Jump to content

Rejestracja Motocykla A2


adek676451
 Share

Recommended Posts

adek676451

Witam, otóż dziś jadę oglądać hondę cbr f3, motocykl jest sprowadzony z Niemiec do rejestracji, był on zablokowany, na chwilę obecną blokada jest zdjęta, ma papiery przetłumaczone i w papierach wpisana moc 25kw, i tutaj moje pytanie czy jeśli pójdę na przegląd z tym motocyklem gdzie w papierach wbite jest 25kw, a motocykl jest odblokowany to czy zarejestrują mi go na A2, czy może nie zgodzą sie na podbicie kwitku odnośnie rejestracji na A2?

Link to comment
Share on other sites

marcinsebastian1

Kategoria A2 to kategoria prawa jazdy.

Honde zarejestrują Ci jak każdy inny motocykl tyle że z mocą 25KW.

 

Zeby można było nim jeżdzic z kategorią A2 musiałby spełniać warunki określone w przepisach a tam wyraźnie jest mowa o stosunku mocy do masy itp.

 

Prawo jazdy kat. A2 uprawnia do kierowania:

– motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/ kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzania zmian w pojeździe o mocy przekarczającej dwukrotność mocy tego motocykla,

Link to comment
Share on other sites

adek676451

Tak rozumiem, tylko mam wątpliwości do tego że w papierach przetłumaczonych jest 25kw a motocykl jest odblokowany, i tu moje pytanie czy muszą mi wbić w dowód 25kw skoro dokumenty są tak przetłumaczone i nie mają innego wyjścia, czy też mogą mi nie zrobić przeglądu bo nie ma żadnych wykresów z hamowni itp. Rozmawiałem ze sprzedającym, mówił że już sprzedał kilka motocykli również z przetłumaczonymi dkomunetami na 25 kw i nikt nie zgłaszał żadnego problemu, no ale to są tylko słowa..

Link to comment
Share on other sites

Robisz przegląd lepiej nie mów ze odblokowany i ma obowiązek wpisać ci w dowód 25 kw. Koniec cala filozofia

Link to comment
Share on other sites

Jak masz w starym dowodzie 25kW to wpiszą 25kW i nie ma gadania. Jak powiesz, że jest odblokowany to zażądają dokumentów na potwierdzenie tego.
Natomiast jeśli chodzi o jazdę na takim motocyklu zacytuję Raphi'ego z forum hoonda.pl
http://hoonda.pl/viewtopic.php?p=146326#p146326

 

 Moc motocykla nie jest zgodna z wpisem w dowodzie.
Jakikolwiek dzwon to na wejściu brak wypłaty odszkodowania - czyli za szkody płacisz sam. Jeśli zrobisz komuś przy tej okazji kuku to za jego leczenie także płacisz sam. Oczywiście koszty naprawy czyjegoś pojazdu i koszty czyjegoś leczenia pokryje UFG, ale zaraz po tym, albo wręcz równolegle wejdą na ścieżkę sądową o odzyskanie tych kosztów od Ciebie.
To po pierwsze.
Po 2 - kontrola policji - niby nic wielkiego, ale jeśli złapią Cię jak zapinasz 180 a w papierach masz 25kW, czy tam nawet 35kW to od razu wiedzą że coś jest nie tak. To się wiąże z mandatem i z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Twoja sytuacja nie różni się z punktu widzenia prawnego NICZYM od rejestrowania skuterka 125 ccm na 50 ccm. Ta sama kaplica.

Dlatego z tego powodu NIKT z pewnością nie powinien tak jeździć, a tym bardziej kupować takiego pojazdu.

Odblokowanie mocy zaś, czyli zmiana w dowodzie rejestracyjnym to żmudna i długa procedura wiążąca się z wizytą na homologowanej hamowni (podobno takie są), opłaceniu badania, następnie z wizytą u diagnosty i dopiero potem z rejestracją. Koszt - od 1500 do 2500 zł.

Powyższe raczej wyczerpuje temat.

I jeszcze jedno - niech ktoś kompetentny zinterpretuje sytuację.

Kategoria A2 prawa jazdy uprawnia do kierowania motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla. CBR 600 F3 w pełnej krasie ma więcej niż 2*35kW. Czy jeżeli z fabryki wyjechała zablokowana do tych 25kW to można ją prowadzić mając tylko A2?

Edited by Baran (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

marcinsebastian1

Wiem jak jest z nowym Kawasaki Z800.
Fabrycznie jego moc przekracza 2 x 35KW ale jest specjalna wersja fabrycznie słabsza (ma chyba 98km) i ją dopiero blokują na 25KW i wtedy można jeżdzic na A2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...