Skocz do zawartości

Nauczyciel Dla Początkującego


Jaro1975

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że jestem totalnym laikiem, początkującym użytkownikiem jednośladu i dopiero się uczę, chciałbym zapytać, czy nie znalazłaby się dobra dusza z okolic Teofilowa, ewentualnie Aleksandrowa Łódzkiego, która udzieliłaby mi kilku praktycznych porad w terenie, najchętniej na jakimś parkingu (nawet mam jedno miejsce na oku) oraz przekazałaby mi kilka najważniejszych i najcenniejszych uwag na temat techniki jazdy motocyklem?

 

Oczywiście oglądam wszelakiej maści filmiki, czytam artykuły, porady, niemniej jednak praktyka pod okiem doświadczonego kierowcy, który wrzaśnie, jak trzeba to palnie w łeb :smile: to zupełnie inna bajka.

 

Jeśli ktoś jest skłonny "zaopiekować" się amatorem i udzielić kilku cennych wskazówek, to chętnie skorzystam z oferty :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Chcesz rad ???

To ostrożnie !!!

Zacznij samodzielnie od teorii 

Książki tego Pana David L.Hough to podstawa !!!!!!!

Szczególnie Motocyklista doskonały

A ten Pan Keith Code ... 

Przyspieszenie I - to raczej na tor ale...

Przyspieszenie II to rewelacja !!!!

Trochę skrót ale co tam 

Biblia pokonywania zakrętów 

http://www.youtube.com/watch?v=0nGowM_VjME

 

Osobiście nie wiem jak ja bez tego jeździłem !!!!

Jak wkujesz to możemy pogadać.

Miłej lektury i oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wkujesz to możemy pogadać.

Dzięki, ale ja wolę zacząć od podstaw takich jak chociażby prawidłowa pozycja na motocyklu, prawidłowe ułożenie rąk, aby nadgarstki nie bolały, prawidłowe ułożenie nóg itp itd. Wiem, że dla Was to sprawy banalne, ja jednak wolę, by ktoś z doświadczeniem zweryfikował to co robię. Dlatego zależy mi na tym, aby ktoś, kto ma pojęcie, pokazał, podpowiedział, strzelił po łapach jak nauczyciel w podstawówce za moich czasów jeśli coś robię nie tak.

Jasne, lektura, filmy instruktażowe, poradniki to kopalnia wiedzy .... teoretycznej. Ja zanim zakupiłem "bzyczka" przeczytałem wiele pozycji książkowo-gazetowych. Jednak praktyczne ćwiczenia dają więcej - tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Ostatnio złapałem się nawet na tym, że stojąc na światłach samochodem, przyglądałem się w jaki sposób siedzi na motocyklu "kierownik", który ustawił się tuż obok mnie. Musiałem mieć troszkę głupią minę, sądząc po Jego uśmiechu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zapisz na lekcję do motoTomasza. Nie zawsze się z nim zgadzam ale jak chcesz mieć blisko to aktualnie nie widz/ nie znam lepszej opcji

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!!

 

Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie.

 

Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ridrick prawi, skontaktuj się z Tomaszem. Z pewnością udzieli Ci kilka cennych wskazówek

Wbrew pozorom to dobry chłopak, mało pije a co za tym idzie nie awanturuje się za mocno  :whistling:  :whip:  :hihi: 

Sorki Tomek nie mogłem się powstrzymać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zgłosiły się do mnie 2 osoby, które chętnie udzielą mi podstawowych wskazówek :smile:

Próbowałem wczoraj przenieść teorię z filmów/książek/poradników na praktykę i niewiele brakło do pierwszej "gleby" ... :smile:

No i już wiem, że muszę zmienić kask ... wczoraj przy prędkości 60km/h mało mi głowy nie urwało i nie udusiło  ... jakiś straszny szajs mam :wacko::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marselku, Ty to wiesz jak zareklamować kolegę... :smile:

Ja niestety chwilowo nie mam wolnego czasu, aby doszkalac kolejną osobę indywidualnie.

Jest na forum co najmiej kilku instruktorów motocyklowych (nawet jeden dziś miał prawidłową pozycję stóp, gdy go wyprzedzałem na Maratonskiej, więc jest progress), więc ktoś koledze doradzi.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam szkolenia WORD Łódź, wiecej na http://www.word.lodz.pl.

Edytowane przez Spons78 (wyświetl historię edycji)

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

 

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook.com/postojmotocyklelodz/

 

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook.com/pages/Buspasy-dla-motocyklistow-Lodz/379016688918647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo tomek robi szkolenie dla posiadaczy 50 i 125, podstawy na pewno dostaniesz solidne! http://motocykle-lodz.pl/topic/7904-50tk%C4%85-i-125tk%C4%85-te%C5%BC-trzeba-umie%C4%87-je%C5%BAdzi%C4%87/

 

 

 

dziękuję, nie skorzystam.

Prawda jest taka, że tak czy siak, WORD-u nie ominiesz.

Nie wiem jak WORD szkoli, ale widzę różnicę w podejściu do osoby egzaminowanej na przełomie 10 ostatnich lat.

Parę stów to nie pieniądz. A chociaż placyk na przyszłość można obczaić :smile:

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo tomek robi szkolenie dla posiadaczy 50 i 125, podstawy na pewno dostaniesz solidne! http://motocykle-lod...-umieć-jeździć/

Wiem, niestety termin mi nie pasuje, nad czym bardzo ubolewam :sad2:

 

Jeśli chodzi o szkolenie WORD "zaproponowane" mi w tym temacie - poczytałem na temat tego szkolenia, popytałem, "pogrzebałem" i dlatego nie skorzystam. Jeśli mam wydać pieniądze na szkolenie to z pewnością skorzystam z oferty szkół/firm/osób, których opinia jest bardziej pozytywna.

 

Poza tym będę szczery - nie trawię, wręcz nie toleruję sztucznej nagonki, gdzie do skorzystania z usług "niby super firmy" nakłania mnie osoba bezpośrednio związana z daną instytucją. To działa na mnie jak płachta na byka.

 

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować za lekcję, jakiej w dniu wczorajszym udzielił mi Krzysiek (salat). Jego rady i wskazówki są dla mnie bardzo cenne i właśnie o te "pewne niuanse" mi chodziło.

 

Krzychu, ogromne dzięki, jestem Twoim dłużnikiem! No i moja żona wreszcie zrozumiała, że BUTY musi kupić :P

Edytowane przez Jaro1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam motoTomasza i zespół Kulikowiska- byłem na szkoleniu w Bydgoszczy i okazało się, że mimo 30'000km nie umiałem jeździć- nagle okazało się, że 5h w trasie nie musi męczyć, że hamować można 1 lub 2 palcami, zamiast 4-ma, bez straty skuteczności i ze wzrostem stabilności- ot za sprawą durnej regulacji klamki. W przeciągu niecałych 5h dowiedziałem się więcej, niż przez wszystkie samodzielnie nawinięte kilometry- nagle okazało się, że winkle można pokonywać dużo szybciej, stabilniej i bezpieczniej za razem.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM; 2014-2018: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"; 2017-: AJP PR3 240 Supermoto '17 23KM "Rowerek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Szkolenie we własnym zakresie ma swój urok. Samodzielnie zbudowany placyk manewrowy (dzisiaj tylko ósemka) wiernie odzwierciedlający ósemkę na państwowym egzaminie i bite 4 godziny ćwiczenia tego manewru ....

Przez pierwsze pół godziny nic nie wychodziło, byłem pewien, że tego zadania nie da się wykonać. Po 30 minutach zmiana taktyki i ósemka robiona na 2 biegu a po 4 godzinach z zamkniętymi oczami.

Za to kark boli niesamowicie ....

Za tydzień planuję szybki slalom :smile:

post-4063-0-78588100-1424554820_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie we własnym zakresie ma swój urok. Samodzielnie zbudowany placyk manewrowy (dzisiaj tylko ósemka) wiernie odzwierciedlający ósemkę na państwowym egzaminie i bite 4 godziny ćwiczenia tego manewru ....

Przez pierwsze pół godziny nic nie wychodziło, byłem pewien, że tego zadania nie da się wykonać. Po 30 minutach zmiana taktyki i ósemka robiona na 2 biegu a po 4 godzinach z zamkniętymi oczami.

Za to kark boli niesamowicie ....

Za tydzień planuję szybki slalom :smile:

Gdzie znalazłeś miejsce na taki fajny placyk? Bo Ja szukam, szukam i nie mogę nic znaleźć :smile: 

Super pomysł! Który również mam potrzebę zrealizować niemniej tak jak wspomniałam nie mogę znaleźć miejsca :smile: 

Powodzenia w dalszym rozwoju :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie znalazłeś miejsce na taki fajny placyk?

to żadna tajemnica, placyk jest w moich okolicach, duży, pusty, choć czasem przyjeżdża tam ekipa stunterów poćwiczyć i popalić gumy. To w zasadzie nie placyk a parking ... cmentarny :smile: Znajduje się za cmentarzem Szczecińska dokładnie przy ul. Hodowlanej przy skrzyżowaniu z ul. Wronią. Na google maps świetnie go widać, nawet widać ślady po paleniu gum :smile:

 

Oczywiście plac manewrowy należy przygotować sobie samodzielnie z lin, sznurków, pachołków, kamieni :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za inspiracje w poszukiwaniu własnego :smile: 

Kiedyś w okolicach Lodowej było sporo takiego miejsca teraz niestety wiele fajnych parkingów jest już zabudowanych...

No ale mam nadzieje, że uda mi się w tym sezonie znaleźć swój kawałek drogi (do ćwiczeń) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie pojechać na Rososzyce, przed jeziorskiem - macie tam długą prostą i 2 duuuze parkingi, gdzie spokojnie można poćwiczyć, a przy okazji zaliczyć spacer na tamę :smile:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste drogi tam prowadzą ;)

Ale nie namawiam do "złego", żeby nie było :biggrin:

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 😆
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła Motocyklowa Turbo

Ruszamy w tym roku razem z Tomkiem Kulikiem z kulikowisko.pl z nauką wolnych manewrów w ruchu drogowym  oczywiście na terenie woj.łódzkiego na naszym nowym placu juz niedługo w kalendarzu pojawią się terminy tych szkoleń więc zapraszam oczywiście osoby mające prawko jak równiez zapraszam do Bydgoszczy i Ułęża to pierwsze wyjazdy na tor więcej informacji tu : http://motocykle-lodz.pl/forum/80-szko%C5%82a-motocyklowa-turbo/ 

 

pozdrawiam 

Robert Chmielewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie pojechać na Rososzyce, przed jeziorskiem - macie tam długą prostą i 2 duuuze parkingi, gdzie spokojnie można poćwiczyć, a przy okazji zaliczyć spacer na tamę :smile:

mam dosyć okolic Jeziorska, po wieloletnim posiadaniu tam działki :biggrin:

Z praktyki wiem że wieczorami nie przeganiają z parkingu przy Carrefour na Kolumny

tylko że o 22.00 gaszą światło i jest ciemno jak w .... :P

kiedyś pojechałam uradowana z ogromnym zapałem i... zgasili światło, samej to trochę tak ten... z lekka stresująco, a że jestem cykor i że boje się ciemności to zwiałam ;):P

PS 

I żeby nie wyszło, że jestem jakąś pesymistyczną marudą wiem, że kto szuka ten znajduje i mam nadzieje, że JA w tym sezonie znajdę jakąś fajną miejscówkę dla siebie do ćwiczeń   :smile:  :riding:

Puste drogi tam prowadzą ;)

Ale nie namawiam do "złego", żeby nie było :biggrin:

namawiasz  :rolleyes:

Edytowane przez Juśka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...