Skocz do zawartości

Polerka Felg


Muodyv6

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz przedstawię co robiłem wczoraj oraz dziś ;) pare godzin pracy

Do polerki Użyłem następujących papierów: 220 ( do zejśćia lakieru ) ponieważ nie kiedyś nie było scansoli itp i ludzie żyli więc wole ręcznie według mnie dokładniej;)

220 , 400, 600, 800, 1000, 1200, 1500, 2000. Do tego jeszczę potrzeba pastę do polerki App 01 lub o3 oraz filc techniczny biały, Po który sam muszę jakoś podjechać żeby skończyć polerkę

A więc teraz parę foto z prac:

Wyglądała tak

Dołączona grafika

i już po samych papierach wygląda tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota, tylko nie uważasz, że taka ręczna polerka niesie za sobą pielęgnację? - Nie mam w tym doświadczenia, ale zapewne będzie trzeba to ręcznie co jakiś czas poprawiać, po kilku razach być może straci swój urok jaki był na początku :smile:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra robota. Zastanawiam sie gdyby zabezpieczyc to jakims lakierem bezbarwnym, tylko niestety problem tkwi w tym, ze lakier nie bedzie sie trzymal jesli potraktowales to 2000. Albo podpytaj w mieszalni lakierow samochodowych czy sa jakies lakiery do zabepieczania aluminium polerowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra robota. Zastanawiam sie gdyby zabezpieczyc to jakims lakierem bezbarwnym, tylko niestety problem tkwi w tym, ze lakier nie bedzie sie trzymal jesli potraktowales to 2000. Albo podpytaj w mieszalni lakierow samochodowych czy sa jakies lakiery do zabepieczania aluminium polerowanego

Nie, polecisz bezbarwnym zmatowieje, poprostu filc i pasta co jakiś czas i tyle;) i żadnych myjek samo obsługowych i karcherów na polerkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt widoczny gołym okiem - dobra robota. Felgi zostawiasz ze swoim aktualnym, naturalnym wyglądem, czy pryskasz je na jakiś kolor? Rozumiem, że stosując taki zabieg wszelkiego rodzaju rysy, odpryski i inne niedoskonałości po prostu znikną z powierzchni felg pod wpływem takiego zabiegu? Jeszcze pytanie co do zestawu - gdzie można nabyć takowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie polerki, a potem psikanie bezbarwnym to słaby pomysł. Psuje cały efekt lustra, do tego farba nie trzyma się powierzchni, szybko robią się odpryski i zaczyna wyglądać jak chlew. Taka polerka wcale nie jest trudna do utrzymania. Ale jak niektórym nawet się łańcucha nie chce wyczyścić to faktycznie może wydawać się, że utrzymanie efektu to jakaś męka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt widoczny gołym okiem - dobra robota. Felgi zostawiasz ze swoim aktualnym, naturalnym wyglądem, czy pryskasz je na jakiś kolor? Rozumiem, że stosując taki zabieg wszelkiego rodzaju rysy, odpryski i inne niedoskonałości po prostu znikną z powierzchni felg pod wpływem takiego zabiegu? Jeszcze pytanie co do zestawu - gdzie można nabyć takowy?

Papiery kupowałem w leroy merlin, po pastę i filc muszę jechać na przybyszewskiego , 200 metrów od tego sklepu z nakrętkami, śrubkami itp. Kolor zostaje jaki był ;) ponieważ nowe malowanie też będzie troche czarnego. Co do rys to tak, 3/4 rys usunąłem lecz niektóre jednak pozostały, bo są tak grube że chyba 60 bym musiał zacząć. Lecz przy efekcie lustra według mnie nie będą się rzucały w ocza.

Robienie polerki, a potem psikanie bezbarwnym to słaby pomysł. Psuje cały efekt lustra, do tego farba nie trzyma się powierzchni, szybko robią się odpryski i zaczyna wyglądać jak chlew. Taka polerka wcale nie jest trudna do utrzymania. Ale jak niektórym nawet się łańcucha nie chce wyczyścić to faktycznie może wydawać się, że utrzymanie efektu to jakaś męka.

Żadnego psikania bezbarwnym, a co do utrzymania to się nie boje bo dla mnie jest przyjemnością dbać o moto. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Suchy masz rację aluminium po czasie śniedzieje i przebarwia się a więc polerka co jakiś czas musowo ale czasami warto dla samego wyglądu

 

W moim starym skuterze też zrobiłem polerkę rantu felg na początku 2011 roku, pojeździłem ok. 3 m-cy i od tamtej pory skuter stoi nieużywany, a z felgami nic się nie stało. Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się mieni w słońcu, ale to nie jest polerka ( a jeżeli była to już zapyziała )

To jest prawdziwa polerka :smile: :

 

Dołączona grafika

 

Polerkę po deszczu/wilgoci trzeba poprawiać bo tworzą się zacieki i robi się matowa ;(

Edytowane przez Suchy-wolk
Poprawiony link do zdjęcia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super efekt :smile: lustro

 Nie mam siły, by wstać,

nie mam siły, by iść.
Nie mam siły, by grać,
nie mam siły, by żyć.
Eksploduje mój mózg,
atakuje mnie chłód.
Zasypuje rój gruz,
to rujnuje mnie znów,
ale nagle w żagle łapię ciepły wiatr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to już pewnie zabawa z włókniną stalową, dość duzo roboty ale efekt super

"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko że ile $$ w chrom a ile w polerkę, przy polerce trochę serca trzeba włożyc ale sam coś zrobiłeś i też jest kozak, a chrom do polerki jest bardziej matowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wygląda kozacko :smile: . Teraz przypomniałeś mi, że musze swoje poczyścić :P

Brak papieru 3000 i 5000 i to bedzie lepszy efekt a poza tym wystarczy zabezpieczyć woskiem i nie bedzie sniedzieć alu

Edytowane przez Suchy-wolk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja znam warsztat co ma maszynę do polerowania rantów w felgach. Jest to dosyć prosta sprawa ( ta maszyna) chodzi o to e wypolerowanie felgi zajmuje chwilkę i po problemie. Adresu nie będe podawał bo zostanę posądzony o spamowanie więc jak coś to PW. A na polerowane aluminium to faktycznie tylko wosk i to najlepiej taki twardy do mebli w baaardzo cienkiej warstwie ale to i tak tylko trochę opóźnia utlenianie aluminium a sprawia sporo problemu przy odswierzaniu polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...