Jump to content

Suchy Recenzuje - Test Kamizelki Grzewczej Dla Motocyklistów Od Łódzkiego Producenta!


Recommended Posts

Suchy-wolk

Na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku do prezesowskiego „laboratorium” trafiła kamizelka grzewcza, zaprojektowana przez łódzkiego producenta. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że swoje zastosowanie ma znaleźć w świecie motocyklistów.

 

flm_1432140440__panele-all-e142401978983

 

Zachęcam do lektury na portalu

Link to comment
Share on other sites

Ciekawa rzecz ale te panele wydają się naprawdę niewielkie i bez czytania artykułu można zauważyć że ten tylni jest źle umiejscowiony... Nie wiem jak oni to projektowali że tak im wyszło :P

Fajna byłaby kamizelka która na całej powierzchni by grzała a nie tylko w 3 miejscach ale wtedy zabierałaby dużo prądu :smile:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny pomysł choć dostrzegam pewne niezaadoptowanie na potrzeby motocyklistów.

 

Pierwszym z nich jest pobór prądu taka jak to jest opisane w artykule kamizelka stanowi dodatkowy odbiornik o stosunkowo dużym poborze prądu i w te chłodne dni bilans ładowania może być ujemny więc należało by to sprawdzić na swoim moto zanim wybierzemy się w dłuższą trasę. Pomysł z power bankiem w kieszeni jest rozwiązaniem tego problemu jednak rodzi nowy - mianowicie zagrożenie uszkodzenia narządów wewnętrznych podczas upadku. Zaleca się nie przewożenie w kieszeniach kombinezonów komórek, portfeli, kluczy itd. Być może w przyszłości uda się zastosować materiały grzewcze o mniejszym poborze prądu lub akumulatory wymienne w formach ochronnych np pleców.

 

Powyższe można by uznać, za szczegóły natomiast  z mojej perspektywy ważniejszym pozostaje jej grubość - nie znalazłem tej informacji w artykule.

Sądząc po zdjęciach kamizelka będzie wypełniała dużo miejsca co w zestawieniu z dopasowanym "sportowym" skórzanym kombinezonem stanowi problem. Natomiast użytkownicy tekstylnych ciuchów i luźniejszych skór na Harleyach dadzą radę.

 

Jednak przy niższych temperaturach sporty wypadają z obiegu i na szosach królują turystyczne maszyny których kierownicy docenią na pewno komfortowe ciepło które pozwoli im pokonywać jednorazowo dłuższe dystanse bez wychłodzenia.   

Link to comment
Share on other sites

eee fajne to!

jeżdżę prawie do końca sezonu, kiedy robi się już naprawdę chłodno. Mam niezłe rękawiczki z polarem które bez problemu mógłbym wziąć na narty, także nie potrzebuję grzanych manetek więc opisany problem z dużym pobór prądu mnie nie zaboli. Na razie za oknem ciepło ale muszę to sobie przemyśleć, a i na co dzień się nada i wygląda nieźle. Cena uważam przyzwoita

 

dwie rzeczy mnie nurtują - jak z praniem tego, bo ta informacja nie jest wspomniana, no i powiedzmy wciągam termo, na to kamizelkę i potem skórę no i widzę problem z zimnymi ramionami. Jeśli wrzucę na termo cienki polarek, to odsuwam tę kamizelę od ciała i grzanie traci trochę sens, z kolei coś nią narzucić to mam wrażenie, że najwygodniej nie będzie. Także przydałaby się może jakaś opcja dopinanych rękawów na zamówienie.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy kamizelka jest strzałem w 10 konkurencja oferuje typowe bluzy z większą powierzchnia grzania plus ręce (minus pobór prądu ok 50W). Jeśli poprawili nagrzewanie okolic nerek plus stała cena może to być ciekawe rozwiązanie bo jak widziałem w gadżecie bądź na innych stronach to cena oscyluje w okolicach tysiąca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...