Skocz do zawartości

Nowy "hotel/przechowalnia Dla Motocykli"


Hotel_dla_motocykli

Rekomendowane odpowiedzi

Hotel_dla_motocykli

Witam,

 

Jestem tu nowy ale przygoda z motocyklami trwa od ponad 10 lat. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat otwarcia hotelu dla motocykli. Dysponuję lokalem (po dużej szwalni) ok. 400 m2 na posesji na Radogoszczu. Noszę się z zamiarem uruchomienia hotelu/przechowalni dla motocykli na max. 100 pojazdów. Obiekt ogrzewany, ubezpieczony, alarm + monitoring ochrony. 

 

Co myślicie o pomyśle? Cena za motocykl: od 40 do 100 zł (od skutera do quada) w zależności od rozmiaru.

 

Będę wdzięczy za Wasze uwagi, opinie, sugestie.

 

Pozdrawiam,

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry, ale rozszerz zakres działalności, bo głownie klientów będziesz miał tylko zima.

Dodaj jeszcze stanowisko ładowania akumulatorów, przechowalnia opon a nawet daj ogłoszenie o zimowanie żaglówek :smile:

Lub cześć pomieszczenia zaadaptuj na myjnie motocykli...

Kurde, mając taki kawał powierzchni jesteś ograniczony tylko wyobraźnia, dlatego zaproponuj coś wiecej nic ogrzewanie miejsce na zimę.

Edytowane przez Rogal (wyświetl historię edycji)

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jak wygląda w takich miejscach sprawa ubezpieczenia? Teoretycznie wydaje się, że takie przechowalnie są dobrym miejscem dla złodziei którzy mogą wybrać w jedną noc kilka maszyn, załadować na samochód i ulotnić się we mgle. Jak wówczas odpowiada właściciel przechowalni? W Google znalazłem na przykład taką odpowiedź - napisz czy orientowałeś się jak wygląda sprawa w przypadku moto-przechowalni? Czy towarzystwa ubezpieczeniowe mają jakąś specjalną ofertę w tym zakresie?

 

 

 

Jeżeli świadczona usługa nie ogranicza się jedynie do wynajmu miejsca parkingowego na czas postoju pojazdu, a jest w rzeczywistości umową o przechowanie pojazdu (art. 835 i 837 k.c.), przechowawca będzie wówczas odpowiadał za nienależyte wykonanie zobowiązania - art. 471 k.c. Przy ocenie czy zachowanie przechowawcy spełniało wymogi należytej staranności w zakresie prowadzonej przez niego działalności gospodarczej należy wziąć pod uwagę zawodowy charakter tej działalności. Stosownie do art. 837 k.c. przechowawca powinien przechowywać rzecz w taki sposób, do jakiego się zobowiązał, a w braku umowy w tym względzie, w taki sposób, jaki wynika z właściwości przechowywanej rzeczy i okoliczności. Przechowawca chcąc uwolnić się od odpowiedzialności powinien przede wszystkim wykazać, że nienależyte wykonanie zobowiązania (nieskuteczne strzeżenie samochodu) było następstwem okoliczności, za które nie ponosi odpowiedzialności.

Z powyższego wynika wniosek, iż w przypadku danej sprawy obowiązuje zasada domniemania winy przechowawcy. Stąd też poszkodowany uzyskuje „łatwiejszą" drogę do zaspokojenia roszczenia odszkodowawczego. Musi tylko wykazać wysokość szkody poprzez oszacowanie wartości rynkowej pojazdu oraz związek pomiędzy działaniem przechowawcy lub jego brakiem a szkodą, poprzez przedstawienie umowy przechowania, kwitu parkingowego, notatki z policji.


Badając treść postanowień ogólnych warunków ubezpieczenia (o.w.u.) zwróćmy szczególną uwagę czy ochrona ubezpieczeniowa jest rozszerzona na mienie osób trzecich podlegające przechowaniu - pozostające w pieczy ubezpieczającego. Bowiem może się tak zdarzyć, że nasza umowa nie przewiduje odpowiedzialności ubezpieczyciela za tego typu zdarzenie lub ochrona jest udzielana „warunkowo", tj. pod warunkiem rozszerzenia umowy o interesujący nas wariant ubezpieczenia za dodatkową składkę.

Mając powyższe na uwadze stwierdzić należy, iż odpowiedź czy dane zdarzenie będzie generowało odpowiedzialność ubezpieczyciela stanowią postanowienia umowne o.w.u. Zawierając więc umowę ubezpieczenia zwróćmy szczególną uwagę na interesujący nas zakres ochrony ubezpieczeniowej, tzn. sprawdźmy czy dane zdarzenie jest objęte ubezpieczeniem, a jeśli tak to w jakim wariancie - podstawowym czy rozszerzonym.

KONTO PRZYGOTOWANE DO SKASOWANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...