Skocz do zawartości

RST, Shima


Homiczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Zaczynam kompletować ciuchy i potrzebuję waszej opinii. To będą moje pierwsze ubrania. Do nauki a potem do jazdy po mieście i na krótkie wycieczki.

 

Buty SHIMA RSX 7 http://www.4ride.pl/buty-sportowe-shima-rsx-7-men.html

 

łapki SHIMA http://shima.pl/pl/rekawice-motocyklowe/117-RS-1-BLACK-XXL-5901721712638.html

 

kurtki skórzane RST (np. R14)

 

Używaliście/używacie czegoś z tych firm? Polecacie czy nie? A jeśli nie, to co byście polecili w podobnych pieniądzach?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja osobiście wybrałem firmę Held. Całkiem wygodne i dobrej jakości ciuszki nawet z tej niższej półki. To co wybrałeś jest w zasadzie bardzo porównywalne i te rękawice to dobry wybór. Z butów radze ddołożyć i kupić SIDI B2 serio będziesz zadowolony, wytrzymałe gumowce i noga dobrze oddycha. Polecam kupować ubrania osobiście w sklepach, przez internet różnie bywa i nie przymierzySz jak i nikt nie doradzi tak jak w sklepie na żywo...

Tak wiec podsumowywując SIDI B2 -799zl a kurtka i rękawice jak dla mnie ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gumowce" - producenci sidi by się zagotowali ze wściekłości (:

Zastanawiałem się nad butami SIDI fusion (są bardzo podobne do B2). W sumie to już byłem zdecydowany na zakup, ale w sklepie w Pabianicach polecono mi SHIME i znowu mam mętlik w głowie. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł za shimę to trochę sporo jak za tę markę moim zdaniem. Za tą kasę masz choćby u nas w promocji sportowe rękawice od SPIDI: :http://motorwings.pl/3485-spidi-str-3-sportowe-rekawice-motocyklowe-black-white.html, http://motorwings.pl/3487-spidi-str-3-sportowe-rekawice-motocyklowe-black-white.html, a na pewno znajdziesz też propozycje od innych renomowanych producentów w innych sklepach teraz jesienią.

 

Na tej samej zasadzie porównywanie butów Shimy do Sidi to jak przyrównywanie Dacii Duster do Audi Q3 :smile: Są spoko, ale na pewno nie jest to ta sama jakość.

I mówię to jako sprzedawca, który nie ma Sidi w ofercie, żeby była jasność.

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

Polub nas na Facebook'u http://www.facebook.com/Motorwings

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Na razie mało wiem o firmach produkujących sprzęt więc o każdej poznanej czytam i szukam opinii użytkowników. I szukam kompromisu ceny/jakości. W wolnej chwili wpadnę przymierzyć rękawice.

 

 

Pozdrawiam

 

(również Mateusz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Shima" to rękawiczki na jeden sezon tak na prawdę, przy normalnym użytkowaniu. Dlaczego na jeden, ano dlatego że po jednym sezonie zaczynają puszczać szwy. Ogólnie co do stylistyki i przede wszystkim wygody nie mam żadnych zastrzeżeń. Za 300zeta kupisz już naprawde wytrzymalsze i lepsze rękawiczki. Wcześniej miałem Alpinestars'a, myślę że to jest jeden z najlepszych, w przyzwoitej cenie produktów (pomijam np. Knox'a) wyrzuciłem je dlatego że... już tak długo je miałem że niezbyt przyjemnie zaczęły "pachnieć" :P a popsuć się nie chciały. Shime mam po jednym sezonie poprutą i nie tylko ja z tego co zaczerpnąłem info.  :whistling:

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam buty shimy, tylko sx7. Kolega z posta powyżej ma racje, szwy już mi puszczają i but powoli sie rozchodzi. Mam je ledwo od połowy sezonu. Posmigamy jeszcze poki temperatura pozwoli i daje na reklamacje.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawice może i można zmieniać, ale buty chciałbym żeby trochę posłużyły. Chyba zdecyduję się na Sidi B2. A o łapkach będę jeszcze myślał i przymierzał.

Dziękuję za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam rękawice shimy, i są mega wygodne. Idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Przejździłam w nich cały sezon i nie wyglądają jakby się miały rozpaść. Natomiast mają jedną cechę, którą można by poprawić...rzepy. Nie trzymają po kilku miesiącach, ale ponieważ nadal sprzęt jest na gwarancji to odniosę do poprawki.Ogólnie polecałabym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Shima" to rękawiczki na jeden sezon tak na prawdę, przy normalnym użytkowaniu.

​dokładnie i jak dla mnie to jest zaleta tej firmy - co sezon kupuję kolejne, tanie, nowe łapki Shimy

 

 

 

A ja powiem tak jak przed mówczyni wyżej też mam i są super przelatałem sezon i nie widać śladu zużycia ,bo może wy oprócz używania ich na moto też pracujecie na budowie  :biggrin:

Darmowe Ogłoszenia Lokalne     Malito.pl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam rękawice shimy, i są mega wygodne. Idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Przejździłam w nich cały sezon i nie wyglądają jakby się miały rozpaść. Natomiast mają jedną cechę, którą można by poprawić...rzepy. Nie trzymają po kilku miesiącach, ale ponieważ nadal sprzęt jest na gwarancji to odniosę do poprawki.Ogólnie polecałabym

 

Też mam VRS1,niestety już drugą parę.Rzepy są poprawione,ale przy pierwszym komplecie,pierwsze poszły właśnie rzepki,no i się przetarła jedna na styku z manetką.za***iście wygodne,oczywiście na gwarancji,więc co sezon wymieniam na nowe:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygody Shimy i dopasowanai do dłoni nie mam nic do zarzucenia, jestem tez bardzo zadowolony ale wytrzymałość to jednak ich słaba strona. Może nie tyle na budowie w nich pracuje co 15tyś km w 5 miesięcy zrobiłem zamiast stać na Dellu albo grzać sie przy herbatce w Kruszowie  :P Może dla tego, nie wiem, a może zbyt wymagający jestem po Alpinestars'ach  :biggrin:  :whistling:

 

Zresztą był już dawno temat o tym produkcie i kilku "budowlańców" się tam wypowiadało  :P

 

Nie mniej jednak cieszę się, że niektórzy trafili na dobry produkt tego producenta i nie macie z nim problemów  ;)

Edytowane przez michal_lc4 (wyświetl historię edycji)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=aymt_homepage_panel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz wiele osób ma dobre zdanie o SIDI ja radze B2 to model niezawodny i nie wiele droższy od fusion. But wytrzymały i jak kolega z Motorwings mówi nie zawiedziesz się. Jeśli chodzi o resztę to osobiście jak napisałem wyżej, może HELD? Jakościowo jest ok i rękawice za 300 zł, ktore teraz mam w posiadaniu super się spisują. Moja rada na koniec podjedz do paru sklepów zrób przymiarke porównaj i sam zobaczysz w czym ci wygodniej to jak z kaskiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kombinezon skórzany RST-uratował mi tyłek.Cały sezon go mam i sprawdza się świetnie.Z tego co widzę co raz więcej osób jeździ w tej Firmie i nie słyszałam narzekań.Jedyne na co się żalę  to rękawice. Mam SHIMY i popruły się dokładnie w tych samych miejscach co koledze.Tyle że moje wytrzymały również szlifa.Ale po sezonie albo sobie je zszyjesz albo kupuj nowe :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

300 zł za shimę to trochę sporo jak za tę markę moim zdaniem. Za tą kasę masz choćby u nas w promocji sportowe rękawice od SPIDI: :http://motorwings.pl...lack-white.html

 

i polecam rękawiczki bo są naprawdę fajne :biggrin: kupiłem, jeżdżę, jest naprawdę wygodnie, dla porównania jeździłem w alpinestars sp8 ii.. cóż, bez porównania, SPIDI o wiele lepsze.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

 

SV1000S

 

icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skórzany dwuczęściowy kombinezon RST Razor i nie mam najmniejszych zastrzeżeń kupowałem go 4 lata temu u chłopaków z Motorwings i naprawdę polecam. Buty również RST Razor, ale niestety muszę już zmienić. Co do rękawic to miałem Shimę ale niestety rozleciały się na szwach, niecały sezon wytrzymały, ale dobrze, że oddali w sklepie kasę. Jedyne co, to rękawice idealnie dopasowane, najlepsze jakie miałem pod względem dopasowania i wygody użytkowania, super wygodne.  

Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, marz tak jakbyś miał żyć wiecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z moją ładniejszą połówką (i przyszłym plecaczkiem) odwiedziliśmy motorwings. Po długiej i pouczającej rozmowie z jednym ze sprzedawców udało nam się dobrać kilka ciuchów. Na początek postanowiliśmy kupić coś z tekstyliów - HELD/SPIDI. Wyjdzie taniej niż skóra a będzie bardziej uniwersalne.

Polecam wszystkim motorwings. 11/10 punktów. Pełen profesjonalizm i świetna atmosfera. Bardzo dziękuję za poświęcony nam dziś czas.

 

Niestety nie udało mi się dobrać kurtki. Wiecie gdzie w ŁDZ lub okolicach mogę przymierzyć ciuchy HELD?

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...