Jump to content

Naprawa Crash Pada

Baku5
 Share

Recommended Posts

Cześć. Chcibym się spytać co sądzicie o naprawie pękniętego crash pada.

Motocykl się przewrócił, jeden pad pękł, spełnił swoją funkcję. Czy wg Was zespawanie, połączenie go w jakiś sposób ma sens ? I czy po naprawie odzyska swoje właściwości, oraz wspomoże przy ewentualnym upadku ?

Ja po szlifie wymieniłem na nowy i wg mnie zrobiłem dobrze bo jak odkręcałem stary śruba mocująca była pęknięta. Wiec przy następnym nieszczęściu by nie pomógł  :smile:

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ja bym to kleił. Zobacz jakie to tworzywo i zapodaj ultra-hiper mocny klej.

Przy następnym "obciążeniu" pewnie puści w tym samym miejscu, ale spawanie tego elementu za drogo Cię wyjdzie, a i może kwestia wizualna ucierpieć.

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

Moim zdaniem to kleić można plastiki, owiewki itp. ale nie elementy narażone na duże obciążenie, a tu jest element nośny tego crash pada.

Jeśli podczas upadku pierwotny materiał pękł to przy kolejnym klej tego nie utrzyma więc rozstąpi się bez oporu i nie spełni swojej funkcji.

Kupował bym nowy, klejenie przyniesie tylko efekt wizualny, a zwiększy ryzyko kosztów podczas kolejnego crash testu - czego oczywiście nie życzę. 

Zdjęcie trochę słabe, to jest jakiś plastik czy aluminium? Bo jeśli aluminium to raczej nie jest pęknięcie mające wpływ na pochłanianie mocy kinetyczne! Spokojnie można pospawać i nie wpłynie na jakość crash pada. Spawy to nie klejenie i po dobrym spawaniu element jest tak samo wytrzymały (czy nawet nie lepiej) niż był. No chyba, że to jakieś tworzywo to wtedy od razu wymiana na nowy!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...