Jump to content

Jaki Olej Do Xtz 660 Z 93 Roku?


RobsonLDZ
 Share

Recommended Posts

Witam

Moje pytanie jest takie. Jaki olej jest najlepszy do XTZ 660 z 93 roku. Przebieg na liczniku 49 tys. Raczej mało rzeczywisty jak na moje oko. Myślę że można śmiało celować w ok. 70 tys. Po kupnie zalałem go Motulem 10w40. Po ok 3 miesiącach delikatnie zaczął się pocić pod cylindrem. Mam wrażenie że zalany był czymś gęstszym i dlatego po mojej wymianie troszkę puszcza. Stary olej był dość mocno przepracowany "stwierdzam też na oko". Pojawił się też cichy stukot w górnej części silnika po prawej stronie przy obrotach od 1500 do 3000. Rozrząd jest OK. Może to zawory? Ale to już na wiosnę do sprawdzenia.  W dodatku zaczęło mi strzelać z wydechu ale to już chyba nie tego wina.

 Znajomy twierdzi że te dolegliwości które się pojawiły mogą być od tego iż wcześniej olej był gęstszy i tłumił wszystko.

Dodam jeszcze że jeżdżę trochę w terenie a drugie trochę normalnie po mieście. 

Moje pytanko więc co zalać na nowy sezon. Co będzie najbardziej odpowiednie do mojego wspaniałego silnika.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na info.

Szerokiej.

 

RobsonLDZ :biggrin:

Edited by RobsonLDZ (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja bym Ci napisał jaki olej, ale internet, fora i instrukcja obsługi są zaje...ne takimi informacjami, zwłaszcza o oleju więc... Oczywiście jak sam mówisz, bez obrazy.

Powiem/napiszę tylko jedno, jeżeli coś Ci zaczęło pukać i ciec to nie zaleczysz tego olejem, ten silnik może śmiało chodzić nawet na samochodowym Lotosie jak jest zdrowy i nie zacznie tak szybko sam z siebie pukać i cieknąc olejem. Bez urazy oczywiście  :smile:

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Link to comment
Share on other sites

Wymienię olej po zimie i zobacze co będzie dalej. Kupiłem już uszczelki. Jak będzie dalej się pocić to jadę do jakiegoś mechaniora. Miałem wymieniać je właśnie przez zimę ale to tylko pocenie się więc jeszcze tragedii nie ma. A to stukanie to pewnie zawory. Tak stwierdził mój ENDURO FUMFEL.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...