Skocz do zawartości

Uwaga Kierowcy! Fotoradary Będą Pstrykać Od Tyłu


Bulba

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowane na masztach stojących na łódzkich ulicach fotoradary będą fotografować samochody przekraczające dozwoloną prędkość od tyłu. Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego, która nimi zawiaduje, zaczęła już przestawiać urządzenia do pracy w nowym trybie.
– Fotoradary będą również fotografowały tablice rejestracyjne motocykli. To umożliwi bardziej skuteczną walkę z piratami drogowymi – mówi Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
Dzisiaj w godzinach południowych zespół techniczny WITD przygotowywał do pracy w nowym trybie fotoradar na al. Włókniarzy, przy ul. Liściastej. Odwrócenie puszki z zajmuje około półtorej godziny, najwięcej czasu pochłania ponoć odkręcenie śrub mocujących budkę. Jednak na wąskich drogach wystarczy skalibrować obiektyw i tak dostroić fotoradar, aby mógł mierzyć prędkość pojazdów na drugim pasie.
W Łodzi jest 9 masztów pod fotoradary. Z trzech z przyczyn technicznych WITD nie korzysta. Są to maszty zasilane akumulatorowo: na ul. Rzgowskiej przy CZMP, na ul. Rokicińskiej pod wiaduktem i na ul. Łagiewnickiej przy ul. Sowińskiego. Ten ostatni w lipcu ubiegłego roku został rozbity i ma spaloną instalację elektryczną. Na wiosnę ma być remontowany.Maszty pod fotoradary znajdują się także na al. Palki (przed ul. Smutną), ul. Brzezińskiej, al. Jana Pawła II (przy ul. Obywatelskiej) i ul. Pabianickiej (przy ul. Dubois).
Okazuje się, że do robienia zdjęć pojazdom oddalającym się nadają się nawet fotoradary starszych typów.
http://expressilustrowany.pl/uwaga-kierowcy-fotoradary-beda-pstrykac-od-tylu-odwracaja-puszki,artykul.html?material_id=4f3c06d5b564da2a73000000

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • ridrick

    14

  • siwutek

    7

  • dario29

    5

  • Bulba

    5

Top użytkownicy w tym temacie

Alvin Gajadhur,

hehe typowo Polskie nazwisko :biggrin: Swoją drogą na czym maja zarabiać? Najłatwiejszy sposób karać, bo pouczeń to już chyba nawet w taryfikatorze nawet niema ?? a może się mylę i są?? w każdym bądź razie jeśli są to chyba opisane małym druczkiem żeby ich nie stosować :riding:

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego lubi od tyłu :wry:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko na jakiej podstawie chcą wykazać, że to ja jechałem

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to na jakiej podstawie- hehehe --> na podstawie porównania zdjęć pośladków http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/giggle.gif

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie musza.Przepisy zostaly zmienione w taki sposob, ze jak nie wskazesz kto prowadzil to placisz i koniec.To jest teraz taka nowa definicja "wolnego wyboru" :smile:

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj się zastanawiałem czemu ten fotoradar przy Liściastej jest odwrócony . Myślałem że go ktoś specjalnie przekręcił, a tu prosze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie odczuję chyba tych zmian, ponieważ tak czy siak przy fotoradarach zawsze staram się zwalniać - potem wiadomo :biggrin: Sądzę, że wiele fotoradarów stoi we właściwych miejscach i nie zawsze tam stoją ze względu na duży zarobek, ale przed pasami, światłami itd. - warto zwolnić (fotoradar dodatkowo to wymusza).

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udowodnią, ale jako właściciel masz obowiązek wskazania kierującego. Jeśli tego nie zrobisz, płacisz 500 zł i 0 pkt.

Ją wskazuje. Mawet jeździł tego dnia moim moto w moim kasku i kombi. A ty odpowiadasz tak jeździłem ale wcześniej.Przerabialem to przed sądem i nie dostałem mandatu.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przerabiales to po ? Maj 2011 ? "Jeśli kierowca nie przyjmie mandatu, będzie musiał wskazać, kto w danej chwili prowadził. - Za nieudzielenie informacji właściciel pojazdu dostanie mandat wysokości 500 złotych - informuje Marcin Książkiewicz z Komendy Głównej Policji. Uwaga! Z 60 do 180 dni wydłużył się również okres postępowania mandatowego."

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją wskazuje. Mawet jeździł tego dnia moim moto w moim kasku i kombi. A ty odpowiadasz tak jeździłem ale wcześniej.Przerabialem to przed sądem i nie dostałem mandatu.

nie rozumiem jednej rzeczy: skoro musisz wskazac osobe ktora wtedy jechala , a ta osoba mowi ze jechala ale nie wtedy, to znaczy ze zle wskazales osobe. a zle wskazanie to znaczy brak wskazania osoby wiec i tak powinienes dostac mandat za to ze wlasnie nie wskazales osoby ktora wtedy jechala :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przed majem 2011 też to obowiązywało. Ba nawet komenda wystosowała taki wniosek do sądu o ukaranie mnie właśnie z tego artykułu.Ja nie muszę umieć wskazać kto na 100% jechał tym pojazdem i tak to wyglądało. Szczególnie jeśli:

Policji. Uwaga! Z 60 do 180 dni wydłużył się również okres postępowania mandatowego."

Niech mi ktoś powie że pamięta dokładnie kto i o której jechał jego samochodem przed dwoma miesiącami. Pomijam sytuacje gdy nikt inny nie jeździ. Na tej podstawie nikt was ukarać nie może. Jeszcze jak będzie to dwa czy trzy dni to może ale jak samochodem jeździ zona, zdjęcie jest ciemne to możecie nie mieć możliwości wskazania kto.Szczególnie jesli upłynie od tego dnia 5 miesięcy.Sąd ukarał mnie zaocznie mandatem za wykroczenie bez wzywania mnie a ja się odwołałem. Skoro policja nie ustaliła czy tego dnia to moje auto było na warsztacie i kto nim jechał to na jakiej podstawiezostałem ukarany. Szczególnie że wniosek był o ukaranie mnie za coś innego Na drugiej rozprawie już miałem być i sędzia mnie uniewinnił.Z tego co wiem to należy nam winę udowodnić a nie jedynie karać za sam fakt posiadania pojazdu. Jak mi ktoś przyśle niewyraźna (lub robioną z tyłu) fotkę mojego samochodu z ulicy włókniarzy z przed 3 tygodnito nie ma bata bym dał się ukarać. Nie mam pojęcia czy to jechałem ja czy też żona bo jeździmy tam po 3 razy dziennie.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie racja. czyli teraz jak przestawili radary na robienie zdjec od tylka to teoretycznie kazdy moze powiedziec ze nie wie kto to jechal :ohmy2: hehe dobre :biggrin: ale to podchodzi pod cwaniactwo i buractwo hahaha http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/nono2.gif (taki żarcik dla niewtajemniczonych) http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/woot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie pod cwaniactwo. Do mnie przyszedł dzielnicowy ze zdjęciem na początku kwietnia z pytaniem o zdjęcie z października.Gdyby nie fakt że fotka była z Konstantynowa gdzie byłem ze trzy razy to nawet bym nie kojarzył całej sytuacji.Samochód był na warsztacie to zgodnie z prawdą zeznałem że nie wiem kto go prowadził bo może oni nim mogli być się przejechać albo ja rano pojazd odbierałem. Warsztat zeznał że oni maja w soboty zamknięte wiec w zasadzie wykluczyli moją obecność w samochodzie tego dnia skoro nie mogłem go odebrać.Ale ukarać mnie chcieli jako właściciela. Niby z jakiej paki.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jakiś myk z chowaniem tablicy i sie sprawdza to niech napisze.Wiem że są składane tablice i ramki z roletami tylko jak to sie sprawdza w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jakiś myk z chowaniem tablicy i sie sprawdza to niech napisze.Wiem że są składane tablice i ramki z roletami tylko jak to sie sprawdza w praktyce?

Przeczytaj sobie tu masz temat właśnie o takich ramkach :biggrin: :Częściowe Zakrycie Tablicy Rejestracyjnej - Forum Łódzkich MotocyklistówNie chce wprowadzać nikogo w błąd, bo się teraz tym zbytnio nie inseresuje, ale swego czasu można było wskazać (jako kierowce na zdięciu z fotoradaru) znajomego obcokrajowca i nic nie mogli zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się przeturlać do tej łodzi i kuknąć jak to ustawiają w praktyce bo moją wyobraźnia przestrzenna chyba zdechła bo nie mogę zczaić jak taką puszkę mogą ustawić by robiła foty i z tyłu i z przodu - w łasku jak to na wsi :smile: same prowizory - fotek nie robią bo urzędasów na kliszę nie stać- haha

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę w temacie:"Główny inspektor transportu drogowego ocenił, że konieczne są zmiany w prawie. - Dzięki zdjęciom z fotoradarów można ustalić właściciela pojazdu, ale nie znaczy to, że jest to sprawca wykroczenia. Naruszenia prędkości mogłyby być przeniesione z prawa wykroczeń do odpowiedzialności administracyjnej adresowanej co do zasady do właściciela pojazdu - mówił."Cały artykuł:http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Policja-oto-glowny-problem-na-polskich-drogach,wid,14260559,wiadomosc.html?ticaid=1deef&_ticrsn=3Ogólnie to mam ochotę szanownej komisji przesłać raport NIKu z marca 2011:http://www.nik.gov.pl/plik/id,2678,vp,3377.pdfz dodatkowym komentarzem ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego co pisał Suchy, to ja się nie do końca mogę zgodzić. Zwłaszcza w przypadku Łodzi widać, że fotoradary nie są ustawione w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a wręcz przeciwnie, zazwyczaj na 3 pasmowych drogach, na których kierowcy pozwalają sobie na więcej właśnie ze względu na to, że są dwie jezdnie, nie ma przechodniów (Fotoradary na Jana Pawła przy Obywatelskiej, ten na Mickiewicza pod wiaduktem, a także ten na Włókniarzy mniej więcej przy Św. Teresy - no przecież to są pułapki. Co więcej, często policjanci z suszarkami też stają w takich miejscach byleby tylko zarobić (notorycznie przy zjeździe z wiaduktu na Jana Pawła na wysokości Reala, przy BP). Chociaż oddać trzeba sprawiedliwość, że w małych miejscowościach często stawiają puszki na drogach z którymi sąsiadują szkoły, niestety nie jest to regułą i zazwyczaj stoją gdzieś na wylocie. Z resztą, to nie jest tajemnica, że gminy traktują fotoradary jako maszynki do łatania budżetu, a nie środek bezpieczeństwa i o tym się mówi otwarcie :)Co do tego obcokrajowca to ciekawy motyw, napiszcie o nim coś więcej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego co pisał Suchy, to ja się nie do końca mogę zgodzić. Zwłaszcza w przypadku Łodzi widać, że fotoradary nie są ustawione w miejscach szczególnie niebezpiecznych

Nie napisałem, że wszystkie fotoradary stoją poprawnie :smile: Więc podzielam twoją opinię, ponieważ np. fotoradar na Piłsudskiego w stronę centrum (przy Nastapolu) jest dość rozsądnym miejscem, ponieważ ludzie wyjeżdżający z Widzewskiej (od strony TBS'u) nigdy by nie przedostali się na Piłsudskiego, gdyby nie ta puszka spowalniająca kierowców.Natomiast np. fotoradar na Brzezińskiej, to jak dla mnie totalna bzdura, ponieważ 50m przed puszką są światła, które często się zmieniają, a więc kierowcy automatycznie zdejmują nogę z gazu, a nawet gdyby ktoś chciał przycisnąć, to nie zdąży chyba tak wiele kilometrów przebić ponad ograniczenie.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...