Jump to content

Samochód Do Pracy W Mieście

boromir
 Share

Recommended Posts

Sorki za troszku śmiecenie forum - ale nie mogłem już poprawić nazwy tematu (dot.Scenica)

Szukam samochodziku do pracy w mieście , najlepiej 7 osobowy miniVan jednak żeby nie być stałym klientem serwisu.

Co sądzicie o Zafirze ? będę wdzięczny za wszystkie opinie

z góry dziękuję za waszą pomoc.

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

I znowu ja  :biggrin:  Zafira wydaje się być spoko, znam kilku taksówkarzy którzy użytkuja na taryfie, na pewno duuuużo rzadziej bywają na podnośniku niż Scenic'i ;)  Jeżeli 7 osób możesz jeszcze brać pod uwagę Forda Galaxy czy Kia Carnival (na bazie Mazdy)

PS. Na taryfę chcesz to auto? ( praca na mieście, 7 osób )   B)

Edited by michal_lc4 (see edit history)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

I znowu ja  :biggrin:  Zafira wydaje się być spoko, znam kilku taksówkarzy którzy użytkuja na taryfie, na pewno duuuużo rzadziej bywają na podnośniku niż Scenic'i ;)  Jeżeli 7 osób możesz jeszcze brać pod uwagę Forda Galaxy czy Kia Carnival (na bazie Mazdy)

PS. Na taryfę chcesz to auto? (praca na mieście, 7 osó B)  B)

Nie klikałem że na taryfę bo "złotów" się nie za bardzo lubi

ale u mnie obiecuję zniżki dla stowarzyszenia ..... niestety czas podorabiać do etatu :sad2: a jak już zadałem egzamin - nie ma już odwrotu.

Nie klikałem że na taryfę bo "złotów" się nie za bardzo lubi

Hahaha, ale sa złotówy i złotówy  ;) Spoko, ja na co dzień mam do czynienia w pracy, obsługujemy spora część znanej korporacji  ;)

Ale rzeczywiście, po pewnym czasie jak "przesiąkną" mają specyficzne podejście do życia  :P

Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

z tych wszystkich wymienionych pozostałbym przy zafirze, serwisowo najtaniej wyjdzie i rzadko bedziesz odwiedzał takie przybytki, galaxy odrzucam bo auto szybko gnije jak i każdy ford, stare kijanki carnival również nie należą do najmniej awaryjnych. popatrz również na VW Tourana lub avensis verso, fajne i mało awaryjne, spalanie też nie zabija

z tych wszystkich wymienionych pozostałbym przy zafirze, serwisowo najtaniej wyjdzie i rzadko bedziesz odwiedzał takie przybytki, galaxy odrzucam bo auto szybko gnije jak i każdy ford, stare kijanki carnival również nie należą do najmniej awaryjnych. popatrz również na VW Tourana lub avensis verso, fajne i mało awaryjne, spalanie też nie zabija

Niestety musze przyłączyć się do zanegowania Galaxy - nie wiem jak te nowsze ale 1 generacji tragedia. Nie dość że gnije to ciągle coś a to okna sie same otwieraja a to centralny nie dziala - a silnik niby VW więc dobra jednostka ale większość jest już zajężdzonych. 

Sam zastanawiam się nad Zafirą i robiłem już wywiad wśród znajomych i nie narzekają ... Galaxy też znam z doświadczeń znajomych i sami już więcej by nie kupili...

ekowkuchni.pl - Już niedługo zjesz zdrowo i smacznie :smile:

Nie osobiście ale przez znajomych znam kilka przypadków problemów z silnikami z grupy VAG, zarówno TSI jak i dieslami. W TSI znam 2 przypadki pękniętego bloku silnika po 33 oraz 67 tys km. Właściciele jeździli dość ostro (szczególnie jeden) ale mimo wszystko nie świadczy to dobrze o jakości i wytrzymałości materiałów, z których są robione. W dieslach norma to pompowtryskiwacze. Ja mam drugiego koreańca i nie narzekam. Hyundai, Kia od biedy stary sprawdzony i niekoreański Ford (mało awaryjny a jeśli już to pierdoły ale tanie i dostępne cześć). Bardzo dobre opinie krążą też o niektórych cytrynkach np Picasso. Nie jestem ani mechanikiem, ani moja wiedza nie jest fachowa. Mówię głównie z tego co widzę u znajomych. A VAGi non stop na serwisie :smile:

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

Dziękuję Koledzy za pomoc i uwagi o puszkach.

Spektrum wyboru jest ograniczone :smile: 

Więc..... zostaje Zafira.

no chyba że się coś odmieni ;)

Nie no, jak Wy jesteście na etapie Galaxy MK1 z pierwszych roczników czy starej Kia pierwszej generacji to z racji samego wieku auto jest już do wyrzucenia :whistling:  Nie wiem, znajomi taryfiarze mają Galaxy MK2 2.0 2.3 w gazie i raczej rzadko odwiedzają podnośniki. Ale ja wiem, o co chodzi B)  my już tak we krwi mamy że VW i tylko VW wypierdziane po niemcu będzie najlepsze mimo że ktos pół miliona kilometrów skręcił nam za plecami na zegarze :decayed:  VW to prestiż  :P

Zafira mówisz, myślę że będzie Pan zadowolony mimo wszystko (z zadbanego egzemplarza oczywiście)  ;)

Edited by michal_lc4 (see edit history)

Po Warszawie jeździ Nysa z Łódzkimi numerami i obwozi turystów u Nas w Łódce za dużo fajnych atrakcji nima  :decayed: chiba że po marketach centrach handlowych

Pozdro :biggrin:

Mój tata jeździ Seatem alchambra z 1998 (to samo co galaxy i sharan) Kupił od handlarza z magicznym przebiegiem 180 tyś. Obecnie ma już ponad 400tyś na liczniku. Jedyną awarie jaką miał to w zeszłym roku turbo padło, blache zrobił zaraz po zakupie - 2005r i do tej pory problemów z autem nie ma. A samochod używany jako dostawczak bo tata prowadzi sklep. Spalanie wychodzi okolo 5-6 L, jak dla mnie autko super

Seat Alhambra/ ford galaxy/ vw sharan 1.9tdi polecam

moim zdaniem to najbardziej niezawodny sprzęt :smile: 

Mój tata jeździ Seatem alchambra z 1998 (to samo co galaxy i sharan) Kupił od handlarza z magicznym przebiegiem 180 tyś. Obecnie ma już ponad 400tyś na liczniku. Jedyną awarie jaką miał to w zeszłym roku turbo padło, blache zrobił zaraz po zakupie - 2005r i do tej pory problemów z autem nie ma. A samochod używany jako dostawczak bo tata prowadzi sklep. Spalanie wychodzi okolo 5-6 L, jak dla mnie autko super

a jaki przebieg był rzeczywiście nikt nie wie heheh... niemiecki to najlepszy sprzęt :smile:

Tylko szkoda że ciężko trafić autko z PL salonu - chyba przebieg i stan jest najbardziej prawdopodobny jakoś <nikomu nie ubliżając> od importera ciężko kupić w uczciwym stanie autko 

a co sądzicie o :

Skoda Fabia i pytanie z jakim silniczkiem 1.4 / 1.6 ?  

oczywiście jak przystało na przyszłą złotówę w LPG :smile:

Pozdro   :smile: 

Edited by boromir (see edit history)

A wiesz ile Fabia ma miejsca w środku? Jeszcze z butlą w bagażniku...

Gdybym miał już wybulićna taryfę i mógł wybrać to napewno nie pojechałbym fabią :smile:

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

A wiesz ile Fabia ma miejsca w środku? Jeszcze z butlą w bagażniku...

Gdybym miał już wybulićna taryfę i mógł wybrać to napewno nie pojechałbym fabią :smile:

Ale to prawie Volkswagen :decayed:

Dzięki Piotruś tak też myślałem zostaje zefir :smile:

No i zbadałem w ten sposób preferencje Klientów :smile:

• 3 weeks later...

Dalej szukam furmanki ... co prawda zima nie nastawia do zakupów a koniec roku wręcz zniechęca .

a co powiecie o :

Chevrolet Lacetti? 

macie jakieś doświadczenie z takim wynalazkiem ? zachęca cena - rocznik- kombi i ze na gaz!można trafić

Ale to prawie Volkswagen :decayed:

No, dla skąpych :smile:

Boromir, jak wcześniej ludzie pisali, zależy kogo/co chcesz przewozić. Czytam że idziesz w coś  7 osobowego, ale jak często to Ci się przyda? Ile osób bierze taksówkę na więcej niż 5 osób ? Domyślam się że zazwyczaj jest to banda najebanych wracających nocą z jakiegoś klubu, a to okropny klient.

Jak bym miał robić na taxie, to bym kupił Volvo V50 z silniczkiem 1,6 w ropie. Lakier czarna perła, ładne, wygodne, oszczędne, mało awaryjne (samochód jak i silnik)

Do bagażnika zmieszczą się trzy walizy żeby zawieźć kogoś na lotnisko a i w środku będzie wygodnie.

Nastaw się może na klienta bardziej premium?

No nie wiem... Zbadaj rynek, zobacz na co jest zapotrzebowanie. Zamów kurs taxą, wydaj z 30 zł, ale wykorzystaj to na wypytanie gościa co i jak się sprawdza w tym fachu :smile:

...

Czytam że idziesz w coś  7 osobowego, ale jak często to Ci się przyda?

Dość często, a czasami można być jedynym potrzebnym na mieście

Ile osób bierze taksówkę na więcej niż 5 osób ? Domyślam się że zazwyczaj jest to banda najebanych wracających nocą z jakiegoś klubu, a to okropny klient.

Sporo jak masz dobry dzień, zwłaszcza weekendy albo z nocek odwozisz ludzi z pracy (Dell, Indesit, ABB...) i jest to najlepszy zarobek. Niby okropny klient ale... bez urazy,zawód taksówkarza to okropny zawód  :biggrin: to stan umysłu, trzeba mieć mocną psyche. Wtedy najebani nie starszni  ;)

Do bagażnika zmieszczą się trzy walizy żeby zawieźć kogoś na lotnisko a i w środku będzie wygodnie.

A jak często wozisz kogoś na lotnisko, zwłaszcza w Łodzi...  :hihi: