Jump to content

Dobry Acz Nie Najdroższy Kurier - Poszukuję.


JAREK-XJR
 Share

Recommended Posts

Potrzebuję wysłać wzmacniacz.
Jakoś obawiam się usług świadczonych przez Pocztę Polska, które nota bene do najtańszych nie należą.
Wiem, że niektórzy z Was korzystają regularnie lub co jakiś czas z usług różnych kurierów i wypracowaliście już sobie jakies o nich opinie na podstawie doświadczenia z nimi.

Której firmy usługi polecilibyście?
Mogę się w danej firmie zarejestrować jeśli to usprawni i polepszy w jakiś sposób usługę.
A może ktoś mógłby "użyczyć" usługę z własnej umowy?

Link to comment
Share on other sites

Jedyny kurier, z którym nigdy nie miałem problemów to DPD. Szybko, profesjonalnie, nigdy nie zgubili mi paczki, nie było opóźniej z dostawami. Jednym słowem polecam. Nie wysyłam jakoś dużo, 1-5 paczek na miesiąc ale od dłuższego czasu i z każdym innym kurierem miałem przejścia. Wiem też, że równie dobrze proponowana przeze mnie firma mogła komuś innemu coś uszkodzić ale moja subiektywna opinia jest jaka jest bo nie miałem z nimi żadnych zajść. Nie polecam "Siódemki" ani UPS.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Link to comment
Share on other sites

Z mojego doświadczenia (przerabiałem UPS, DPD, Fedex, Schenker i pewnie ze dwie inne o których nie pamiętam; korzystałem z importu i exportu w PL i poza PL) niestety niema jednoznacznie dobrej firmy. Bo np. UPC jest całkiem ok. w Łodzi, ale w Gdańsku zdażyło się że sprzęt o znacznej wartości był zostawiany pod siedzibą firmy bo akurat było zamknięte. 

Jeśli chcesz mieć jakąś pewność ubezpiecz przesyłkę. Każdy Tobie to umożliwi, a nieubezpieczona warta jest tyle co nic.

 

Dla mnie istotna jest terminowość i rzetelność. Cena w drugiej kolejności. Korzystam z Fedex.

Edited by Mariusz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze wybieram po prostu najtańszą opcję. Od 2 lat na TOPie jest firma DPD i nigdy problemów z przesyłkami nie miałem czy to w UPS, GLS, DPD, DHL itd., a swego czasu codziennie korzystałem z usług kurierskich. 

 

Zamów kuriera po taniości na: sendit.pl/ lub www.kurjerzy.pl albo idź do punktu wysyłkowego, których w Łodzi teraz pełno.

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei wysyłam przez K-EX, od wzmacniaczy, komputery, felgi samochodowe po subwoofery. Kiedyś wysłałem spory subwoofer domowy, cholernie ciężki :decayed:  Chciałem pomóc go znieść odemnie z czwartego ale gość sie zawziął i sam wziął. Z tego co obserwowałem pomimo kolosa był wystarczająco ostrożny. Zawsze wszystkie paczki doszły nienaruszone i na drugi dzień. Wysyłam zamawiając przez stronkę:  https://www.wysylajtaniej.pl/?akcja=glowna

Szybko, prosto, sprawnie z odbiorem z domu i informacją od kuriera kiedy podjedzie.

 

Kiedyś ktoś mi przysłał paczke "siódemkami" Francol kurier zakapturzony jak drech osiedlowy odesłał paczke bo nie było mnie w domu. Nie zostawił informacji że był, żadnego awiza, ani gdzie ma siedzibe żeby podjechać. Wpisał w kwit że odmawiam odbioru... bez komentarza  <_<

Edited by michal_lc4 (see edit history)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Link to comment
Share on other sites

Również polecam epaka.pl . Zawsze korzystam z kuriera DHL poprzez tą stronke i nigdy nie miałem problemów. W przypadku paczek pobraniowych kasa jest w miarę szybko na koncie. Korzystałem wczesniej z UPS i jedyne co mnie wkurzało to oczekiwanie na zwrot pobrania... ok dwóch tygodnii...

 

Co do K-EX - dwa razy się na nich zawiodłem jako adresat. W obu przypadkach paczka leżała na ich magazynie w Płocku i nikt nie raczył mi jej przywieźć. Sam musiałem po nią jechać. Tłumaczyli się że czekali na więcej kursów w moim kierunku. Chore jak dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

albo idź do punktu wysyłkowego, których w Łodzi teraz pełno.

 

Nie wiem jak z innymi firmami,ale idąc do punktu UPS trzeba mieć wydrukowany list przewozowy.

"Lepszy głópiec wendrujący po świecie od mendrca, który siedzi w domu"

Link to comment
Share on other sites

W "innych" :smile: firmach przewozowych na przykład na Srebrzyńskiej drukują na miejscu, mają już drukarkę  ;)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Polecam epaka prowadzi rodzina motocyklistow ;-)

 Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Szczerze, z DPD (od czasu gdy połączyli się z Siódemką) miałem sporo problemów. Ich system nie jest dla mnie przejrzysty. Jeśli np. firma wysyła, to zawsze na liście przewozowym widnieje jedno nazwisko, bo DPD twierdzi, że może tam widnieć tylko osoba uprawniona do wysyłki. Z DHL-em nigdy nie miałem takich problemów. U nich wszystko jest przejrzyste, wysyłki docierają nietknięte i bezpiecznie oraz szybko (max 2 dni doręczenia), także wysyłka wzmacniacza nie powinna stanowić problemu. Można się zapoznać z ofertą - http://dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl/about-dhl/products-and-services.html- i przekonać samemu, że lipy nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...