Skocz do zawartości

Teneryfa I Motocykl


falki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !Dwa tygodnie mija jak wróciłem z Teneryfy i nadal nie mogę odreagować.Temperatura w cieniu 20-22stopni, zero deszczu,w trzy dni przejechane 800km, drogi w potężnych górach z tyloma winklami że w życiu jeszcze nie widziałem do tego tunele i przepiękne widoki, jak znajdę chwilę to wrzucę parę fot.Różnica pokonanych wzniesień od 0,00m npm przy oceanie do 2220m npm przy stacji kolejki górskiej na wulkan el Teide.Motocykl Yamaha XT 660 R oczywiście z lokalnej wypożyczalni (koszt 211 euro za 3dni-drogo ,ale warto było za to etylina po1 euro za literek)Jednym słowem coś czego nie da się zapomnieć.Gdyby ktoś wybierał się na Kanary, w szczególności Teneryfę to służę radą.Pozdrawiamfalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś chyba najlepszy okres do zwiedzania tej miejscówki na moto.Ludzie są różni i wiem, że jest pewnie wśród nas wielu miłośników upału, ale ja dostaję kur..icy jak mi się jajka na twardo gotują, a koszulka klei do pleców. Robiłem już Węgry przy upałach 35 stopni i to wyleczyło mnie z pomysłów typu Chorwacja albo Dolomity w lipcu. Na Teneryfie 20-22 stopnie to spełnienie marzeń :smile: Gratuluję wypadu. Wrzuć fotki koniecznie!

Jeżeli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, to o czym świadczy pustka na biurku? - Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawałeś kur...icy bo zwiedzałeś Węgry, miałem to samo. Prędkości małe a i ochłody od morza nie zaznasz, Chorwacja i inne tego typu miejsca to inna bajka więc się tak szybko nie zniechęcaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w lecie nad morzem. Tym w Chorwacji też. Jestem dziwakiem :smile: Nie lubię upałów :smile:

Jeżeli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, to o czym świadczy pustka na biurku? - Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jazda na północ. W czerwcu planuję Talinn. Zapraszam :smile:

Jeżeli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, to o czym świadczy pustka na biurku? - Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tallinn jest genialny, super pomysł. Wracałem przez Tallinn i posiedzieliśmy tam parę dni. Ale droga do niego - via baltica - totalny syf.

Nuda i wariaci w TIRach. http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/disgusted.gif O ile jedno drugiego nie wyklucza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzucam Wam obiecane fotki z Teneryfy.

 

 

Dołączona grafika

Południe wyspy. W drodze z Los Gigantes do Wąwozu Masca.

Dołączona grafika

Południe. Wąwóz Masca.

 

Dołączona grafika

Widok na El Teide i Pico Viejo (centrum wyspy). W tym rejonie jedne z nielicznych, prostych odcinków dróg (poza autostradami).

 

 

Dołączona grafika

Północny zachód

 

Dołączona grafika

Północny zachód. Po takich drogach jeździmy.

 

Dołączona grafika

Mój plecak z wynajętym XTekiem. W tle Golf I w stanie "igła".

 

 

Dołączona grafika

Koniec świata i ja. Żeby tu dojechać trzeba na odcinku 2km asfaltu pokonać różnicę wzniesień 1 km w dół (około kilkudziesięci zakrętów).

 

Temperatura cały czas powyżej 20 stopni. Jedynie na wysokości powyżej 2000 metrów ok. kilku stopni ;).

 

Pozdrawiam, falki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...