Jump to content

Zaniżona Wypłata Z Oc.


Kark
 Share

Recommended Posts

Witajcie, po kolizji z taksówkarzem drastycznie zaniżyli mi wypłatę odszkodowania. Może wiecie jak się od tego odwołać?Policzyli zamienniki części, i robocizne...... np. lakierowanie zbiornika 75 zł... Może ma ktoś jakiś znajomy warsztat, który zrobiłby mi wycenę?

Edited by Suchy-wolk
Temat przeniesiony. (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

oddaj na bezgotówkowe to ci za tyle zrobią taki mają plan zaniżyć i wypłacić parę groszy bo kto pomaluje ci bak za 75 zyli

Link to comment
Share on other sites

Mechaniko Lakiernik z warsztatu pod gołym niebem za 20 pomaluje sprajem;DI pozostaje chyba tak jak mówi jakubko bezgotówkowe

Link to comment
Share on other sites

W ostatnich latach wypłata odszkodowania i naprawa na własne 'ryzyko' przestała się opłacać. Zazwyczaj naprawy bezgotówkowe są robione w zaufanych miejscach i są bardziej opłacalne.

Link to comment
Share on other sites

no tak, ale wypłacili mi 1750 a naprawa w autoryzowanym warsztacie suzuki to ok 6-7 tys, Myślicie, że przeleją na konto ta różnice? Poszukuje warsztatu, który wystawił by fv a ja oczywiście zrekompensuje vat + dam zarobić za tzw. "fatygę" :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

odwołaj się do ubezpieczyciela w przeciągu chyba 14 dni od wpłaty podpierając się proformą z jakiegoś warsztatu może wtedy ci wypłacą różnice ,ale nie znam przypadku z życia wziętego żeby ubezpieczyciel dał się wyłuskać co do ostatniego grosza po za tym idź do nich i powiedz że ty teraz wpłacisz składkę na ubezpieczenie 15 zytli bo tyle masz i co oni na to.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

HAHAHA Jakubko dobre dobre. Temat już pewnie nieaktualny ale jak Karku jak wziąłeś kasę to raczej po zawodach. Pamiętajcie jeżeli nie zgadzacię się z sumą wypłacanego odszkodowania nie przyjmujcię pieniędzy. Albo pismo z wyceną albo bezgotówkowe i po kłopocie.

Link to comment
Share on other sites

Znaczy jak ?? jesli mi przelewaja na konto to mam tych od ACTA poprosić by zablokowali stronę banku ??? ;PCzesto kasa szybciej dochodzi niz list poczta. Nawet jak dostalem kase mam prawo odwołać sie od decyzji niezależnie od tego czy kasę odebrałem czy nie.A jak oni sie nie chca poddac zostaje jeszcze droga sadowa.

Link to comment
Share on other sites

Ridrick ma rację. Fakt że ubezpieczyciel przyzna jakieś odszkodowanie i wypłaci na konto nie oznacza, że od jego decyzji nie można się odwołać. Mnie ostatnio wypłacali w 3 transzach, po dwu odwołaniach. Wypłacili 100% tego co chciałem, ale sprawa trwała 4 miechy i reprezentowała mnie kancelaria. I tu dobra rada - jak w grę wchodzą troszkę znaczniejsze sumy niż tysiak-dwa, warto od razu iść do prawnika. Ale nie do firm od prowadzenia spraw ubezpieczeniowych, tylko do prawdziwej kancelarii. Z ubezpieczycielem nie warto nawet zaczynać wymiany pism na własną rękę.

Link to comment
Share on other sites

Bezgotówkowa tylko się opłaca tobie nie wypłacą tyle co autoryzowanemu warsztatowi zapomnij chyba że zdaży się cud z autami jest tak samo.Zresztą w przypadku gdy warsztatowi nie chcą wyplacić trafia to na drogę sądową i to już problem warsztatu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

gdy ubezpieczyciel wyda decyzję o przyznaniu kwoty X możesz to wziąć albo i nie Twoja sprawa , do dziś nie wiem skąd ludzie jeszcze od czasów komuny mają takie dziwne myślenie "nie zgadzam się to nie biorę"   ubezpieczyciela obchodzi to tyle co zeszłoroczny śnieg

Link to comment
Share on other sites

Standardowo ubezpieczyciel wypłaca od razu tak zwaną "kwote bezsporną" i czeka co bedzie się działo dalej.

Może poszkodowany to łyknie i mu starczy. :smile:

I teraz poszkodowany musi sie wziąć do roboty wystąpić z roszczeniami ze :

- takie lagi to tyle

-malowanie tyle

-kask kurtka

itp itd

Na wszystko papier paragon faktura proforma

I oni znów coś dołożą a my znów swoje i tak aż do skutku czasem nawet rok. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...