Jump to content

Osk A2 Okolice Widzewa?


Hapti
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Znacie może jakąś dobrą szkołę, gdzie nauczą dobrze jeździć (na tyle ile wystarcza czas, oczywiście) i dobrze przygotują do egzaminu praktycznego? Lokalizacja Widzew, lub gdzieś niedaleko (średnio uśmiecha mi się jeżdżenie w drugi koniec Łodzi...). Przystępna cena, na pewno będzie sporym plusem ;)
I szybkie pytanie. Czy OSK (a później WORD) zapewniają "środki bezpieczeństwa" (kask, kurtka)? Jeśli tak, to czy mimo wszystko można korzystać ze swoich?

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Kovalchuck

Nie wiem jak jest obecnie z wyposażeniem wordów, ale polskie prawo wymaga kasku i tylko w to zostaniesz prawdopodombie wypozażony przez auto szkoły i później przez word. Dodatkowo kaski te posiadają intercom i masz komunikację z samochodęm jadącym za sobą. ,,Masz komunikację" to troszkę za dużo powiedziane :biggrin: zazwyczaj kaski te działają jednostronnnie a ty odpowiadasz czy zrozumialeś przez machanie głową :biggrin: 

 

Ja na egzamin przyszedłem ubrany praktycznie full opcja. Kask i tak musisz załozyć ich, bo jest wielki pomarańczowy z L i głośnikami :biggrin:

 

 

Tylko mówie moje doznania dotyczą jeszcze dawnego egzaminu i jazd, ale motocykle się zmieniły sam ubiór i sposób nauczania pewnie nie.

Link to comment
Share on other sites

WojtasLDZ

Od tego czasu trochę się zmieniło. Kask na egzaminie WORD dostajesz od nich razem z zestawem słuchawkowym + kamizelka z "L". Co do odzienia to musisz sobie je na egzamin zapewnić sam , tj. buty, rękawice , kurtkę  i spodnie za kostkę. Z tego co pamiętam jakieś ochraniacze można było dostać , ja miałem swoje. W OSK  zazwyczaj mają kaski i ochraniacze, za to już z rękawicami może być problem.

Link to comment
Share on other sites

Okej. Czyli ta część dobrze omówiona.
A co z OSK? Znajdzie się coś dobrego?

Link to comment
Share on other sites

Kovalchuck

Ja się uczyłem w F1, bardzo fajna atmosfera, dobrze uczą i masz blisko do trasy egzaminacyjnej :biggrin:  Sama szkoła jest w centrum przy Teatrze Wielkim. Tylko nie wiem czy przeklasyfikowali się na nowe przepisy, bo na stronie nie ma tak owej informacji :sad2: A jeżeli chodzi o widzew ... to to nie pomogę ale w obecnej sytuacji będziesz musiał liczyć 20-30 min na dojechanie do trasy egzaminacyjnej. Biorąc pod uwagę że jedziesz ,,zgodnie z przepisami" nie ma mowy o wymijaniu stojących samochodów bo ciągniesz za sobą samochód szkoleniowy. czyli np z 2h jazd będziesz jechał może z 2 razy po trasie egzaminu :sad2: większość czasu spędzisz w korkach ....

 

Recepta na dziś:

Nie chcesz jechać na drugi koniec Łodzi i zdajesz na Smutnej, musisz poświęcić swój wolny czas na dojazd do centrum, chyba że chcesz poświęcić czas ze szkolenia na stanie w korkach (nie polecam). Auto szkół jest sporo poszukaj w necie nie chcę robić żadnej reklamy :smile: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...