Jump to content

Pekniety Waz Gs500 Nie Odpala

Kopi161
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie, gs nie chce odpalic... Wybralem sie wczoraj w troszke dalsza podroz i w drodze powrotnej motocykl mi zgasl w czasie jazdy, odczekalem 15-20 min i z problemami ale zapalil, ujechalem moze 3-4km zowu zgasl, zobaczylem ze pokapuje mi paliwo, okazalo sie ze jeden wezyk pekl, probowalem go zaslepic i jakos dojechac do domu ale nie zdalo to egzaminu.

Moje pytanie coz to za wezyk? Gdzie moge cos takiego dostac? Czy to wina tego weza?

Nizej dodaje zdjecie (chodzi o ten waz po lewej str zdecia)

Z gory dziekuje :smile:

post-4776-0-85543900-1431863349_thumb.jpg

niech ktoś jeszcze potwierdzi ale moim zdaniem w tym miejscu powinien być wężyk do baku, który jest podciśnieniem dzięki któremu paliwko schodzi do gaźników. Bez niego nie pojedziesz 

Edited by Massi (see edit history)

Ten króciec powinien być połączony z kranikiem.Kup w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym 20 cm wężyka i po problemie

Jeżeli mówimy o tym samym wężyku (wychodzi z górnej części gaźnika), to jest to podciśnienie do otwierania kranika, gdy ten jest w pozycji ON lub  RES.

Dla pozycji PRI paliwo leje się przez kranik cały czas.

post-4018-0-77614900-1431878900_thumb.png

Wężyk kup taki, który może mieć kontakt z paliwem. Nie wszystkie się nadają.

Teraz dopiero zauwazylem ze na zdjeciu jest czerwone koleczko, to zdjecie z internetu, rozchodz mi sie o ten dlugi przewod widoczny po lewej stronie przy pokrywie, co to za przewod?

Tak, jak pisałem, to jest podciśnienie do otwierania kranika.

Przyjrzyj się rysunkowi, który wstawiłem.

Sprawa juz chyba rozwiazana, otoz do plastikowej puszki z filtrem powietrza dostalo sie paliwo, znajomy mechanik stwierdzil gazniki do regulacji i problem z iglica, ktora przepusza paliwo.