Jump to content

Alarm Motocyklowy Stig


Triss
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałabym zakupić sobie alarm motocyklowy STIG 07. 

Przykładowo z tej aukcji: http://allegro.pl/alarm-motocyklowy-odpalanie-z-pilota-najlepszy-i4576816486.html

Z innych tematów na tym forum dowiedziałam się że jest to dobry alarm i spełnia wymagania. Mnie jednak nurtuje inny problem. Otóz jeżdżę motorem w różne miejsca, najczęściej jednak na autobus by dojechać do szkoły. Motor zostawiam w jednym miejscu i przesiadam się w transport publiczny. Od godziny około 6:00 do jakiejś 16-17:00 jestem 40km od pozostawionego pojazdu. I tu przechodzimy do sedna mojego problemu. Jeśli ktoś zacznie bawić się przy motorze np. o godzinie 10:00 i włączy się alarm, to czy on będize dzwonił dopóki go nie wyłączę, czyli 7 godzin??? Może to być dosyć niebiezpieczne, bo alarm może się spalić czy coś, ale i też denerwujące dla ludzi mieszkających w pobliżu motoru.

Druga rzecz to obciążenie na akumulator. Czy alarm stig bardzo wpływa na akumulator?

 

Rozpatruję jeszcze jedną opcję alarmu, którą jest alarm HONEST: http://allegro.pl/najlepszy-alarm-motocyklowy-zabezpiecz-na-zime-i4499784221.html

Głownie dlatego, że nie ma on żadnego podłączenia z akumulatorem, gdyż jest na baterię, lecz ten alarm również mógłby hałasować przez 7 godzin...

 

Proszę o pomoc odnośnie nurtujących mnie problemów. 

 

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

HONESTa odradzam, miałem w poprzednim moto. Brak kalibracji, wył z byle powodu + łapał głupie "napady" wycia jak bateria słabła.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie pozostaje STIG. 

OLO, wiesz może przez jaki okres czasu wyje ten alarm? I jak bardzo obciąża on akumulator?

 

Dzięki wogóle za chęci i odpowiedź :smile:

Link to comment
Share on other sites

W poprzednim moto miałem alarm stiga i nie polecam. Podłączyłem tylko czujnik wstrząsu, kierunki i syrenę. Nawet diody nie podłączałem by oszczędzić prądu. Alarm rozładowywał 8ah akumulator w tydzień. (a zdarzy mi się tyle nie jeździć) Jak już aku był słaby to alarm zaczynał wyć aż go wydoił do końca, to było z 4-5 lat temu, może coś poprawili.

Dwa lata temu kupowałem stiga do samochodu i ten był spoko, ale tu akumulator pod 50ah podchodził więc ciężko go rozładować. 

Link to comment
Share on other sites

Ja na twoim miejscu dołożył bym sobie jeszcze coś tego typu:

http://allegro.pl/lokalizator-gps-tk106-serwer-karta-gprs-i4561051633.html

jest sporo alarmów z namierzaniem głównie do samochodów ale w zasadzie to nie są duże urządzenia i myślę, że z powodzeniem można je zastosować do motocykla.

 

Są też rozwiązania GSM i w momencie próby kradzieży alarm zadzwoni do Ciebie lub wyśle sms'a będziesz mogła zdalnie posłuchać co się dzieje wokół lub wyłączyć syrenę, czy wyłączyć zapłon. Jednak polecam jakiś dobry warsztat do montażu bo można sobie "w kolano strzelić" montując u jakiegoś amatora i potem się z tym męczyć.  

 

Po prostu istnieje ryzyko, że ktoś podjedzie busem i wciągnie motocykl razem z wyjącym alarmem, a jeśli będzie działało tego typu urządzenie z własnym zasilaniem to istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda mu się przesłać dane w momencie transportowania/przeładowywania skradzionego motocykla. 

Link to comment
Share on other sites

Ile wytrzyma to nie powiem, bo zależy od aku, a poza tym na więcej niż 12h moto nie zostawiałem z alarmem. Jak jest słabe aku to alarm się rozłącza i nie chce się włączyć.Ten alarm jak się lekko puknie w moto powyje przez kilka sekund tylko, a jak drugi raz i mocniej to dłużej ale nie liczyłem czasu :smile:

Link to comment
Share on other sites

W takim razie pocieszyłeś mnie "Olo" jeśli mowa o długości wycia syreny. Pozostaje problem rozładowywania akumulatora. "Grucha" nie zbyt pozytywnie wypowiedział się o tym, ale korzystał  z tego kilka lat temu, więc "Olo", pytanie głównie do Ciebie. Czy Twój stig bardzo obciąża aqu?


"PIT" niestety nie mam takich funduszy na alarm, musze ogarniczyć się max do 100zł :/

Edited by Triss (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jak obciąża to nie wiem, nie podłączałem się amperomierzem :P Na więcej niż na 12h nie zostawiłem moto z alarmem wiec nie sprawdzałem czy wyładowuje. Przez 12h nie było problemów z aku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...