Jump to content

Malowanie Kasku


siwutek
 Share

Recommended Posts

Pytanie za 100 punktów, czy ktoś z was malował swoją skorupę?? Ciekawi mnie czy po nałożeniu malunku trzeba to bezbarwnym traktować i czy nie będzie przypadkiem odpryskiwać z kasku takie cudo ??

Link to comment
Share on other sites

Slyszalem ze nie powinno sie malowac kasku ,ze farba sie nie bedzie trzymac i takie tam, ale wiesz do odwaznych swiat nalezy! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że można tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Mam kolegę - zawodowego lakiernika, który potrafi zrobić cudo z kasku.

Link to comment
Share on other sites

Też zamierzam pomalować kask, farba już kupiona w sprayu i papier ścierny (wodny).Kilka lat temu malowałem stary kask, przede wszystkim trzeba go zmatowić papierem ściernym, a następnie przeszlifować jak najdrobniejszym papierem najlepiej wodnym, żeby nie było rys. Następnie przecieramy benzyną i nakładamy kilka warstw farby. Podkład nie jest konieczny. Na koniec można pomalować lakierem bezbarwnym, ale jeśli kolor będzie matowy to nie. Stary kask używałem kilka lat i nic nie odpryskiwało malując w taki sposób. Poza tym często można spotkać areografy na kaskach, więc raczej farba się normalnie trzyma :smile:

Link to comment
Share on other sites

Wiem że malują aerografem ale tak się zastanawiałem czy w warunkach "domowych" też mogłoby to fajnie wyglądać? Mam kask czarny a te seryjne malunki typu nazwa firmy jakoś mnie nie kręcą dlatego też pomyślałem sobie o jakiejś odmianie- nawet o szablonie, byle tylko jakoś to wyglądało :smile: [jakoś-czytaj inaczej niż obecnie]

Link to comment
Share on other sites

A może wam po prostu powiedzieć jak się to robi od strony aerografi ?? Co prawda na forum Łódzkim jestem nowy, ale w aerografi siedzę już ponad sześć lat, tak samo w lakiernictwie i tatuażu, więc czy nie prościej było by zapytać, zamiast gadywać ??

Link to comment
Share on other sites

Hehe no przecież jest to właśnie pytanie między innymi do ciebie.Tu było kilka osób które coś na ten temat mogą wiedzieć. Poza tym wystarczy googla zapytac :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe no przecież jest to właśnie pytanie między innymi do ciebie.

hehe - no ale mnie wyczuła bestia - hehe, Spoko luzz youtube juz przegrzebałem, interesowało mnie czy to w miarę trwałe jest czy po jednym sezonie kask do piaskowania będę musiał oddać bo kicha będzie i do dupska :smile: No a poza tym rada od kogoś doświadczonego jest bardziej cenna niż filmiki z sieci .
Link to comment
Share on other sites

Jak ktoś zrobi to dobrze to będzie się trzymać. Taki typowy customowy kask. Oczywiście jest potrzebna baza w postaci dobrego kasku co samo w sobie nie będzie tanie. Do tego malowanie o ile dobrze pamiętam od 500 w gore. A Jak dla mnie lepiej kupić lepszy garnek w fajnym malowaniu.

Link to comment
Share on other sites

ŻEBY MALOWAĆ PLASTIK TO TRZEBA MIEĆ SPECJALNY PODKŁAD OCZYWIŚCIE DO PLASTIKU. jAK NIE DASZ PODKŁADU TO SIĘ WSZYSTKO ZWARZY - WYJDĄ FALBANY.

Link to comment
Share on other sites

Jako że w domu siedzę już drugi tydzień i głupoty mi do łba same przychodzą a z nudów czeszę ostro neta to wygrzebałem coś w temacie - akurat człowiek znajomy :smile:

 

Hełm dla pilota F16 - www.aerograf.com.pl

 

a Chołka nie znam więc linka do jego kasku nie wklejam - hehe ale za to galeria prac na kaskach http://www.aerograf.com.pl/16-galeria-kaski.html

Link to comment
Share on other sites

patrzyłem na to ale za 2 dziony sobie liczą 1500 zeta - a nie dają gwarancji że będzie z ciebie Michał Anioł aerografu:(fakt faktem że hełm wyszedł przednie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...