Skocz do zawartości

Rok Produkcji Opony - Jak Rozszyfrować?


nogger

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi tu jednej cyfry jakieś..

 

81-to indeks nośności.

T-to indeks prędkości.

 

Co oznacza 9? - Może 19 powinno być? - Jako średnica obręczy.

 

Rok produkcji powinien być chyba czterocyfrowy i bez literek.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie z tego wzoru się rozszyfrowuje. Wydaje mi się że data produkcji powinna być zaznaczona na oponie w takiej ramce, ale może mi sie tylko wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny być 4 cyfry - np: 3511 - to trzydziesty piąty tydzień 2011 roku, a index prędkości i index nośności inaczej się oznacza, mam w pracy broszurę gdzieś na ten temat-jeśli chcesz to poszukam i wkleję foto

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak 4 cyfry w takim jakby kółeczku to jest data dwie pierwsze to tydzień a dwie ostatnie to rok. Jak jest stara opona to może być takie dziwne oznakowanie 981t według mnie to będzie 98 tydzień 2001 roku T to prędkość maksymalna do 190 czyli mało. Przeważnie jest W-270km/h lub Y-300km/h przynajmniej w oponach sportowych. Ta twoja jest pewnie turystyczna. W nowych oponach ta literka jest po rozmiarze np: 180/55/17 Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 tydzień

A ja zawsze myślałem, że rok ma 365 dni, cholera to ja nie mam nawet 13-tu lat. Kamil pewnie spojrzałeś, nie na te cyferki. Ty masz Michelin Pilot Road 2 ? dobrze pamiętam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest stara opona to może być takie dziwne oznakowanie 981t według mnie to będzie 98 tydzień 2001 roku T to prędkość maksymalna do 190 czyli mało.

hahaha szczególnie ze nie ma 98 tygodni w roku http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

to jest 91 rok. Cztero cyfrowe oznaczenia weszly po 2000r

tez bym to tak rozszyfrował ale wtedy by wychodzilo na to ze tez 98 przed rokiem jest wiec odpada.albo kolega zle przepisal albo to nie oznaczenie wieku opony - wydaje mi sie ze to drugie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest 91 rok. Cztero cyfrowe oznaczenia weszly po 2000r

głośno nie chciałem mówić bo nie byłem pewien ale właśnie to się chyba dokładnie tak ma

A ja zawsze myślałem, że rok ma 365 dni,

czasem miewa 366 :smile: hehe, ale to już wyższa matematyka

musi być w kółeczku czy tam w ,,jajeczku'' U mnie jest tak...w kółeczku

u sanczeza jest 14 sty tydzień roku 2011.

981T?

no chyba że jest to 9-ty tydzień roku 1981 :smile: ale moim zdaniem to mało prawdopodobne, aczkolwiek nie niemożliwe :sad2:

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio to przerabiałem bo na moich gumach jest 013.. szukałem i znalazłem... że to podobno 1 tydzień 93... czyli oryginalne fabryczne opony zakładane przez japończyka :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tu jednej cyfry jakieś..

 

81-to indeks nośności.

T-to indeks prędkości.

 

Co oznacza 9? - Może 19 powinno być? - Jako średnica obręczy.

 

Rok produkcji powinien być chyba czterocyfrowy i bez literek.

 

Moze 9 to rok 1999? Moto jest właśnie z tego roku. No nic, przejdę się jeszcze raz z latarką do garażu :]

Opony to pilot road 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze nad łamigłówka bo u mnie na przedniej oponie jest oznaczenie 1164 czyli to co tu Napisaliście to mam 11 tydzień z 64??? a ona nawet nie jest popękana i zniszczna :P . oponka metzeler lasertec.

LwG!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. w jajeczku/obwódce (jak zwał tak zwał)albo może jest tak, iż 1164 to 11czerwca 2004 r.

LwG!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą rozmawiałem z kumplem, który kiedyś siedział w gumach, ale tylko samochodowych. i też zabardzo nie zna się na kapciach od 200, tylko to mogło mu wpaść do łba. bo tak jak on powiada.Oznaczenie tydzień i rok to na pewno jest stosowane w puszkach.

LwG!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten 64 rok to mnie dziwi - jesteś pewny że dobrze zczytane?? poniżej wklejka z oznaczeniem gumki :smile: jeśli ktoś chce w lepszej rozdzielczości -mogę dać na maila-

post-337-0-91138000-1330356030_thumb.jpg

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzeczywiście źle patrzyłem. Moje opony są z końca 2007 roku. Mam się szykować na zakup nowych przed sezonem ze względu na wiek obecnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...