Skocz do zawartości

Częściowe Zakrycie Tablicy Rejestracyjnej


AndrzejCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, skąd Wy bierzecie informacje, ale za zaklejenie części tablicy rejestracyjnej, czyli za przyozdobienie jej jest kara 50 PLN. Za brak tablicy jest mandat w wysokości 100 PLN. Także, myślę, że naklejeczka rozwiązuje wszystkie problemy, ponieważ Policja jakoś nie zwraca większej uwagi na to, poza tym wolę zapłacić 50 PLN niż potem 500 z jakieś kamery, jakich jest w LDZ pełno. Tyle ode mnie. Pozdro 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz napisze jeszcze cos przeciwko temu co sam napisałemOstatnio w jakimś uwaga pirat była akcja tego typu z samochodem.Koleś zapier.. wyprzedzając na podwójnej, zauważył radiowóz i dostał głupawki.Uciekał dostając długa listę wykroczeń a później sam się roz... samochodem (na nieszczęście mało groźnie),Oczywiście go zakuli, chłopczyk bardzo zmiękł i płakał jak dziecko.Przesłuchali go na komendzie, wlepili mu jakieś kilkaset PLN kary. Że nie miał prawka to punktów nie dostał i go puścili.Jak widać Miśki nie zawsze są zainteresowani poprawieniem bezpieczeństwa na drodze.

wtedy to i nawet pod prąd jechał 500 dostał za brak prawka i papa;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kara za brak tablic czy stosowanie urządzeń umożliwiających odczytanie tablicy to 100zł. Wynika z tego filmu:http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=DBEu25MTaT0Co prawda data umieszczenia na necie 2009 ale przepisy się w tym względzie nie zmieniły. Też zamierzam zainwestować w takie urządzenie na tablicę. A co tam. Wolę żeby mi dowalili 100zł niż za prędkość. Nikt nie jeździ 40 czy 50, litości. Jak mam dostać za 90km/h w zabudowanym (np na Jana Pawła koło reala jest miejscami 60 a tam 4 pasy w 1 stronę)! 400zł i 8 pkt to wolę za tablice dostawać. Poza tym, mam firmę i co prawda jednoosobową działalność ale wciąż wolno mi nie wskazać kierującego (w polskim prawie firma jest widziana jako firma i nikt tego nie zdefiniował osobno dla 1-od działalności) i jak mam powyżej 15 punktów to mandatu nie biorę. Mówię że nie wskaże kierującego. Mandat jest o 100zł wyższy. Robiłem tak wcześniej! Nie wiem skąd komentarze o + 500zł za nie wskazanie sprawcy. Jakaś bzdura! Dodatkowo kobieta mi to sprawdzała w tym roku w gazecie prawnej i jeśli chcecie to poszukam nawet w którym numerze ;)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak tablicy jest mandat w wysokości 100 PLN

kiedyś na TVN w programie uwaga pirat było ze za BRAK TABLICY jest 500zł a no za brudną albo nieczytelną poprostu jest 50zł na stronie mowimyjak.pl tez jest mowa o 500zł w przypadku samochodów pewnie w moto to samo
:doofywave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeżeli mam raz schowaną raz widoczną to nie jest taki brak i wtedy co

to wtedy pewnie miśki się zdenerwują dadzą 50zł mandatu i zaczną szukać czegoś na siłę żeby zabrać dowód rej. http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/disgusted.gif
:doofywave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie znajdą to mnie cmokną;

Wywiad na YT

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=DBEu25MTaT0&feature=fvwrel

Wiec z zapewne z chowaną bedzię 100zł UWAGA NA KOSTUCHY która stoi za rogiem :decayed:
:doofywave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec z zapewne z chowaną bedzię 100zł UWAGA NA KOSTUCHY która stoi za rogiem

Ten sam link wkleiłem kilka postów wyżej. Tak to jest jak się nie czyta tematu tylko dwa ostatnie posty :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała czy amarantowa bez różnicy :P zaklejona to zaklejona. mam zamiar kupic myk blache i oby mnie to uchronilo kiedys przed mandatem :biggrin: gorzej jak fotoradaru sie nie zauważy bo przeciez caly czas na schowanej tablicy by sie nie jezdzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała czy amarantowa bez różnicy :P zaklejona to zaklejona. mam zamiar kupic myk blache i oby mnie to uchronilo kiedys przed mandatem :biggrin: gorzej jak fotoradaru sie nie zauważy bo przeciez caly czas na schowanej tablicy by sie nie jezdzilo

Nie lepiej samemu zrobić tańszym kosztem;>?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła 1 centralka, do grzybka ten mechanizm z auto alarmu z centralnym. trochę przewodów przełącznik kawałek blachy ;) albo alu czego jak się chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden prosty sposob na foto. Kiedys w telewizji ogladalem jak okradaja bankomaty. Otoz na czapce przyklejone mial mini odblaski i dla kazdej kamery jego glowa byla jak zarowka. Nie wiem czy takie mini odblaski mozna kupic w Polsce ale tasma odblaskowa napewno jest do kupienia bo ogladalem na allegroszu. Prosty przyklad!Wezcie odblask z roweru przedni bialy i na wprost kamery zrobcie zdjecie jakimkolwiek aparatem. Efekt! Zdjecie nie wyjdzie. Wystarczy taka tasme przykleic na ramce dookola. Ps. Nie wiem jak to dziala w dzien ale w nocy efekt murowany.Plus! Nie rzuca sie w oczy jak wszelkiego typu naklejki przyklejone bezposrednio na tablicy. Nie probowalem ale zamierzam kupic ta tasme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w telewizji ogladalem jak okradaja bankomaty. Otoz na czapce przyklejone mial mini odblaski i dla kazdej kamery jego glowa byla jak zarowka.

To nie były miniodblaski tylko zasilane diody podczerwieni, takie jak masz np w pilocie do TV. Jako, że kamera widzi w podczerwieni i patrzy na diodę, która takowe promieniowanie emituje to nie widzi nic innego jak jasne światło, które przesłania obraz i czynił okradającego niewidzialnym dla kamer. Btw - goście zostali złapani bo jedna kamera nie pracowała w podczerwieni :DCo do motocykli i zdjęć radarowych - nowe urządzenia to są chyba wszystko dalmierze laserowe. Nie wiem czy są jeszcze radary na efekcie dopplera.Wydaje mi się na logikę, że zamontowanie takich diod na tablicy rejestracyjnej teoretycznie by się sprawdziło ale nie mam pewności. Pomysł dobry ALE... nie testowałem więc nie mówię że to zadziała. W każdym razie powinno :biggrin:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tematu nowego zakładać więc podczepię się do tablicy bo w artykule ten temat wyszczególnili:http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Nowy-taryfikator-punktow-karnych-zaostrzenie-przepisow,wid,14317060,wiadomosc.html

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżanie między pojazdy jadące w kolumnie - 2 pkt (dotychczas 0)Czy to się ma tyczyć też przeciskania się na światłach przez motocykl? Czy tylko w czasie jazdy?

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie- kolumna to minimum 3 lub 5 pojazdów-dokładnie nie pamiętam, [mogę sprawdzić] musi być oznaczona

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o przeciskanie sie przez normalnie poruszajace sie zwykle pojazdy, kolumna to zorganizowana grupa pojazdow badz pieszych (pielgrzymki, BOR itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tematu nowego zakładać więc podczepię się do tablicy bo w artykule ten temat wyszczególnili:

 

Nowy taryfikator punktów karnych: zaostrzenie przepisów - Moto - WP.PL

 

Toż to masakra i jak tu nie kitrać blach, robią wszystko żebyśmy jeździli jak dorożkarze a drogi itp. to jeden wielki żart. Budują autostrady za kase z naszych podatków i karzą sobie potem jeszcze za to płacić – słono.

Natomiast lokalne drogi które osobiście preferuję bo są znacznie bardziej urozmaicone terenowo i wizualnie zupełnie ignorują – dziura na dzieże i pseudo łaty które bardziej przypominają muldy niż łaty.

 

Krew mi się gotuje jak to widzę. http://motocykle-lodz.pl/public/style_emoticons/default/thumbdown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budują autostrady za kase z naszych podatków i karzą sobie potem jeszcze za to płacić – słono.

to nie jest najgorsze, na zachodzie przeważnie się za autostrady płaci [wyjątek jaki znam to Niemcy] -coś co ma być dobre musi kosztować, tyle że co to u nas za autostrady- 2 pasy i cały czas zwężki bo remont- rozumiem płacenie za 4 pasy, no co najmniej 3 pasy gdzie remont od razu nie ogranicza się do zamknięcia i remontowania 2 pasów a jeden otwarty! Ale najgorsze jest to, że mądrzy włodarze [prawdopodobnie bez żadnych łapówek i z dobrej woli] podpisali umowy z właścicielami autostrad gwarantując im że w obrębie np. 30 km nie powstanie żadna droga równoległa, która normalnie mogłaby odciążyć autostradę i co za tym idzie ograniczyć zyski - paranoja.

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...