Skocz do zawartości

Transport Motocykla


Mariooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ma do was następujące pytanie :smile: Chodzi mi o transport moto busem, i tu kwestia jak dobrze go przymocować? 

W podłodze mam wystające zaczepy, tylko za co złapać na moto za kierownicę? mam zamiar wieźć Horneta N o ile będzie taki ja Pan mówi :smile:  

Chętnie wysłucham waszych porad :smile: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam na ramie motocykla(Pod bakiem,siedzeniem i nie ma prawa drgnąć). Nie na plastiki, sety, obwiązać go bokiem, jakiś karton żeby nie porysować ciężarków jak masz zamiar o bok pojazdu oprzeć, !KOŁO PRZEDNIE MA DOTYKAĆ KOŃCA BUSA! i 1 wrzucić co by sie nie turlał na luzie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam taki swój patent. Bo nawet na wrzuconym biegu moto ze względu na luzy skrzyni ma możliwość małego poruszania sie. Ja zakładam na rolgaz i klamkę hamulca nylonowa rękawice, ściskam i oklejam taśma żeby złapał hamulec. Wtedy wiem ze nie będzie sie ruszał motocykl bo trzyma przedni hamulec.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod przymocowujesz tasmami za przednia polke tak zeby skompresowac troche zawieszenie, tyl lapies za uchwyty, przod mozna wstawic w palete rzucona na podloge busa, wszystko dopychasz do przedniej grodzi paki, zeby przy hamowaniu nie pojechalo do przodu i jedziesz. Nic sie nie stanie :smile:

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziękuje wam za porady :smile: 

Słyszalem też o tym żeby przednie koło wstawić w oponę jakaś starą i dojechać do ściany grodziowej i ściągnąć go pasami do podłogi ponoć nie mam możliwości żeby drgnął.

Mam nadzieje ze wreszcie dorobię się swojej maszyny :smile::)

Oczywiście po możliwej transakcji pochwale się na forum :smile:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniana przez mnie paleta jest odpowiednikiem tej opony - jedna i druga opcja daje stabilizacje przedniego kola, zeby sie nie wysmyknelo na bok ;)

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszalem też o tym żeby przednie koło wstawić w oponę jakaś starą i dojechać do ściany grodziowej i ściągnąć go pasami do podłogi ponoć nie mam możliwości żeby drgnął.

 

Ja swojego miałem dopchniętego do grodzi i ściagnąłem moto pasami przy lagach zeby się usztywniło. Drugi pas przy tylnym kole, i bez stopek stało szytwno i nawet nie drgnęło;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem...
Transport, elegancko, zrobiłem tak jak radziliście pasami za przód do podłogi i nawet nie drgnął.

 

Dziś aura do jazdy nie była specjalna wiec nie dosiadałem ze względu na małe doświadczenie. Ale był ze mną Szwagier który jeździł wiec on się przejechał. Moto generalnie doinwestowane ale jak to po zakupach będzie trzeba coś zrobić tu np. klocki przód w najbliższym czasie, reszta nie wymaga wkładu. Aaaaa jeżeli ktos z was już ze zdjęcia widzi ze coś nie tak to nie musicie ściemniać, możecie mówić :smile:))) NICO, Rogal, KLOSZ, Lesiu94 dowiadujecie się pierwsi o moim nabytku :smile:

 

No i ooo nie mogę załączyć zdjęcia...

 


Jednak mogę ;)

post-3575-0-46152400-1426369104_thumb.jpg

post-3575-0-47666400-1426369185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj jakieś lepsze zdjęcia a ci powiem czy leżał XD Nie no oby służył :biggrin: (I nie leżał :biggrin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam leżał, nie leżał.... wiekszość leżała, bo motur ma to do siebie, że przewrócić sie lubi. Ważne w jakim jest stanie po tym leżeniu :smile: Z tych małych zdjęć wygląda ładnie. Gratsy! 

Zdrowko

KLOSZ

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™

Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...