Jump to content

Wykręcenie Szpilek Kolektora

Mechanik
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem znacie moze jakis warsztat w łodzi który wykręci mi szpilki od kolektora 4 szt silnik mam wyciągnięty motocykl to suzuki bandit 1200

AndrzejCBR

Ciężka sprawa nikt nie da Ci gwarancji, że nie urwie śruby. Wątpię, że ktoś się podejmie. Jak juz masz to na wierzchu to mocno spsikaj to odrdzewiaczem, zostaw na dłuższy czas, przydałby się też palnik dobre klucze i na wszelki wypadek nowe szpilki a nawet koniecznie bo starych nie zakręcisz.

4 odkręciłem i 4 się ukręciły wystaja jakis cm probowałem na wiele sposobów nie idzie ;(

Bo to są na imbusa i same łepki ukręciłem

Jak 1 cm Ci wystaje, to na spokojnie da rade wkręcić dwie nakrętki na kontre. Jak napisał Olo psiknąć WD40 i szybkim zdecydowanym ruchem odkręcić. Powinno zadziałać :smile:

AndrzejCBR

Dokladnie wyzej wymienione sposoby jednak jesli nie potrafisz spawac odpusc sobie ta metodę bo Ci srubki braknie. Kontra z nakretek o twardosci 8.8 najlepiej.

Jeszcze jest coś takiego jak wykrętak do śrób http://allegro.pl/wykretaki-do-zerwanych-srub-8el-kpl-geko-wykretak-i5093044366.html

Najpierw robisz otwór pilotujący a następnie wkręcasz to to lewymi obrotami wkrętarki, mnie parę śrób udało się tym wykręcić. Oczywiście wd40 na wstępie pomoże

ze spawaniem ten plus że jeszcze mocno podgrzewasz

Witam mam problem znacie moze jakis warsztat w łodzi

Czytałem z zaciekawieniem ten temat i teraz dopiero zobaczyłem jaki masz nick :P

Jestem mechanikiem samoukiem robię gazniki skrzynie itp wszystko co sie da a kom wasze typu mechanik szwalniczych maszy jest beznadziejny czasem bez sprzętu sobie nie można poradzić i warto zapytać a te beznadziejne komy to sobie darować pozdro

Jak ktoś nie wierzy zapraszam profil galeria lwg