Skocz do zawartości

Wyciszacz Do Tłumika ; Db Killer


KrzysztoFu

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie irytuje duży hałas tłumika, gdy np. odpalam maszynę po 22 - wtedy w mojej okolicy jest cisza, a każdy ruch mojej manetki gazu słychać 2km dalej :biggrin:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Muodyv6

    9

  • Micek1968

    8

  • peter

    8

  • Suchy-wolk

    5

Top użytkownicy w tym temacie

Po 1:DB-kller przydaje sie tylko przegladow technicznych albo jezeli komus przeszkadza dzwiek z wydechu na ktortkich przejazdach. Jak pojechalem w trase swoja SV w ktorej mam przelot 56mm to powiem wam ze wydechu wogole nie slyszalem bo ped powietrza i szum jest tak mocny ze zaglusza wszystko do okola. A i tak mam szybe turystyczna ktora niby powinna dawac strumien powietrza nad kaskiem ale niestety tak sie nie dzieje :(Po 2:Co do jakis wydumek z allegro za 200zl mam namiary do goscia ktory zrobi taki db-killer do kazdego wydechu za duzo duzo mniejsze pieniadze (60-70zl) a bedzie dawal taki sam efekt ale jezeli ktos kupuje wydech za ponad 1000zl to dla mnie glupota jest wkladac to ustrojstwo.Po 3:Mialem "przyjemnosc" spotkac sie z misiakami i wcalem im ten dzwiek nie przeszkadzal jakos bardzo (wiadomo zalezy na kogo sie trafi) ale mysle ze nie ma takich nagminnych kontroli co do glosnosci. Nasz kraj jest jeszcze daleko za Europa np. Niemcami gdzie czepiaja sie doslownie za wszystko a glosny wydech to pierwsza sprawa za ktora nas zatrzymaja. Ale jedno co mnie zaintrygowalo to to ze jadac gdzies za PL bede musial pomyslec o wyciszeniu bo rzeczywiscie moga byc klopoty :(Kiedys moj ojciec mial LS 650 na przelocie i dzwiek byl straszliwie glosny a szyba byla duza i szumu powietrza nie bylo slychac tylko sam bulgot wydechu ale to taki naprawde mocny (az za) a jak wiadomo polak wszystko potrafi to wetknelismy do niego takie o to szczotyki (2 szt) http://allegro.pl/szczotka-do-czyszczenia-pieca-wycior-fi-30-fv-i2003742550.html i dzwiek nie uglegl zmianie (bas byl taki jak wczesniej) tylko poprsotu bylo troche ciszej. Jak by ktos chcial to mam chyba jeszcze pare sztuk takich szczotek :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakis wydumek z allegro za 200zl mam namiary do goscia ktory zrobi taki db-killer do kazdego wydechu za duzo duzo mniejsze pieniadze (60-70zl) a bedzie dawal taki sam efekt

jeśli możesz to podaj namiary tu lub na priva :smile: a z tymi szczotkami kominiarskimi to faktycznie może być dobry pomysł... słyszałem że jeszcze druciaki do zlewu się wpycha :smile: Polak potrafi !!!

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"EDhaust" Edward 506436737 zadzwon i pogadaj zajmoje sie wydechami przerobki i wlasnie tez DB-killery dorabia tylko on nie jest z Łodzi.http://www.facebook.com/profile.php?id=100000466767455 tu masz jego profilDruciaki do zlewu sie nie nadaja bo tez probowalismy nimi zapchac i jak dodalem gazu to ten druciak rozpadal sie na takie male kawaleczki ktore wydmuchiwane byly ze spalinami :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że podjęty przeze mnie temat sie spodobał co mnie bardzo cieszy.te szczotki to bardzo dobry pomysł. Powiem tak od siebie że problem homologacji tłumika czy db killera w ogóle nie biore pod uwagę. Jeśli moto swoim dźwiekiem nie bedzie przykuwać uwagi Policji to nie sądzę aby któryś z Panów policjantów na siłe szukał problemu i grzebał Ci w rurze wydechowej :whistling: (bez skojarzeń)Muszę ograniczyć dźwięk tego tłumika bo jest poprostu męczący w dłuższej trasie. Chyba faktycznie przejde się do jakiegos marketu i zakupię taką szczotkę. Jestem ciekaw efektu. A skoro nie uzyskałem od Was żadnych negatywnych opini na temat Db killera to konstrukcja jego jest na tyle prosta że w każdym warsztacie co zajmuje się szeroko pojętą obróbka metalu można go wykonać. I jeśli szczotka nie przyniesie pożądanego efektu to dorobie taki wygłuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz jego profil

a tu jego firmę :smile:https://www.facebook.com/pages/edhaust/220305788030250?sk=infonapisałem do niego... zobaczymy co odpisze

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu jest na prawdę konkretny - zrobi praktycznie wszystko co związane z układem wydechowym, widziałem jego prace na oczy i też wiele zdjęć, robi solidnie i te dB-killery też dorabia :drool:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszać tłumik szczotką, czy inną gąbką. f*ck, wybitne pomysły macie

W moim przypadku taki 'zatykacz' służył tylko do testów na podwórku :smile: Nie sądzę, aby ktoś z taką drucianką w tłumiku latał po mieście :biggrin:

Chcesz założyć działalność, a może już posiadasz? Odbierz 10% rabatu na usługi księgowości winfakt_logo_sygnatura.png

Polecam, sprawdziłem na własnym biznesie: www.infakt.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku taki 'zatykacz' służył tylko do testów na podwórku :smile: Nie sądzę, aby ktoś z taką drucianką w tłumiku latał po mieście :biggrin:

Ja zamierzam jak znajde i dopasuje :smile: przetestuje ten wynalazek. Mam tylko taką obawę czy te szczotki nie zapierdzielą sie sadzą i czy układ wydechowy nie będzie sie zbytnio przegrzewał..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko powiem wam że to wszystko to i tak lipa ja miałem wydech nówkę z demontowanym DB podjechałem do koleszki i co wydech z DB 103decybele juz po za normą a bez DB 136 i bardzo ładnie strzelał schodząc z obrotów + bas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od edhaust'a, że cena dbkillera do mojej virażki to koszt 100 od komina... i wykonanie jego zajmuje około 2-3 godzin...

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mój wydech nie jest zbyt głośny, ale moto przyjechało rok temu z Niemcowni właśnie z db killerem. Oczywiście zaraz to ustrojstwo zostało wyjęte, ale nikt do tej pory się nie czepiał

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Db killer dobra rzecz. Bo homologacja homologacją, ale mój znajomy miał przyjemność kontroli natężenia dźwięku motocykla w Polsce. Czyżby Europa przyszła do Mahometa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże na przelotach i chciałbym takie coś wypróbować i sprawdzić czy rzeczywiście mój potwór będzie brzmiał jak należy, ale ciut ciszej.Niedługo napiszę do Edzia i dam Wam znać ile mi wycenił robociznę. :biggrin:

icon3.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maju mam zamiar wybrać się do niego do Dworu Mazowieckiego na wyciszenie... byłem ostatnio w Zgierzu na jednej SKP i mi pomierzyli wydechy (jak ktoś chce to mogę podać namiary - pomiar bez zabierania dowodu jak wyjdzie poza skalę :smile:) .. na wolnych mam 88 a na obrotach 96-97 dB (czyli niby OK) ale wydaje mi się że albo miernik jakiś trefny był albo coś nie tak bo według mnie mam więcej.. znacznie więcej... na pewno tyle że się nie mieszczę w normach :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to się wypala czy co?

nie wypala... po prostu jak przegazujesz to lepiej, żeby gość za tobą miał zamkniętą szybkę w kasku :smile:

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to pomaga tylko na czas robienia przeglądu. Potem najlepiej to wyjąć. Dlatego też wolę podjechać do Edzia i niech mi zrobi takie flety wkładane w kominy które będzie można np wyjmować (na imbus) jakbym chciał trochę poryczeć

pozdrawiam
Micek

-----------
Yamaha Virago XV 750 ' 1993
----------------------
Nice to Be Important, But More Important to Be Nice
MOTOCYKLE-ZGIERZ.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
  • Dodaj nową pozycję...