Jump to content

Konserwacja Odzieży Skórzanej

piyok
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

wiem że w sieci tego pełno ale nie chcę odkrywać ameryki na nowo i testować różnych metod.

Na pewno wiele osób ma już doświadczenie w czyszczeniu i konserwacji skórzanych ciuchów motocyklowych i wie co i jak.

Podzielcie się tą wiedzą.

Jak czyścić?

Jakie środki są sprawdzone i najlepsze?

Jak konserwować skórę aby długo służyła?

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

Słyszałem wiele sposobów ale testowałem niewiele:

-Środki do czyszczenia skór. Przede wszystkim :biggrin:

-Krem Nivea(Powiem ci że jak o tym słyszałem to beka, ale spróbuj :biggrin:)

Jak czyścić?-Najpierw kombinezon szmatą wodą samą żeby brud,syf i owady zmyć. Potem preparatami, kremami różnymi i czekać aż wsiąknie :biggrin:

Jak konserwować skórę aby długo służyła?- Nie wywal się i sposoby powyżej. Trzeba dbać po prostu :biggrin:

Edited by Nico (see edit history)

Tanio i domowo to nawilżane chusteczki i oliwka dla bobasów ewentualnie pronto ;) 

Możesz również potraktować to plakiem jeżeli lubisz czuć zapach auta na sobie. 2 w 1 czyści i smaruje a niektórzy twierdzą, że zmniejsza opory powietrza ;)

Ja kupuję chusteczki nawilżane do czyszczenia skórzanej tapicerki samochodowej  i sprawdzają się bardzo dobrze na co dzień, natomiast dwa do czterech razy w sezonie czyszczę pastą [ uniwersalny balsam do skór z prawdziwym wyciągiem pszczelim ] zakupiona na weteranie. Bardzo dobrze sprawdza się do skórzanych  butów. Natomiast poza tematem, do czyszczenia szybki w kasku używam chusteczek nawilżanych do czyszczenia okularów, produkt Tesco pakowane po 50 szt.