Skocz do zawartości

Rn09 Dziwna Praca Silnika


PrzemoKNZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem z moją lalką otóż mam dziwne wrażenie, że silnik w mojej maszynie nie pracuje jak powinien wiec chciałem sie poradzić czy to jest normalna praca rn 09??

Może zawory albo rozrząd??

https://www.youtube.com/watch?v=lZt03Wja...e=youtu.be

dodam też że po odkręceniu korka od wlewu oleju po wciśnieciu sprzegła słychać jakies delikatne tarcie jakby blacha o blache.. porównywałem to z r6 kolegi co prawda świeżo po zmianie sprzegła to u niego wszystko ładnie pracuje i nic takiego nie słychać jak u mnie.. ktoś wie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cykanie ustaje po rozgrzaniu? Miałem podobny dźwięk może nawet donośniejszy też obstawiałem rozrzad, a nawet przeszła myśl o panewkach. Okazało się, że kompleksowa regulacja zaworów.

 

Taki urok podobno Yamah - głośne kosze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd ociera o pokrywę sprawdź napinacz albo najlepiej zdemontuj pokrywę ale wina też może być w koszu sprzęgłowym jak to sprawdzić wystarczy wcisnąć sprzęgło jak będzie cicho to wina kosza ale bardziej stawiam tu na rozrząd lub uszkodzony napinacz w kawasaki 636 taki sam objaw miałem rozrząd ocierał o pokrywę okazał się wadliwy napinacz tak ze bez stresu działaj powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem moto pojedzie do Mechanika to bd wiedział co i jak bo samemu troche sie waham.. :smile:  mam nadzieje, że nie bd to nic poważnego i lalka na wiosne bd jak talala :biggrin: dzieki wielkie LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ew cisnienie pompy oleju jak się olej rozgrzeje to nie podaje na górę silnika i wszystko gra. Ew zawory. Ale pytanie czy problem pojawił sie nagle czy z czasem sie nasilal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki ogólnie mają dziwna prace wiec tak naprawde wczesniej sie nad tym nie zastanawiałem bo była u mechanika na przeglądzie i nic nie mówił ale ostatnio zauważyłem, że chyba coś jest nie tak bo po rozgrzaniu było słychać ten "warkot" wiec nagrałem to i wrzuciłem by ktoś coś podpowiedział.. na innym forum ktoś mi napisał, że ten typ tak ma ale nie jestem przekonany że silnik w rn09 powinien tak pracować.. a nie chce go zajeździć i szukać pózniej nowego pieca :smile:  Teraz spadł śnieg i nie mam jak podskoczyć do jakiegoś magika by osłuchał Lalke i powiedział co ją boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oddałem Wczoraj Do MadPawła z Stunt-EX i okazało się że zaworki definitywnie nadawały się do regulacji noi łańcuszek rozrządu wyciągnięty był.. Zobaczymy jak teraz Bd działać mam nadzieje, że już bd git :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...