Skocz do zawartości

Zakup Motocykla


adany_76

Rekomendowane odpowiedzi

100 kucy to trochę dużo jak na pierwsze moto po wsk. Myślę że znajdzie coś w tych pieniążkach ale szału nie będzie a koszty doprowadzenia moto do stanu używalności będą wysokie nieuniknione. Pytanie czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojego skromnego zdania - to sobie coś kolo za dużo powymieniał żeby sprzedawać maszynę. Bo to brzmi co najmniej nie racjonalnie, wymieniam wszystko w moto - ŻEBY GO SPRZEDAĆ?? Co to św.Mikołaj?? Przecież już po świętach.

dzięki za podpowiedź . Napisałem do chłopaków z forum z podkarpacia i odpowiedź była szybka . Daj sobie luzu , miał pęknięty wał i zatarty na panewkach . Wizualnie też nie tak jak na zdjęciach . Szukamy dalej . Zaoszczędzone prawie 800 km i czas .

trochę nie doczytałem wszystkich postów, widać że na szczęście już daliście sobie z nim spokój- ale rada na przyszłość wciąż aktualna- :smile: PO CO SPRZEDAJĄ COŚ CO MA PRAWIE WSZYSTKO NOWE?? NO CHYBA STARE POWIETRZE TYLKO W KOŁACH. Ludzie bywają naiwni - wszystko wymienił i przestało mu się podobać moto hehe-idiota

Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r:

 

Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padło na suzuki gsx-f 600 z 1992r . w sobotę jedziemy zobaczyć i może zakupić . jak się uda wstawię foty Suzuki GSX-F / Katana, 1992r., 600cm3, 86 KM - otomoto.scigacz.pl

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info koniecznie sprawdzimy , jak coś to podpowiedzcie na co jeszcze zwrócić uwagę

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padło na suzuki gsx-f 600 z 1992r . w sobotę jedziemy zobaczyć i może zakupić . jak się uda wstawię foty Suzuki GSX-F / Katana, 1992r., 600cm3, 86 KM - otomoto.scigacz.pl

Fajnie umalowana najlepiej widać na 2 zdjęciu przy napisie SUZUKI na baku.Chociaż za taką cenę to najważniejsze aby był prosty, tarcze, łańcuch i opony w miarę OK. Jak obejrzycie to daj znać.

http://otomoto.pl/su...0-M3011319.htmlten wygląda ładniej i 750,a to nawet nieźle chodzi i wygląda na oryg. lakier poza drobnymi elementami

Ta bardzo ładna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2ga ładniejsza i w oryginale ale ten tył 750ki mnie odstraszył i dla tego ja zakupilem 600kę co prawda przebiegi spore ale tym bym sie nie przejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj o 23 wróciliśmy z zakupem . okazało się że jajko jest faktycznie w nienagannym stanie . napęd przydało by się wymienić w najbliższym czasie , ale stargowaliśmy na 2.700 .Pogoda pozwoliła nawet na jazdę próbną i o.k . trochę kosmetyki i moto lalka .

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć,

 

Jak klasyczny świerzak zadam mnóstwo "ciekawych" pytań.

Tak czytam różne posty na temat różnych modeli moto. Wiadomo każdy jest inny. Natomiast chciałem zapytać bardziej ogólnie na temat zakupu moto, szczególnie używanego. Czy jest jakiś "schemat" zakupowy, jak schemat robienia przeglądu?

Inaczej mówiąc. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Przebieg? Rysy po szlifie? Wycieki oleju?

Są sprawy, które są dla mnie tajemnicą. Jak sprawdzić czy rama po szlifie nie jest krzywa? Lub jak sprawdzić czy gleba była na tyle duża że połowa części jest z demobilu, itp.? Jak sprawdzić stan łańcucha, zębatek, itp? Jak sprawdzić czy silnik jest dojechany? Co dyskwalifikuje moto przy zakupie?

 

LwG :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że sam możesz nie dać rady ocenić rzeczowo stanu motocykla. Najlepiej zabrać ze sobą kogoś kto się po prostu zna na tym. Może po koleżeńsku ktoś z forum a jak nie to może warto wydać 100 czy 200 zł wtedy na pewno chętny się znajdzie :smile:

Inaczej mówiąc. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Przebieg? Rysy po szlifie? Wycieki oleju? Są sprawy, które są dla mnie tajemnicą. Jak sprawdzić czy rama po szlifie nie jest krzywa? Lub jak sprawdzić czy gleba była na tyle duża że połowa części jest z demobilu, itp.? Jak sprawdzić stan łańcucha, zębatek, itp? Jak sprawdzić czy silnik jest dojechany? Co dyskwalifikuje moto przy zakupie?

Lista b długa i nie wiem czy jest sens wymieniać tu wszystko a to dlatego, że po 1 nie zobaczysz wszystkiego a po 2 przy zakupie nie będziesz myślał do końca racjonalnie, bo wtedy przeważnie kupuje się to co by się chciało mieć a nie to co jest.. :smile: Może ktoś Ci tu napisze, że musisz zwracać uwagę na to czy malowany czy nie czy rama pryskana czy nie, czy też może półki proste a może lagi przekoszone..ale wg mnie to nie ma sensu z tych powodów, które wymieniłem powyżej. Lepiej poradzić się kogoś znającego się na rzeczy i chętnego do pomocy w tym zakresie a wyjdzie to w perspektywie czasu na pewno taniej :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij się wieczorem na PW to poszukam. W czasopiśmie niemieckim była kiedyś checklista co trzeba sprawdzić i mam ją gdzieś na mailu. Nie koniecznie jest napisane jak coś sprawdzić ale i tak bardzo pomocna, bo nawet jak się napalisz i pojedziesz sam albo z kimś kto i tak się nie zna (nie polecam), to nim przebrniesz chociażby przez połowę to już będziesz znudzony i może zaczniesz myśleć głową :P

 

Z takich artykułów, które miałem pod ręką:

http://www.scigacz.pl/Na,co,zwracac,uwage,przy,zakupie,motocykla,277.html

http://www.scigacz.pl/Zakup,motocykla,uzywanego,8211,,co,sprawdzac,8710x2.html

http://www.scigacz.pl/Kup,Teraz,698.html

 

Jeszcze było coś o przebiegu na zasadzie co oglądać + zdjęcia jak te elementy wyglądają w motocyklach z różnym przebiegiem.

ale nastaw się że w większości motocykli stan licznika nie jest jego faktycznym przebiegiem.

 

Ale tak na trzeźwo myśląc zabierz kogoś kto sie zna. Ewentualnie weź jakiegoś pedanta, który przypie..... się do wszystkiego ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...