Skocz do zawartości

Zakup Motocykla


adany_76

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy chce sobie zakupić swój pierwszy poważny motocykl . Kiedyś co prawda dosiadał WSK 125 , lecz teraz gdy przejechał się moją maszyką zamarzył o czymś podobnym . Troszkę ma okrojony budżet ( w tajemnicy przed małżonką uzbierał sobie 3500 zł ) . wyszukał sobie kawasaki gpx 750r . Stoi aż pod Rzeszowem , więc kawał drogi żeby jechać w ciemno na oględziny . Może któryś z kolegów potrafi się wypowiedzieć coś na temat tego motocykla , na co zwrócić uwagę i o co pytać przy zakupie . Na razie trwają rozmowy telefoniczne . Wyjazd po motorek planuje na 18 lutego . Podam link do ogłoszenia , zerknijcie i podpowiedzcie czy to jest trafny wybór . Dodam tylko że znajomy ma zamiar kupić coś turystyczno-sportowego o pojemności 750-1000 i nie jest to młody gówniarz ( 44l )

Kawasaki GPX 750r, 1994r., 750cm3, 100 KM - otomoto.pl

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie tego modelu, ale mam kilka podstawowych "ale".Czemu sprzedający nie ukazuje zdjęć z prawej strony motocykla.Zbytnio nie widać w jakim stanie jest tylna opona oraz w jakim stanie jest łańcuch ( tzn. czy ma jeszcze trochę regulacji, czy do wymiany )I chyba trochę mały przebieg jak na 94r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rozmowy telefonicznej zapewnia że opona na tyle jest nowa , założona po zrobieniu zdjęć

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba to obejrzeć ,przejechać sie itd.Jeśli jest tak jak w opisie i z takim faktycznie przebiegiem to za tą cene jeszcze do negocjacji brałbym i sie nie zastanawiał.Ma stelaż do kuferka ,też nie jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiam temat kupna moto, i wiem że nie można wierzyć sprzedającym. Wszystkie motocykle na allegro itp. są w bezwypadkowe i w doskonałej kondycji,lecz prawda prawie zawsze jest całkiem inna. Jeśli koleżka ma okrojony budżet to szukał bym raczej czegoś bliżej.Do rozpoczęcia sezony jeszcze trochę czasu więc coś znajdzie.Zamiast wydawać na dalekie podróże lepiej zainwestować w moto bo przecież po zakupie trzeba co nieco zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie wydaje się atrakcyjne z taką ceną. Zastanawia mnie tylko co ma na myśli sprzedawca pisząc : "Motocykl jest w oryginalnym malowaniu" , ponieważ moim zdaniem przednia owiewka była malowana , napis kawasaki ma dziwną czcionke, wydaje mi się że oryginalna jest troche inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiam temat kupna moto, i wiem że nie można wierzyć sprzedającym. Wszystkie motocykle na allegro itp. są w bezwypadkowe i w doskonałej kondycji,lecz prawda prawie zawsze jest całkiem inna. Jeśli koleżka ma okrojony budżet to szukał bym raczej czegoś bliżej.Do rozpoczęcia sezony jeszcze trochę czasu więc coś znajdzie.Zamiast wydawać na dalekie podróże lepiej zainwestować w moto bo przecież po zakupie trzeba co nieco zrobić.

Nie zgodziłbym się z tobą .Są na rynku przecież też dobre motocykle.Sam sprzedałem taki w tamtym roku .Był w idealnym stanie i tak był opisany na allegro.Żeby było ciekawiej to było kilku kupców z tak zwanymi ekspertami i mechanikami.Takich historii jakich sie nasłuchałem o moim moto to by było książkę napisać.Co było totalną bzdurą bo miałem ten motocykl prawie od nowości i tylko ja nim jeździłem przez cztery sezony.Ja radze po prostu sprawdzić na własne oczy co to za oferta.A pojechać na kraniec polski nie jest tak kosztowne jak kupno złomu pod Łodzią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Poproście o foty napędu, Lewej strony, Ogółem jakieś dokładniejsze foto motoru. Ja bym sobie jeszcze zażyczył filmik jak odpala zimny i jak pracuja na i bez ssania. I czy ma faktury na wymienione w aukcji rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna podjechac ze szwagrem ;)

"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest link do strony z allegro archiwum i jest pokazana druga strona motocykla Kawasaki GPX 750r nie (honda yamaha suzuki gpz). (2044778304) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Dodam że nie jest handlarzem

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muodyv6 dobrze prawi. Poproś o zdjecia w wysokiej rozdzielczości. Najlepiej wszystkiego co pozwoli ocenić przebieg i stan motocykla. Na ścigaczu były fotki pozwalające określić przebieg maszyny ;)Przebieg wcale nie musi być przekłamany Są ludzie którzy trzymają moto w garażu i robią nim 500km rocznie po to by się pochwalić że są motocyklistami. (U nas coraz więcej takich :sad2: fota na FB i jestem cool ).A może da rade dogadać się z kimś z okolicy kto wstępnie obejrzy za was. Na jakimś dużym motoforum była lista chętnych do pomocy.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź . Napisałem do chłopaków z forum z podkarpacia i odpowiedź była szybka . Daj sobie luzu , miał pęknięty wał i zatarty na panewkach . Wizualnie też nie tak jak na zdjęciach . Szukamy dalej . Zaoszczędzone prawie 800 km i czas .

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie warto wierzyć (handlarzom) sprzedającym. Jeśli kolego był by zainteresowany to jest całkiem blisko suzuki gs 500 ( pabianice )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on chce coś o pojemności od 750 cm3 i min 100 kucy

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spore wymagania jak na kwotę 3.5 tys. Kupi jakiegoś trupa, bo koniecznie musi być 750 i 100KM i włoży 2 x tyle w wyciągnięcie tego na prostą, albo będzie jeździł zlepkiem zagrażającym bezpieczeństwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie musze zgodzić z Mawet'em.Albo masz kase i możesz mieć wymaganiaalbo chcesz mieć coś rozsądnego do jeżdżenia z małą kasę ale ograniczasz wymagania szukając sprząta w dobrym stanie.Ewentualnie szukasz do skutku tego co chcesz w dobrym stanie ale może trwać to ze dwa sezony ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę wpadnę do niego na grzańca to wybiję mu ten pomysł z głowy . tak jak ridick piszesz albo kredycik i szukamy czegoś mocnego , albo kup za tą kwotę , zbieraj na naprawy i za dwa sezony uda się przejechać . Jak dosiadł mojego GPZ to mało nie puścił w gacie z osiągów ( jak pisałem wyżej kiedyś miał WSK ) a teraz z kimś porozmawiał i niestety jest za słaby . A im bliżej sezonu , będzie szukał czegoś no siłę i w sezonie - całe dni w garażu i na allegro za częściami . czas ucieka a za tę kwotę idzie jeszcze kupić coś 600cm3 w niezłym stanie i bliżej łodzi . szukamy dalej . jak by ktoś coś upatrzył dajcie znać

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak się trafi coś od 600 cm3

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem kiedyś taki motocykl silnik brzmi dosyc potężnie nie wiem ile on ma km. Wiadomo ze nie jest on lekki. A co do oferty wszystko ładnie dużo wymienione i to tej zimy ale koleś budzi się i chce teraz auto. Kwestia dobrych oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem kiedyś taki motocykl silnik brzmi dosyc potężnie nie wiem ile on ma km. Wiadomo ze nie jest on lekki. A co do oferty wszystko ładnie dużo wymienione i to tej zimy ale koleś budzi się i chce teraz auto. Kwestia dobrych oględzin.

Chyba tematu nie przeczytałeś :riding:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...