimi oto kwestiami.

 

Po pierwsze, mocować ją na szczycie kasku czy w lewej strony. Osobiście z boku podoba mi się to bardziej i wizualnie ale i fajnie gdy na filmiku widać część kasku.

Po drugie, swój kask malowałem. Oczywiście malowanie odbyło się profesjonalnym sprzętem, podkłady, baza, clar chyba z 2-3 warstwy. Ale czy to nie będzie jakoś kolidowało? Boje się żeby kamerka po prostu się nie odczepiła...

Dobry motocyklista to nie ten, który lśni w pięknej skórze, nie ten, który odkręca gaz do końca, a ten który zna wartość swego życia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans:) upewnij sie tylko ze przylepiec dolega do kasku możliwie jak najwieksza powierzchnia. Z poprzednia kamerka zamontowana na 3M vhb przejezdzilem ponad rok a przy demontażu musiałem się nieźle nagimnastykować i dopomóc suszarka :smile: lakier na kasku był nienaruszony.

Obecnie mam gopro i też zamontowane z boku kasku. W czwartek lecę do Pragi - jak odpadnie dam Ci znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby jednak nie odpadła, powodzenia i dzięki :P

Dobry motocyklista to nie ten, który lśni w pięknej skórze, nie ten, który odkręca gaz do końca, a ten który zna wartość swego życia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam centralnie na szczęce. jak masz z przodu jakieś wloty czy coś innego na co nie możesz przykleić, zamów sobie z allegro przejściówki i daj przylepiec nieco z boku, a kamerkę poprowadź na przód. polecam też w wypadku takiej konstrukcji oryginalne śrubki wymienić na zwykłe na płaski klucz bo nie będą zawadzać o ciuchy ani nic innego :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gopro przyczepiałem i na szczycie kasku i z boku, druga opcja o tyle gorsza że spora część kadru zasłonięta i jak masz np kamere z prawe i chcesz coś skręcić z lewej to musisz głowe prawie o 90 stopni obócić, na szycie więcej widać, powyżej 200 troche jednak głowe odchyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z trochę innej beczki: Michael-Schumacher helmet camera cause head injuries?

 

W przytoczonym artykule nie dają definitywnej odpowiedzi, ale są podejrzenia na to, że kamera - przytwierdzona do kasku - podczas wypadku może zadziałać jak gwóźdź.

Sam mam przyklejoną kamerę na kask, ale coraz częściej zastanawiam się czy by jednak nie mocować jej tylko do moto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest czynników które zmniejszają nasze bezpieczeństwo. Gdyby wszystkich omijać "bo może coś się stać" to najlepiej odstawić moto i nie wychodzić z domu. Choć i wtedy może przyjść złodziej i nas zaciukać. Bezpieczeństwo bardzo ważne, zgadzam się. Ale niema potwierdzonych testów. Mówi się że w wielu przypadkach może to zaszkodzić. Myślę jednak że metrowa wyrwa w drodze może zrobić więcej szkód dla tego z kamerki nie zrezygnuję ;p

Dobry motocyklista to nie ten, który lśni w pięknej skórze, nie ten, który odkręca gaz do końca, a ten który zna wartość swego życia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez mam gopro i przylepce zamonowalem na gorze kasku jak i z prawej strony, mniej wiecej na wysokosci ucha. uchwyty wytrzymaly predkosci max mojej kawe ok.300. wiec smialo mozesz kleic gdzie tylko chcesz. tylko przed przyklejeniem odtlusc powierzchnie i przyklej uchwytami wygietymi, bedziesz mial wieksza powierzchnie. no i jak przykleisz to dobrze by bylo abys to zostawil na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...