Jump to content

Polakierowanie Samochodu - Szukam Kogoś Kto By Się Podjął


xanton
 Share

Recommended Posts

Do polakierowania byłaby Skoda 100.

 

Auto leciwe acz blachę ma w miarę zdrową. Oczywiście bez poprawek - zaprawek się nie obejdzie. Największym problem jest to, że któryś z poprzednich właścicieli uczynił jej malowanie wałkiem lub w równie bezsensowny sposób zniszczył ją z zewnątrz.

 

Nie spieszy mi się z terminem uczynienie tego - przede wszystkim chodzi mi o info - kto by się podjął, za ile i na ile czasu samochód miałby być zostawiony. 

 

 

1c83b6c19427.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chcesz to mieć naprawdę dobrze zrobione to mogę Ci polecić warsztat mojego kumpla w Tomaszowie Mazowiecki - http://www.autolack-karp.pl/

 

Od razu Ci powiem, że zbyt tanio nie będzie.. ale znam gościa i wiem, że jeśli oddasz mu Skode to na pewno będziesz zadowolony. Facet łebski i fuszerki się nie podejmuje. Auta do renowacji przyjeżdzają do niego nawet z niemcowni.

 

Ja sam trzymam zahibernowanego malucha z myślą o jego przyszłej renowacji i nie oddam go nigdzie indziej, niż do wyżej wymienionej osoby B)

150270.png

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, kiedyś z kumplem bawiliśmy się w zakład lakierniczy.
Dlatego pozwolę sobie napisać ile to może kosztować :smile:

 

Jeśli lecimy wnęki i komorę silnika, to zakład nie super wyspecjalizowany ale też nie w komórce na węgiel łyknie jakieś 5000 zł.

Cena w łodzi to tak 350 zł za element trzeba dać.

 

Jeśli zaś mega profesjonalna lakiernia, z komorą lakierniczą, lakierami wodnymi, to tak 7500-8000.

 

opcja ostatnia.

Pan Mietek, z zawodu lakiernik, ma mały garaż na osiedlu z małym kompresorkiem robi fuszki po robocie. Weźmie 100 za element a kurz na lakierze gratis.

całą furę zrobi za 3000

 

Jeśli nie znajdzie się ktoś na forum, to daj cynę na PRV, dam Ci jakiś dobry namiar.

...

Link to comment
Share on other sites

zapytaj tego jegomościa, nuż się podejmie.

http://motocykle-lodz.pl/user/33-grochu17/

 

Polecam ;) na face ma dostępnych kilka przykładów prac (jak zapytasz, pewnie udostępni).

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam lakiernika w Tuszynie, który robi takie rzeczy bardzo tanio (dlatego ma cały czas pełno pracy).

:biggrin:

fuc5jq.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam fajnego lakiernika na redzeniu za koluszkami . Za lakierowanie passata ( maska zderzak tylna klapa błotnik przód i jedne drzwi kolor biały ) zapłaciłem 1200 zł . Matula za lakierowanie całego boku i dachu lupo kolor zieleń kawasaki 1000 zł . Tylko facet nieterminowy . Jak powie tydzień to można przetłumaczyć miesiąc . Z racji na ceny zawalony robotą . Jak coś dam namiary na priv

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

podpisrx.jpg

Link to comment
Share on other sites

xanton - jak chcesz aby to było zrobione porządnie i dobrze to zleć pracę komuś zaufanemu i dobremu aby roboty nie spartolił bo szkoda autka :smile: 

 

 

 

Cena w łodzi to tak 350 zł za element trzeba dać.

 

W "komórce" to się zgodzę ale nie w profesjonalnym zakładzie blacharsko-lakierniczym ;) "350 zł za element"?! Zależy oczywiście jakiej wielkości i co ma być zrobione na "elemencie", ale wystarczy szybka kalkulacja... Koszty materiałów (papiery, podkłady, lakiery), praca blacharsko-lakiernicza (czyli demontaż, montaż bądź przezbrojenie, przygotowanie powierzchni i samo lakierowanie)... To gdzie ma być zysk??? 

 

Ciekaw jestem jak z jakością prac jeśli ma być "tanio i dobrze" :smile: Tzn wiem bo już widziałem nie raz :P 

 

Ludzie, jak ma być DOBRZE polakierowane, na dobrych materiałach to NIE będzie TANIO! :biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

Nie no Michał, 350 to tak podstawowa uśrednione cena. Lepiej poczytaj inne wypowiedz ze ktoś pół auta opierdzielaj za 1000 zł :P chyba sie zgodziła z tym co napisałem ze w profesjonalnej lakierni to auto będzie kosztowało z 8000 :smile:

...

Link to comment
Share on other sites

wszytko tylko kwestia co michał z tym autem chce zrobić, jeśli dla siebie żeby cieszyła oko i stała sobie sporadycznie jeżdżąc przez kolejne 20 lat to faktycznie można się pokusić o większy chajs natomiast jeśli to ma być sprzedane to po co inwestować, to nie stary jaguar za którego można by dostać 200 tys

Link to comment
Share on other sites

Nie no Michał, 350 to tak podstawowa uśrednione cena. Lepiej poczytaj inne wypowiedz ze ktoś pół auta opierdzielaj za 1000 zł chyba sie zgodziła z tym co napisałem ze w profesjonalnej lakierni to auto będzie kosztowało z 8000

 

Poczytałem Rogal :biggrin: I jestem w szoku :blink:  Jak niby komuś może się opłacać polakierować pół auta za 1000 zł i jeszcze coś na tym zarobić? Tak jak napisałeś, całe auto (zależy jeszcze jak duże) to koszt w granicach 6000-8000 zł.

 

Oczywiście kwestia podejścia do ceny elementu też jest indywidualna... Zresztą składowych na wycenę lakierowania jest sporo ;)

 

Reasumując bo temat jest jak rzeka... Tak naprawdę, osoby często decydujące się na zlecenie lakierowania a nie będące w temacie nie zdają sobie sprawy z tego ile to jest pracy, aby dobrze coś polakierować... Laikom się chyba wydaje, że przykładowo zderzaki to na samochodzie się lakieruje, nie trzeba nic przygotowywać tylko jechać pistoletem  :biggrin: Praca, pracą ale inna sprawa to też jakość materiałów, które niestety drożeją... W "komórkach" raczej nie używa się lepszej jakości materiałów... Później klienci się dziwią, że po jakimś czasie "coś" dzieje się z lakierem... 

 

Zapomniałem dodać najważniejszego ;) Klient oczywiście chciałby aby polakierowane było super, na najlepszych materiałach, dostać FV co jest również podstawą do gwarancji, ale zapłacić jak w "garażu" - niestety tak się raczej nie da :P

Edited by _Michał_ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...