Skocz do zawartości

Motoambulans


Baran

Rekomendowane odpowiedzi

Może jestem zacofany, ale do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, że mamy to w Polsce. Wpadło mi w ręce na ścigacz.pl 
i trochę poszukałem, żeby się doedukować. Otóż jeżdżą u nas (Gdańsk, Kraków, Olsztyn, gdzieś na Śląsku i Warszawa)  dwukołowe mini-karetki. Głównie w przypadkach, gdy czas liczy się bardziej niż zwykle w takich okolicznościach, przygotowują teren pełnowymiarowym.
Na pokładzie charakterystycznie malowanej jednostki są sygnały świetlne i dźwiękowe (z homologacją dla uprzywilejowanych), system łączności, zestawy opatrunkowe, zestaw do tlenoterapii, AED, kołnierz ortopedyczny, drobny sprzęt monitorujący pacjenta itp.

Co jeździ?

BMW : RT1150, RT1200

Harley Davidson : ?

Honda : Transalp, ST1300 Pan European

KTM : 990 SMT

Suzuki : DL650 V-Strom

Yamaha : XT660Z Tenere

Z tego co znalazłem za warszawską Yamahę odpowiada Fundacja Jednym Śladem.

 

Tyle od nieznającego się (nie znam się, to się wypowiem, nie?). Jak ktoś wie więcej - proszę poprawiać i uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Łodzi niestety nie ma takiego wozu. Organizacja społeczna Motopomocni.pl ma taką Yamaszkę.

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odświeżyłem nieco temat: http://www.motogen.p...ycie,22240.html

 

Suchy wpadnij do dyrektora Tyki i zapytaj dlaczego nie  ;)

A co do drugiego minusa to bym się nie zgodził. W szeregach pogotowia znajdą się ludzie, którzy maja  odpowiednie przygotowanie  u nas chociażby ci których wymienił kamaras  ale oczywiście nie są jedyni ;)

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ps, dla tego postawiłem dalej kropki.....

 

Juz się nie tłumacz ;) nie chodziło mi o wymienianie Beti  bo sa jeszcze inne osoby.

Problem w tym że oddolnie chętnych do takich działań w sezonie (czytaj do pierwszego śniegu nie brakuje)

tylko k... chęci brak ze strony postkomunistycznej dyrekcji co to sobie robi tam prywatny folwark zwierzęcy, bo jest za głupia by zauważyć, 

że taki kroki to możliwość uratowania kilku osób więcej każdego roku

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajna sprawa szczególnie Ratownik i pomoc przedmedyczna - zdajecie Sobie sprawę jak dotrzeć do wypadku na odcinku Sienkiewicza- Kościuszki budowa trasy WZ

dojazd karetki pogotowia jest nie możliwy , chodnik opalikowany , korki , autobus nikt nie zjedzie. Karetka nie da rady a Motocykl i  owszem ale musi zmienić się nastawienie i beton musi odejść ze struktury - wtajemniczeni będą wiedzieli o czym piszę a zauważyliście że sezon w tym roku jest coraz dłuższy :smile: do tego karetce nikt nie musi choć powinien ustąpić drogi i tu już piszę z własnego doświadczenia że często nikt nie zwraca uwagi na karetkę na bombach ile razy naużerałem się z kierowcami dopiero argument z BAREI a jak bym wiózł Twoją Mamę też byś nie ustąpił - wtedy przychodzi czas na refleksję - jednak ratownik na Motocyklu to dobry  pomysł bo gdzie karetka nie dotrze tam motocykl dojedzie :smile:

 

Pozdro

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w planie pewnej fundacji zakup Bemek oprzyrządowanie ich, przeszkolenie odpowiednio ludzi oraz wyposażenie w systemy kompatybilne z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego oraz programem (zapomniałem nazwy) Strazy Pożarnej.

Po tych zabiegach, normalna praca zdarzeniowa, tj

Po zgłoszeniu (pełniący dyżur) wsiada na motonga i jedzie

Na miejscu udziela pomocy przedmedycznej itd ...do przyjazdu karetki ...

Szczegóły niebawem

 

Mi osobiście taka forma wolontariatu, pracy odpowiada...

Poczynilem kroki w tym kierunku, , zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez pistolero85 (wyświetl historię edycji)

CGLasNM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...